Mafijsko obnašanje Facebooka in Googla
Avstralija pripravlja zakon, po katerem bi morali spletni giganti plačevati za medijske vsebine, ki se pojavljajo na njihovih omrežjih – tako Google kot Facebook že opozarjata na posledice.
Avstralija pripravlja zakon, po katerem bi morali spletni giganti plačevati za medijske vsebine, ki se pojavljajo na njihovih omrežjih – tako Google kot Facebook že opozarjata na posledice.
Facebook je s francosko davčno upravo sklenil dogovor, po katerem bo plačal 106 milijonov evrov zaostalih davkov. S tem bo poravnal svoje obveznosti od leta 2009 do 2018. Za leto 2020 so se obvezali plačati 8,5 milijona evrov davkov, kar je polovico več kot lani. V omenjenih zneskih je vračunanih tudi 22 milijonov evrov, ki niso davki, temveč globa zaradi utajitve davkov.
WSJ poroča, da je Mark Zuckerberg, šef (in največji posamezni lastnik) Facebooka, v poskusu preusmeritve pozornosti politike stran od poskusov reguliranja Facebooka, slednjo poskušal opozoriti na nevarnosti kitajskih medijskih velikanov. Kot kaže, uspešno.
Facebook je nadgradil svojo članstvo v fundaciji Linux, s tem pa bodo dobili tudi sedež na upravnem odboru te fundacije.
Marku Zuckerbergu se je premoženje zaradi rasti delnic Facebooka občutno zvišalo. Pridružil se je Jeffu Bezosu in Billu Gatesu, in ima kot tretji zemljan premoženje, ki je višje od sto milijard dolarjev.
Po poročanju agencije Bloomberg je Facebook s tremi največjimi glasbenimi založniki podpisal pogodbo za predvajanje glasbenih spotov na svojem omrežju.
Facebookov Podpredsednik za partnerske povezave Konstantinos Papamiltiadis je v svojem blogu zapisal, da so odkrili napako, ki je partnerskim aplikacijam nenamerno dopuščala dostop do uporabnikovih podatkov.
Da jim ne bi bilo potrebno sankcionirati ameriškega predsednika Trumpa so pri Facebooku že leta 2015 začeli prilagajati lastna pravila, piše Washington Post.
Sodeč po poročilu agencije Reuters postaja Instagram vse popularnejši tudi za spremljanje vsakodnevnih novic – v tej smeri bi lahko v kratkem prehitel Twitter.
Kaj danes beremo, gledamo in poslušamo na spletu, nam odmerja umetna inteligenca. Nekoč smo potrebovali še nekaj možganske telovadbe, da smo našli informacije, ki smo jih iskali, danes nas informacije najdejo same. Če to želimo ali pa ne.