Canon Ixus 130
Preizkusili smo še najtanjšega Ixusa - model 130, ki so mu iz imena umaknili vselej navzoči IS, kljub temu da jo (stabilizacijo, namreč) ima.
Preizkusili smo še najtanjšega Ixusa - model 130, ki so mu iz imena umaknili vselej navzoči IS, kljub temu da jo (stabilizacijo, namreč) ima.
Powershot A490 je Canonov vstopni model v svet digitalne fotografije. V primerjavi s predhodnikom A480 so ga vizualno nekoliko olepšali in zdaj na prvi pogled deluje kot nekoliko odebeljeni Ixus. Aparat je izdelan kakovostno, vendar že ob prvem stiku z njim opazimo, da gre za aparat nižjega cenovnega razreda.
Predstavljanje novosti se je v letu 2010 za Sony začelo zgodaj, med njimi pa je bil tudi kompaktni fotoaparat DSC-2100, ki je namenjen boju z ostro konkurenco na segmentu trga, namenjenemu najmanj zahtevnim kupcem.
Drugi Sonyjev novinec na tokratnem preizkusu je bil CyberShot DSC-W310, ki ne želi ponuditi le nekaj več od najcenejših bratov, temveč bi bil za povrh rad še manjši od njih.
Casio je najbolj znan kot izdelovalec ročnih ur, namenjenih širokemu področju rabe. Tako imajo v svoji ponudbi vse, od klasičnih elegantnih pa do takšnih z vgrajenimi organizatorji in celo daljinskimi upravljavci za nadzor televizorjev in drugih naprav. Poseben pečat so v zgodovini športih ur pustili tudi nadvse priljubljeni modeli G-Shock, ki se od leta 1983 lahko pohvalijo z ekstremno vzdržljivostjo, tako kar zadeva udarce kot tudi odpornosti za vodo. Pred nekaj leti pa se je Casio preizkusil še v izdelavi fotoaparatov in zadnjih nekaj mesecev so v seriji Exilim predstavili kar nekaj posebnežev. Novembra lani so napovedali, da bodo imenu dodali še veliki G, ki tako kot pri športnih urah zagotavlja veliko vzdržljivost. Nastal je Exilim EX-G1.
ACDSee je pravi starosta med okenskimi programi, njegove korenine segajo nazaj do Windows 3.0. Z leti se je pridno razvijal in nabiral nove funkcije in zmogljivosti, iz nekdanjega preprostega programčka pa je prešel tudi v bolj profesionalne vode.
Nikonov S70 je eden redkih, če ne kar edini digitalni fotoaparat, na ohišju katerega razen sprožilca ne bomo našli niti ene same tipke, zato smo mu v uredništvu pogovorno rekli kar "gumbless". Res je, tudi tista za vklop manjka, aparat pa bi lahko uporabljali tudi brez tipke za proženje, saj lahko vse počnemo z zaslonom, občutljivim za dotik. Ta zaseda skoraj celoten zadnji del žepnega Nikona, je svetleč in sliko prikazuje s tehniko OLED. Ta mu omogoča kontrasten prikaz fotografij in nizko porabo energije, to pa gre dobro skupaj z njegovo razmeroma veliko diagonalo 3,5 palca. Upravljanje z njim je silno nežno in hitro, saj zazna še tako minimalen dotik in je zelo natančen, kadar je povsem temen, pa je pod določenim kotom vidna diagonalna mreža njegove strukture. Upravljanje poteka tudi večprstno, kar pride prav med povečevanjem fotografij.
Model Optima 102 je tako po funkcijah kot tudi po uporabljenem objektivu praktično enak modelu Compact 100, vendar ga odlikuje dosti elegantnejše ohišje, pa tudi vgrajeno tipalo je nekoliko naprednejše.
Agfa (s podjetjem AgfaPhoto) se po kar nekaj letih spet vrača med izdelovalce fotoaparatov. Včasih so bili njihovi modeli med najboljšimi na trgu, nato pa je razmah trga foto velikana očitno prepričal, da se nima smisla iti cenovne vojne. Bomo videli, ali jim bo tokrat uspelo zdržati.
Kljub temu da smo komaj septembra preizkusili Olympusov takrat novi digitalni aparat E-P1, smo v teh dneh že dobili v roke njegovega naslednika, model E-P2. V resnici zelo težko rečemo, da gre za naslednika, saj je razlik silno malo, ustrezneje bi bilo, ko bi novi aparat označili le kot popravljeno različico modela E-P1.