Huawei zabeležil 38% padec prihodkov
Kitajskemu Huaweiju gre vse slabše, v zadnjem četrtletju so zabeležili kar 38% padec prihodkov, gre za že tretji zaporedni padec.
Kitajskemu Huaweiju gre vse slabše, v zadnjem četrtletju so zabeležili kar 38% padec prihodkov, gre za že tretji zaporedni padec.
V Hong Kongu so prijeli voznika tovornjaka, ki je imel na sebi z živilsko folijo pritrjenih 256 Intelovih procesorjev – v enem tednu so tako našli že več kot 2.000 procesorjev, preko 1.000 pomnilniških enot in dobrih 630 telefonov.
Kitajska je za ZDA druga država, ki je uspešno "dostavila" robota na Mars, od tam počasi kapljajo tudi fitografski in video posnetki.
Vrednost bitcoina že dva meseca pada, v zadnjem tednu pa so kitajske oblasti še razširile prepoved rudarjenja kriptovalut.
Kitajska provinca Notranja Mongolija je vzpostavila telefonsko linijo, na katero lahko prebivalci pokličejo, če sumijo, da njihov sosed rudari kriptovalute.
Kitajski protimonopolni regulator je velikana Alibaba zaradi monopolnega vedenja kaznoval s 2,8 milijarde dolarjev. Alibabin podpresednik Joe Tsai je investitorjem dejal, da »so s kaznijo dobili dobro usmeritev, kako ravnati v smeri protimonopolnega zakona«.
Administracija novega ameriškega predsednika Bidena je na seznam podjetji, katerim je omejena prodaja tehnologije, dodala tri podjetja in štiri oddelke kitajskega centra za super računalništvo.
Honor, nekoč hčerinska znamka podjetja Huawei, je po novem samostojno podjetje, zato so se uspešno izognili ameriškim sankcijam. Potrdili so dobavo procesorjev in sodelovanje z največjimi imeni tehnološke sfere.
Agencija Reuters je objavila govorice, po katerih naj bi ZDA v naslednjih dneh na črni seznam dodale več deset kitajskih podjetji.
Ameriško ministrstvo za trgovino je začasno ustavilo blokado kitajske aplikacije TikTok, ki bi morala včeraj stopiti v veljavo.