Binance zapušča Nizozemsko in ima velike težave v Franciji
Največja svetovna borza kriptovalut se je po napovedanem odhodu iz Nizozemske znašla še pod drobnogledom francoskih oblasti zaradi neustreznih postopkov proti pranju denarja.
Največja svetovna borza kriptovalut se je po napovedanem odhodu iz Nizozemske znašla še pod drobnogledom francoskih oblasti zaradi neustreznih postopkov proti pranju denarja.
Ameriška komisija za vrednostne papirje toži dve največji borzi za kriptovalute na svetu, Coinbase in Binance.
Uporabnike priljubljene aplikacije za hranjenje kriptovalut Atomic Wallet je doletela velika katastrofa, saj so neznani napadali izkoristili ranljivosti in vdrli v več denarnic. Škode je za vsaj 35 milijonov dolarjev, po drugih ocenah pa prek 50 milijonov dolarjev.
Veliko kriptoafero s prevarami in pobegi smo dočakali tudi v naši soseščini, saj je na Hrvaškem nepojasnjeno ugasnilo podjetje BitLucky, ustanovitelj pa je skupaj s 70 milijoni evrov izginil neznano kam. Oškodovanih naj bi bilo vsaj 800 vlagateljev, ki so izgubili od nekaj tisoč do več kot sto tisoč evrov.
Binance, ena največjih svetovnih borz za trgovanje s kriptovalutami, je sporočila, da se zaradi številnih novih smernic za poslovanje s kriptovalutami, ki omejujejo vlagatelje, umika iz Kanade.
Kriptomenjalnica Bittrex, ki je prenehala poslovati konec aprila, je uradno vložila zahtevek za začetek stečajnega postopka. Že pred tem je proti njej tožbo vložila ameriška Agencija za trg vrednostnih papirjev (SEC). Po lastnih podatkih je imela Bittrex 100.000 komitentov, ki so imeli od 500 milijonov do ene milijarde dolarjev sredstev. V zahtevku so zapisali, da bo šlo za nadzorovani stečaj, v katerem bodo komitenti svoje terjatve dobili vrnjene.
Na omrežju Ethereum so uspešno izvedli težko pričakovano nadgradnjo Šanghaj, kar so vlagatelji nagradili z rastjo tečaja. Ko so si oddahnili, ker je nadgradnja uspela brez težav, je ether pridobil pet odstotkov. Soustanovitelj Vitalik Buterin je povedal, da so najtežji in najbolj kritični deli nadgradnje mimo. Kar preostaja, se lahko posodobi počasneje.
Kriptomenjalnica FTX, ki je zaradi mahinacij ustanovitelja neslavno propadla konec minulega leta, se morda vrača. Tudi zaradi rasti vrednosti kriptovalut so uspeli obnoviti za 7,3 milijarde evrov sredstev, medtem ko jih je ob propadu imela le 4,8 milijarde dolarjev. To pa je že dovolj, da razmišljajo o prisilni poravnavi, ki bi omogočila ponoven zagon poslovanja.
Ameriški nadzorni organi so v skupni izjavi opozorili banke in druge finančne institucije na tveganja, povezana s kripto valutami.
Nekaj mesecev po prehodu omrežja za veriženje blokov Ethereum na metodo potrdila o deležu se je pokazalo, da je ta sprememba omogočila drastično znižanje porabe energije za delovanje omrežja. Raziskovalci univerze Vrije Universiteit Amsterdam so izračunali, da se je poraba energije zmanjšala kar za 99,84%.