Brezplačen dodatek »Top Gun« za Flight Simulator
V Monitorju bolj redko pišemo o računalniških igrah, smo pa leta 2020 pisali o novem Microsoftovem Flight Simulatorju, saj gre za silno impresiven dosežek na področju modeliranja zemlje.
V Monitorju bolj redko pišemo o računalniških igrah, smo pa leta 2020 pisali o novem Microsoftovem Flight Simulatorju, saj gre za silno impresiven dosežek na področju modeliranja zemlje.
Microsoft je predstavil raziskavo, ki podaja kazalnik Digital Futures, s katerim poskušajo prikazati raven digitalizacije v 16 evropskih državah, vključno s Slovenijo. Indeks prinaša podatke o trenutni ravni digitalizacije področjih, kjer so posamezne države najbolj uspešne, pa tudi o vrzelih, ki jim bo treba nameniti več pozornosti za pospešitev digitalne preobrazbe.
Najnovejša različica Microsoftovega brskalnike Edge, namenjena preizkušanju (Preview), ima po novem možnost Secure Network, ki je v resnici navidezno privatno omrežje – VPN. Pričakujemo lahko torej, da bo to možnost imela tudi polna nova različica Edgea, ko bo na voljo.
Microsoft bo novi podatkovni strežnik SQL Server 2022 objavil za javni preizkus še pred koncem tega četrtletja. To so najavili na posebnem dogodku SQLBits, ki je bil sicer namenjen pretežno oblačni storitvi Azure SQL, vendar so v okviru tega razkrili tudi več podrobnosti o prihajajočem strežniku SQL Server 2022, ki bo na voljo tako v oblaku kot za namestitev pri strankah, seveda pa bo izdatno podpirali različne scenarije hibridnega oblačnega računalništva.
Microsoft je najavil prve večje izboljšave lani predstavljene storitve Windows 365, ki omogoča uporabo operacijskega sistema Windows kot virtualiziranega okolja v oblaku. Z izboljšavami bodo izboljšali ter poenostavili uporabniško izkušnjo, stremijo pa k temu, da bi izbrisali ločnico med lokalnim in virtualiziranim okoljem.
Raziskovalca (Explorer), ki je vgrajen v Windows smo vajeni - tak kot je, je že leta. Vendar so pri Micorosoftu že leta 2017 pripravili koncept Raziskovalca, ki naj bi združil prikaz lokalnih datotek, koledarskih zapisov in vsebin iz brskalnika Edge, ter to poimenovali Sets.
Po pisanju agencije Reuters je Evropska komisija začela novo preiskavo družbe Microsoft, tokrat glede konkurenčnih pogojev povezanih s ponudbo storitev v oblaku. Preiskava sledi pritožbam štirih evropskih ponudnikov storitev v oblaku, med katerimi francoskega OVHcloud in nemškega NextCloud, ki ameriškega tekmeca obtožujejo nepoštenih pogojev pri licenciranju Microsoftove programske opreme za rabo v oblaku.
Poročilo družbe AdDuplex kaže na to, da se je prehajanje na okolje Windows 11 v zadnjih mesecih močno upočasnilo. V marcu je delež računalnikov z okoljem Windows 11 zrasel le za 0,1%. Skupno najnovejši operacijski sistem uporablja okoli 20% vseh računalnikov, kar je najbrž manj, kot so pričakovali pri Microsoftu.
Jeanette Manfra, visoka uslužbenka v Googlovem »oblačnem« oddelku je v četrtek zapisala, da je (ameriška) vladna odvisnost od Microsoftove programske opreme varnostno tveganje. Jeanette je sicer tudi bivša visoka varnostna uslužbenka v ameriški administraciji (Cybersecurity and Infrastructure Security Agency, CISA).
Stanje trga storitev v oblaku je že vrsto let podobno: Amazon je absolutni kralj, Microsoft, Google in ostali se mu vse bolj približujejo, peščica podjetij pa obvladuje skoraj celoten trg. Toda najnovejša raziskava o uporabi storitev v oblaku družbe Flexera, ponovljena že enajsto leto zapored, prvič nakazuje, da prihaja do pomembne spremembe: število podjetij, ki je lani uporabljalo ali namerava uporabljati Microsoftov Azure je prvič rahlo preseglo tiste, ki uporabljajo Amazonov AWS.