Mala in velika
V avgustovem Monitorju je bil manko Androida 4.0 eden poglavitnih očitkov trem opisanim Sony Xperiam. Od izdaje omenjene številke jih je večina že dobila posodobitev na Sladoledni sendvič, ki je v Xperije že naložen.
V avgustovem Monitorju je bil manko Androida 4.0 eden poglavitnih očitkov trem opisanim Sony Xperiam. Od izdaje omenjene številke jih je večina že dobila posodobitev na Sladoledni sendvič, ki je v Xperije že naložen.
Japonski velikan je pri svoji mobilni strategiji stavil na Android in na trg pripeljal nove različice telefonov Xperia. To so tudi zadnji telefoni z Japonskega, ki še nosijo logotip nekdaj močnega partnerstva Sony Ericsson.
Telefoni z operacijskim sistemom Android utrjujejo svoj položaj. Novi modeli se kar vrstijo, nekateri prinesejo odlične novosti, drugi (ti so v večini) pa zgolj manjše nadgradnje predhodnikov. Izdelovalci se trudijo med seboj tekmovati v zapolnjevanju čim širšega segmenta trga, zato kakovost naprav posameznega podjetja močno variira. Tisti bolj optimistični bi rekli, da tako lahko vsak najde pravega zase.
Pri mobilnih telefonih poznamo nekaj podzvrsti, ena izmed bolj zanimivih so telefoni, namenjeni športno dejavnim uporabnikom. Praviloma so bolj oklepljeni od navadnih modelov, marsikdaj pa ponujajo tudi kake posebne funkcionalnosti. Podobno velja tudi za Sony Ericssonovo Xperia Active.
Pametni telefoni lahko danes stanejo tudi 600 evrov in več, obenem pa jih lahko v naročniških paketih dobimo tudi po en evro, seveda z drago dvoletno naročnino. Nekako najmanj, kar bomo morali odšteti za osnovni model, je okoli 200 evrov. Za nekoliko manj zahtevne uporabnike bo tudi tak telefon nižjega razreda popolnoma dovolj.
Danes imajo najzmogljivejši androidni telefoni že vsi procesorje, ki se hvalijo s taktom delovanja vsaj 1 GHz. Sony Ericsson je v ta najviši razred pametnih telefonov poslal nov, nadvse zanimiv model, imenovan Xperia Arc.
Poceni mobilnih telefonov je na trgu veliko, svojo zmogljivostno podhranjenost večinoma skrivajo pod pestro zunanjostjo, kupci takih naprav pa od njih pričakujejo predvsem zanesljivo in preprosto delovanje. A v zadnjem času se med njimi vedno bolj pojavljajo naprave, ki se hvalijo z zmerno ceno in zmogljivih sistemom Android. So izdelovalci našli idealno kombinacijo ali le dober marketinški pristop?
Ravno v teh dneh prihajajo v javnost polletna poročila posameznih družb in analize prodaj v prvih četrtletjih letošnjega leta. Tudi družb, ki se ukvarjajo s proizvodnjo in trženjem telefonov. Ti uradni podatki kažejo podobno sliko, kot smo si jo glede na stanje trenutne ponudbe predstavljali že sami.
V mesecu, ko ves novičarski del spleta kar stresa od besedic Apple, iPad in iPhone, se je morda smiselno spomniti, da je resnica na področju telefonov, vsaj pri nas, precej drugačna. Preizkusili smo nekaj pametnih posebnežev, ki so pravkar prišli na slovenski trg.
Kanadski izdelovalec pametnih telefonov RIM se je odločil priljubljeno serijo Curve dopolniti z novim modelom z oznako 8520. Tako številsko kot po zmožnostih se aparat uvršča med nekoč najbolj prodajani model 8310 ter letos predstavljeni 8900. Naprava torej, ki skuša privabiti tiste kupce, ki si želijo pameten telefon, a ne potrebujejo vseh najnovejših zmožnosti.