Mini galaksija 5
Največji androidni izdelovalci zvesto sledijo trendu mini izdaj svojih najmočnejših telefonov. Samsung je bil pri tem med prvimi in s peto galaksijo ni nič drugače, saj smo predvidljivo priča modelu S5 mini.
Največji androidni izdelovalci zvesto sledijo trendu mini izdaj svojih najmočnejših telefonov. Samsung je bil pri tem med prvimi in s peto galaksijo ni nič drugače, saj smo predvidljivo priča modelu S5 mini.
Japonci vztrajno prehajajo na oblikovne smernice, ki jih je zarisala prva Xperia Z, in to je spodbudno. Lepota in izdelava se tako pridno širita tudi na telefone nižjih cenovnih razredov.
Navajeni smo že, da se v vrhu telefonov z Androidom izmenjujeta Samsung in HTC, le občasno se uspe zriniti vmes še Sonyju ali Motoroli, pa tu in tam kakemu Korejcu – podjetju LG. Slednjemu je z modelom G3 to spet uspelo.
Telefoni so novi računalniki, po zmogljivostih in še bolj po priročnosti. Za marsikoga so celo edini računalnik, predvsem za mladino, ki se prvič podaja v svetovni splet in družabna omrežja. Nič čudnega, da se je poleti nabrala množica telefonov, ki so čakali na naš preizkus.
Pred enim letom je Samsung predstavil napravo, ki je bila pol telefon, pol fotoaparat - Galaxy S4 Zoom. Takrat smo ocenili, da je nekoliko prevelika za telefon, kot fotoaparat pa ponuja premalo. Po letu dni smo dobili v roke naslednico.
Sony zna izdelovati poceni androidne telefone, to je dokazal lani, ko je v tem segmentu na našem preizkusu dobila zlati Monitor Xperia J. V isti sapi je treba dodati, da japonski velikan vsako leto dostavi veliko število telefonov in vsi žal niso tako dobri.
Čeprav se je Windows Phone že precej uveljavil, marikdo še vedno na pamet trdi, da za platformo ni dovolj aplikacij. Zadnji podatki navajajo, da jih je v trgovini trenutno na voljo že več kot 245.000, kar je vsekakor manj kot na tržnici za Android ali iOS. Drugi očitek meri na kakovost aplikacij, kar je večja težava. Med tisoči aplikacij je kup neuporabnih, grdih in sploh ne prav dobrih, a to lahko rečemo tudi za vse druge tržnice. Poglejmo, katere aplikacije so najboljše, najuporabnejše in najlepše in si jih lahko namestimo uporabniki Windows Phone. Igre pa bomo v tokratnem članku pustili ob strani.
Applov telefon je resda meril na pametne telefone, ki so bili domena zahtevnih uporabnikov, a se je hitro uveljavil kot ena izmed najboljših prenosljivih platform za igre. Po nekaterih podatkih naj bi bil celo največja igričarska platforma vseh časov.
Danes si težko predstavljamo mobilno telefonijo brez morja aplikacij, ki so nam vsak dan na dosegu prstov. Čeprav so pametni telefoni (in tudi dlančniki) že dolgo poznali dodatne programe, je bil prihod iPhona oziroma odprtje trgovine iTunes App Store tisti mejnik, ki je za vedno spremenil dojemanje pametnih telefonov.
Iger in preprostih igric je v trgovini Google Play veliko. Zelo veliko. Večina jih je slabo narejenih ali zavajajočih ali oderuških. Takšno je stanje v vseh mobilnih trgovinah, a kjer je golo število iger tako visoko, se za vsakogar najde dovolj iger, ki so se svojega poslanstva lotile korektno. Tokrat jih bomo izpostavili šest, ki niso plod velikih studiev in so plačljive. Če že delamo seznam odličnih iger, je to treba storiti brez omenjanja iger, ki skušajo prek mikrotransakcij od igralca iztisniti čim več denarja. Tako smo izbrali nekaj starejših iger, za katere velja odšteti nekaj evrov in so zgled dobre prakse igranja na mobilnih operacijskih sistemih.