ZDA prepovedala še eno kitajsko telekomunikacijsko podjetje
Ameriška agencija za telekomunikacije, FCC (Federal Communications Commission), je prepovedala delovanje ameriške podružnice kitajskega China Unicom.
Ameriška agencija za telekomunikacije, FCC (Federal Communications Commission), je prepovedala delovanje ameriške podružnice kitajskega China Unicom.
Ameriškega državljana lahko zaradi pomoči Severni Koreji doleti zaporna kazen 20 let.
Litovsko ministrstvo za obrambo je potrošnike opozorilo, da se naj znebijo kitajskih pametnih telefonov in jim v prihodnje izogibajo.
Ameriške varnostne agencije razmišljajo, da bi na črni seznam podjetji, ki jim je prepovedano izvažati tehnologijo, dodali še Honor.
Ameriško obrambno ministrstvo opušča projekt računalniškega oblaka, ki je sprožil tožbo s strani Amazona.
Ruska agencija za komunikacije Roskomnadzor je Googlu dala 24 ur za odstranitev spornih vsebin, sicer naj bi upočasnili hitrost njihovega spletnega prometa.
ZDA so v času Trumpove administracije Xiaomi uvrstile na seznam »komunističnih kitajskih vojaških podjetji«, sedaj pa se je ameriška vlada s podjetjem dogovorila o umiku iz omenjenega seznama.
Administracija novega ameriškega predsednika Bidena je na seznam podjetji, katerim je omejena prodaja tehnologije, dodala tri podjetja in štiri oddelke kitajskega centra za super računalništvo.
Honor, nekoč hčerinska znamka podjetja Huawei, je po novem samostojno podjetje, zato so se uspešno izognili ameriškim sankcijam. Potrdili so dobavo procesorjev in sodelovanje z največjimi imeni tehnološke sfere.
V zadnjih dnevih Trumpovega predsedovanja je ameriško ministrstvo za obrambo na seznam podjetij, povezanih s kitajsko vojsko, uvrstilo še Xiaomi.