Teme - preizkus

  • Olympus E-P2

    Kljub temu da smo komaj septembra preizkusili Olympusov takrat novi digitalni aparat E-P1, smo v teh dneh že dobili v roke njegovega naslednika, model E-P2. V resnici zelo težko rečemo, da gre za naslednika, saj je razlik silno malo, ustrezneje bi bilo, ko bi novi aparat označili le kot popravljeno različico modela E-P1.

  • Canon Pixma MP640

    Canonova nova večopravilna brizgalna naprava MP640 je ena izmed naprav serije Pixma, ki so v zadnjih dveh mesecih preplavile naš laboratorij. Tiskalnik se po številki sodeč uvršča nekje na sredino prodajne linije, v resnici pa ga od najzmogljivejšega modela MP990 loči bore malo.

  • Canon Pixma MP990

    Prav zanimivo je, kako hitro izdelovalci tiskalnikov (no, in seveda tudi drugih naprav) na trg pošiljajo nove izdelke. V zadnjih dveh mesecih smo v našem laboratoriju tako dobili na preizkus kar nekaj Canonovih tiskalnikov iz serije Pixma, zaradi katerih smo doživljali pravi mali deja-vu. Tokrat preizkušeni MP990 v Canonovi ponudbi nadomesti predhodnega MP980, ki smo ga preizkusili pred približno letom dni.

  • Lexmark X264dn

    Lexmarkov novi X264dn je srednje velik večopravilni črno-beli laserski tiskalnik - naprava, kakršnih najdemo po pisarnah na tisoče. V vseh pogledih je opazno zmogljivejši od domačih naprav (tudi cenovno se od njih loči), a po priporočeni mesečni zmogljivosti in naprednih funkcijah in dodatkih zaostane za največjimi napravami (kakršna je sorodni X736de). V primerjavi z njimi je tudi nekajkrat cenejši in je tako dobra izbira za manjše pisarne (ali take, ki jim je gospodarska kriza zmanjšala proračun za take naprave).

  • Lexmark X736de

    Lexmark X736de je ena izmed večjih naprav, ki smo jih v zadnjem času gostili v našem laboratoriju. Že sama embalaža je komaj šla v dvigalo naše stolpnice - počivala pa je na leseni paleti. Gre torej za velik in zmogljiv tiskalnik, namenjen večjim pisarnam. Načeloma je previsok za navadne mize (v višino meri skoraj 80 cm), tudi teža ni majhna (44 kilogramov), če naročimo še dodatne predale, pa je lahko načeloma tudi samostoječ. Teh predalov je lahko kar veliko, saj je največja teoretična zmogljivost 3200 listov. Zgoraj je velik podajalnik, ki nam pomaga pri kopiranju, optičnem branju ali faksiranju daljših dokumentov. Pod tem je odlagalni prostor, kjer se naberejo natisnjeni listi (do 250 listov). Na levi strani proti zadku pa so vratca, pod katerimi se skrivata USB in omrežni vmesnik, ki je na teh napravah seveda obvezen. Spredaj pa ne moremo spregledati razmeroma velikega zaslona LCD, občutljivega za dotik. Ta se dobro izkaže in olajša delo z napravo.

  • Canon Ixus 200IS

    Kdor od Ixusov želi kaj več, bo morda izbiral med tehnično popolnostjo in zabavnimi dodatki, model 200IS pa poskuša ti dve plati kar se da uspešno združiti.

    Objavljeno: 23.2.2010 | Avtor: Žiga Veber | Monitor Februar 2010 | Teme: preizkus, foto, nenehni testi
  • Toshiba Satellite T100-10x

    Toshibin novi prenosnik Satellite T100 (s podoznako 10x) je značilen zgled naprave, ki ne ve, kam pravzaprav sodi. Podobno težavo smo imeli med preizkusom tudi sami, saj smo se zelo težko odločili, ali gre za netbook ali ne. Dejansko se pri vseh lastnostih nekako uvršča med prave netbooke in manjše, lažje prenosnike. Na koncu smo se odločili, da prenosnik meri bolj med netbooke kot med klasične prenosnike.

  • Toshiba Satellite L500-1GG

    Toshibina serija prenosnikov Satellite meri predvsem na domače uporabnike oziroma tiste, ki se jim zdi pri nakupu zelo pomembna predvsem cena izdelka. Novi model L500-1GG je razmeroma zmogljiv predstavnik te serije. Oblikovno ni nič posebnega, v oči pade svetleča plastika, na kateri pa se radi poznajo prstni odtisi. Žal je svetleč tudi zaslon, toda to je nekaterim uporabnikom tudi všeč.

  • Toshiba Qosmio X300-158

    Toshiba Qosmio X300 je igričarska zver, zaprta v divje rdeče ohišje, ki ga na pokrovu krasijo plameni. S tem izraža svojo namembnost in želi podžigati ljubitelje iger, s svojo zasnovo predvsem tistih najzahtevnejših, 3D.

  • Digitalna slika na računalniku

    Digitalno oddajanje slovenskih televizijskih postaj se nezadržno bliža. Oddajnike bomo (menda) ugasnili konec letošnjega leta. Pa je stanje na slovenskem trgu kaj boljše, kakor ob našem zadnjem preverjanju?

 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji