Dell Inspiron N5110
Igrivo, barvito, privlačno. Kako bi še opisali Dellovo serijo Inspiron. Predvsem gre za prenosnike, ki bodo očarali najprej s svojim dizajnom, barvami in obliko, še preden razkrijejo, kaj se skriva pod pokrovom.
Igrivo, barvito, privlačno. Kako bi še opisali Dellovo serijo Inspiron. Predvsem gre za prenosnike, ki bodo očarali najprej s svojim dizajnom, barvami in obliko, še preden razkrijejo, kaj se skriva pod pokrovom.
V Dellu so nam tokrat postregli s prenovljenim prenosnikom iz serije Latutude, ki ga uvrščamo med poslovne prenosne računalnike. Njegove značilnosti na papirju obetajo veliko.
Dellova serija prenosnikov Latitude je namenjena poslovni rabi. Preizkušenega prenosnika ne krasijo vzorci ali slike, pokrov je iz brušenega aluminija, enobarven, s strani pa je vidna svetlejša srebrna obloga. Primeren je torej za mizo poslovneža, kjer ne bo kradel pozornosti, temveč rabil svojemu namenu.
V zadnjem času je področje majhnih prenosnikov oziroma netbookov nekoliko manj zanimivo, njihovo mesto so za marsikaterega uporabnika prevzele tablice. A tudi netbooki so za marsikoga še kako uporabni, cene pa se zdijo nekoliko nižje, kot so bile še pred časom. V laboratorij je prišel Toshibin netbook NB-520, ki ima nekaj posebnosti.
Začnimo pri prvem vtisu. Tega smo si seveda ustvarili ob poznavanju drugih Fujitsujevih prenosnih računalnikov, ki večinoma segajo v višji cenovni in zmogljivostni razred. Razočarala sta nas videz in izdelava ohišja, a smo se med testiranjem in prenašanjem računalnika malce pomirili, saj je kljub videzu, ki daje občutek, da je ohišje ceneno, to trdno in robustno.
Lifebook S761 sodi med najboljše izdelke za individualne potrebe, pravijo v podjetju Fujitsu, zato mu je ob nakupu priložena tudi priklopna postaja. Žal že prvi stik s prenosnikom ne daje posebnega občutka kakovosti, enako velja tudi za prenosniku priloženo priklopno postajo.
Twinhead ni med najbolj znanimi in pogostimi izdelovalci prenosnikov na našem trgu. Preizkušeni model U12C pa meri na prav posebne kupce, ki potrebujejo trpežnejše prenosnike, torej takšne, ki prenesejo tudi kak udarec ali padec.
Serija Elitebook je znana po najbolj vzdržljivih in kakovostno izdelanih prenosnikih iz hiše Hp, kar dokazuje tudi pridobljen vojaški certifikat, ki zagotavlja odpornost prenosnika. Ta vključuje določeno vrsto padcev, tresljajev, določeno stopnjo vlažnosti, politje tipkovnice in sploh široko območje delovanja. V praksi je ohišje videti zares robustno in zaradi izdatne uporabe brušenega aluminija tudi prestižno, pa tudi kakovost plastičnih delov, kot so tipkovnica, dno prenosnika in drsna ploščica, je zelo visoka. Slednja je opremljena s kar šestimi tipkami, se pravi z dvema naboroma standardnih treh, saj je zgornji trio namenjen krmilni paličici, vendar kombinacija deluje nekoliko stlačeno na kup.
Boj za poslovni razred prenosnikov na trgu je hud. In tudi v ta razred Hewlett Packard posega kar z več serijami svojih prenosnikov. Ena takih je tudi ProBook, serija B, iz katere prenosnike lahko kupimo v treh velikostih. Prvič pri Hewlett Packardu v velikosti 13,3 palca, potem še 14 in pa 15,6 palca, temu primerno so jih tudi poimenovali, 6360b, 6460b in 6560b. Na testu sta se pri nas znašli najmanjša in največja različica.
Prenosniki, namenjeni resnim igričarjem, se večinoma že na videz ločijo od tistih dolgočasnejših, poslovnih in drugih modelov. Nič drugače ni pri Toshibinem novem modelu Qosmio X770. Pri njem je ohišje obarvano v kombinacijo temno sive in živo rdeče barve, še posebej izstopa tipkovnica, ki je od zadaj rdeče osvetljena. Prenosnik je na videz res impresiven, nikakor ne meri na bolj zadržane uporabnike.