Tožba proti TikToku zaradi zbiranja osebnih podatkov otrok
V Veliki Britaniji je bivša komisarka za otroške zadeve, Anne Longfield, vložila tožbo proti družabnemu omrežju TikTok.
V Veliki Britaniji je bivša komisarka za otroške zadeve, Anne Longfield, vložila tožbo proti družabnemu omrežju TikTok.
Ameriško ministrstvo za trgovino je začasno ustavilo blokado kitajske aplikacije TikTok, ki bi morala včeraj stopiti v veljavo.
Čeprav ostaja ameriška administracija neomajna do TikToka, mu je ameriško sodišče še vdrugo podaljšalo življenje. Zvezna sodnica Wendy Beetlestone je razsodila, da je de facto prepoved delovanja TikToka, ki bi stopila v veljavo 12. novembra, nezakonita.
Včeraj smo zapisali, da naj bi v ZDA od danes (nedelja) zvečer ne bi bilo več mogoče namestiti aplikacije TikTok. Razen »če se ne bo ameriški predsednik Trump v zadnjem trenutku strinjal s poslom, ki ga je kitajski lastnik aplikacije ByteDance sklenil z Oraclom«. Seveda se je zgodilo ravno to.
Ameriško ministrstvo za trgovino je sporočilo, da video aplikacije TikTok od jutri ne bo več najti v ameriških trgovinah z aplikacijami (AppStore, Google Play).
Youtube bo v Indiji začel s preizkušanjem beta različice nečesa, kar lahko brez slabe vesti poimenujemo – še en klon TikToka.
Trump že nekaj časa grozi s prepovedjo TikToka (in Wechata), če ga ne kupi ameriško podjetje, Kitajska pa je sedaj sprejela ukrepe, s katerimi se trudi ščititi ta družabna omrežja.
Približuje se petnajsti september, ko bo ameriška država prepovedala delovanje aplikacije TikTok, razen, če bo podjetje prodano ameriškemu lastniku. Ameriška podjetja si očitno obetajo dober posel, saj je kandidatov za nakup vedno več.
Kevin Mayer, ki je bil v službi pri TikToku šele dva meseca, je odstopil iz mesta vodje podjetja.
WSJ poroča, da je Mark Zuckerberg, šef (in največji posamezni lastnik) Facebooka, v poskusu preusmeritve pozornosti politike stran od poskusov reguliranja Facebooka, slednjo poskušal opozoriti na nevarnosti kitajskih medijskih velikanov. Kot kaže, uspešno.