ChatGPT spet v Italiji
S podjetja OpenAI sporočajo, da je ChatGPT ponovno na voljo v Italiji, potem ko so odpravili vrsto pogojev, ki jih je postavil italijanski nadzorni organ.
S podjetja OpenAI sporočajo, da je ChatGPT ponovno na voljo v Italiji, potem ko so odpravili vrsto pogojev, ki jih je postavil italijanski nadzorni organ.
Vse več medijskih hiš uporablja umetno inteligenco za pisanje člankov.
Od začetka leta 2022 do danes je bilo v ZDA odpuščenih več kot 250.000 ljudi, zaposlenih pri velikih tehnoloških podjetjih.
Dočakali smo tudi prvi povsem odprt veliki jezikovni model, ki deluje podobno kot Bing ali ChatGPT, le da nima strogih licenčnih omejitev. Stability AI, ki smo ga doslej poznali modelih za ustvarjanje posnetkov in slik, je izdal StableLM. Kot pravijo sami, gre za neposredno konkurenco ChatGPT.
Ameriško vrhovno sodišče je danes posredno odločilo, da umetna inteligenca ne more biti avtor. Sodišče je namreč zavrnilo obravnavo pritožbe zoper odločitev nižjih sodišč, da je patentni urad ravnal pravilno, ko ni dovolil izdaje patentov za izdelke umetne inteligence.
Snapchat je uradno izdal svojega pogovornega robota z umetno inteligenco, ki je sedaj na voljo vsakomur. Februarja so ga poizkusno ponudili uporabnikom plačljive različice, a je šlo kmalu vse narobe, ko je mladoletnim razlagal, kako prikrijejo vonj po alkoholu, kako kaditi marihuano in 13-letnikom svetoval o spolnosti. Na glavnem trgu, to je v ZDA, je vse skupaj nesprejemljivo. Dva meseca pozneje je Snapchatov bot nazaj, sposobnejši in modrejši.
V Googlu še vedno iščejo primer odziv na izziv, ki ga je ustvaril pojav ChatGPT in kasneje Bing Chata. Najnovejši poizkus je združitev oddelkov Brain in DeepMind, ki v podjetju razvijata umetno inteligenco. Novi oddelek se bo imenoval le še DeepMind.
Umetna inteligenca je ustvarila prvi glasbeni hit. Pesem Heart on my Sleeve, ki jo pojeta umetno ustvarjena glasova priljubljenih pevcev, je zbrala več milijonov poslušanj, preden so jo odstranili s pretočnih platform.
Izvršni direktor OpenAI, ki je zgradil priljubljeni jezikovni model ChatGPT, je presenetil z izjavo, da so nizko viseči sadeži nemara že potrgani. Sam Altman meni, da z nadaljnjim povečevanjem modelov bistvenega napredka ne bo, temveč bo potreben vsebinski preboj.
Databricks je izdal svoj veliki jezikovni model (LLM), ki ni zgolj klon ChatGPT-ja, temveč prinaša pomembno prednost. Ker je naučen na podatkovni zbirki, ki je izdana pod licenco Creative Commons, je takšna tudi njegova uporaba vključno z rezultati.