Nemčija opozarja: izogibajte se programom Kaspersky
Nemški urad za informacijsko varnost BSI (Bundesamt für Sicherheit in der Infomationstechnik) je v izjavi opozoril na potencialno nevarnost programske opreme ruskega podjetja Kaspersky.
Nemški urad za informacijsko varnost BSI (Bundesamt für Sicherheit in der Infomationstechnik) je v izjavi opozoril na potencialno nevarnost programske opreme ruskega podjetja Kaspersky.
Pred časom smo preizkusili odličen in enostaven varnostni sistem Eufy z različnimi tipali, tudi brezžičnimi varnostnimi kamerami.
Ameriška agencija za informacijsko varnost CISA (Cybersecurity and Infrastructure Agency) je objavila zelo koristen seznam storitev in orodij, ki lahko podjetjem pomagajo k večji zaščiti poslovanja pred vdori in drugimi zlorabami.
Sprejetje uredb in zakonov za varovanje podatkov je osnovna podlaga za bolj odgovorno ravnanje s podatki. Toda pravi učinki se lahko pokažejo šele z doslednim izvajanjem in spoštovanjem postavljenih uredb. Evropski odbor za varstvo podatkov (EOVP ali EDPB - European Data Protection Board) je zato v februarju začel z obsežno revizijo uporabe storitev v oblaku v javnem sektorju v vseh 22 članicah EU.
Programske napake, tako imenovani hrošči, so nenehna in verjetno neizbežna težava vseh računalniških programov. Dejstvo, da s časom programi postajajo čedalje bolj kompleksni, vsekakor ne pomaga in povečuje možnosti, da se v programe prikradejo napake, ki jih je treba seveda kar se da hitro odpraviti.Zlasti tiste, ki se tičejo varnosti.
Fizičnega spopada včeraj v Ukrajini kljub strašenju velesil ni bilo, se je pa iskrilo na internetu. Spletne strani ukrajinskega obrambnega ministrstva in dveh ukrajinskih bank niso bile dostopne, ker je potekal napad z zasutjem (DDoS). Težava je imela tudi ukrajinska kiberpolicija. Spletne strani tajne službe so bile prav tako krajši čas nedostopne.
Sodeč po navedbah ameriške agencije FBI so Kitajci daleč na prvem mestu kot izvor različnih kibernetskih napadov. Po ocenah iz te države izvira več napadov kot iz vseh ostalih izvirov skupaj! FBI se trenutno ukvarja z raziskovanjem okoli 2.000 napadov, ki izhajajo iz območja Kitajske, pri katerih so napadalci vdrli v vsaj 10.000 ameriških podjetij. K temu je treba dodati tudi vdore v druge države, ki jih FBI seveda ne navaja.
Evropska komisija je predstavila nov program iskanja napak v programskih rešitvah na temelju odprte kode, ki vključuje nagrade v višini do 5.000 evrov. V kolikor najditelj napake poskrbi za tudi predlog rešitve ali celo sam popravek, je lahko upravičen še do dodatnega bonusa v višini 20%. S tem v EU želijo zmanjšati škodo, ki jo povzročijo vdori v odprtokodne programske rešitve. Kot vemo, se EU zavzema za čim širšo rabo odprtokodnih izdelkov in manjšo odvisnost od komercialnih ponudnikov.
Po novi analizi podjetja Chainalysis naj bi hekerji severne Koreje v lanskem letu pridobili za 400 milijonov dolarjev kriptovalut.
Microsoft nadaljuje z uvajanjem novih ukrepov za zagotavljanje večje varnosti v računalnikih z operacijskim sistemom Windows 11. Na nedavnem sejmu CES so skupaj s partnerji napovedali nove prenosne računalnike, ki ponujajo še večji nivo zaščite pred zlorabami na nivoju strojne opreme, kot ga nudi varnostni modul TPM (Trusted Platform Module) 2.0. Kot vemo je uporaba TPM 2.0 eden od predpogojev, da je računalnik v celoti združljiv z okoljem Windows 11.