Z napravo za 15 dolarjev odklenejo vsak telefon
Petnajst dolarjev stane naprava, ki razbije najpogostejšo zaščito pametnih telefonov - prstni odtis.
Petnajst dolarjev stane naprava, ki razbije najpogostejšo zaščito pametnih telefonov - prstni odtis.
Kljub mehanizmom za lovljenje zlonamerne kode se zgodi, da se v Play Store pritihotapi aplikacija, ki jo sname več kot 50.000 uporabnikov, nato pa začne prisluškovati. Tak primer je iRecorder, za katero je ESET v okviru kolaboracije Google App Defense Alliance ugotovil škodljivo vedenje. To je trajalo od avgusta 2022.
Čeprav raziskave kažejo, da je število napadov z izsiljevalskimi programi začelo upadati, so tovrstni napadi še vedno ena največji nevarnosti za podjetja. Najnovejša raziskava družbe Gartner celo nakazuje, da tovrstni napadi povzročajo večjo škodo, kot se je doslej domnevalo. Veliko podjetij namreč posledice napadov prikriva, v strahu, da bi tovrstni vdori odvrnili kupce in poslovne partnerje.
Računalniki v omrežju organa kazenskega pregona kalifornijskega okrožja San Bernardino so bili okuženi z izsiljevalskim virusom. Po tehtnem razmisleku so podatke rešili s plačilom zahtevanega 1,1 milijona ameriških dolarjev.
Včasih se zgodi, da se kljub nadzoru aplikacij, ki jim Google ali Apple odpreta vrata v svoje tržnice z aplikacijami, vanje pritihotapi zlonamerna programska oprema. Več mesecev je v Play Storu tičal Fleckpe, ki ga je Kaspersky odkril šele minuli teden. V vmesnem času je okužene aplikacije namestilo vsaj 620.000 ljudi.
Qualcomm se pripravlja na prevzem izraelskega proizvajalca čipov Autotalks, ki se ukvarja z razvojem tehnologij za komunikacijo vozil z okolico V2X (ang. Vehicle to everything).
Apple je izdal posodobitvi operacijskih sistemov iOS in macOS, ki s sistemom hitrejšega krpanja odkritih varnostnih lukenj Rapid Security Response dodajata napravam z logotipom ugriznjenega jabolka novo zaščitno plast.
Googlova storitev dvostopenjskega preverjanja pristnosti enkratne kode, ki jih generira končno shranjuje tudi v oblak, kar pomeni, da uporabnikom ob izgubi izvorne naprave ni treba ponovno avtorizirati vseh povezanih aplikacij.
Na internetu so se pojavili videoposnetki, na katerih posamezniki z Nokio 3310 ali preprostim JBL-jevim zunanjim zvočnikom odklenejo drage avtomobile in brez ključev tudi zaženejo. Gre za resničen problem, ki ima preprosto rešitev, ki se ji proizvajalci še izogibajo.
Navadili smo se že, da USB-ključkov neznanega izvora ne vtikamo v računalnike. V najboljšem primeru so zgolj okuženi, krožijo pa tudi uničevalski ključki, ki računalnik fizično poškodujejo. FBI sedaj opozarja, da enako velja za pametne telefone in polnilnike zanje, saj lahko napadalci prek njih okužijo naše naprave.