Testi - Brizgalni tiskalniki / Avtor - Klemen Stepišnik

  • Canon Pixma MX7600

    Pixma MX7600 je večnamenska naprava, ki se ji ni treba posebej truditi, da pritegne pozornost. Nikakor namreč ne moremo spregledati velikega ohišja in teže okoli 14 kg, čeprav po drugi strani ni največji predstavnik med tovrstnimi preizkušenimi napravami. Ker je Canon že pokazal, da zna izdelati zmogljive naprave majhnih mer, nas je toliko bolj zanimalo, kaj se skriva v notranjosti.

  • Canon Pixma iP100

    Minilo je že eno leto, odkar smo v našem laboratoriju preizkusili malčka med tiskalniki, Canon Pixma iP90v (december 2007), tokrat pa nas je pritegnila naprava podobnih mer - iP100. Menimo, da ju je zaradi njune tržne naravnanosti najbolje primerjati kar med seboj.

  • Nashuatec GX 2500

    Nashuatec poskuša s serijo GX uveljaviti tehnologijo GelSprinter Liquid Gel kot alternativo brizgalnim in laserskim tiskalnikom. GX 2500 so splavili kot vstopni model v družino gel tiskalnikov, ki hkrati z nizko ceno naprave tudi veliko obljublja. Takšna cena po drugi strani pomeni, da z nakupom pridobimo borno opremljen (a kljub temu precej velik) tiskalnik, ki npr. ne ponuja neposrednega izpisa s pomnilniških kartic ali pa izpisa na obe strani kot nekateri njegovi brizgalni rivali, a kljub temu dobro služi svojemu namenu. Večplastno smo ga primerjali z nekajkrat dražjim omrežnim modelom GX 3050n in odkrili kar nekaj prednosti.

  • Canon Pixma iP 4500

    Kljub temu da so med brizgalniki na zmagoslavnem pohodu večnamenske naprave, določene skupine kupcev ne zanima drugega kot samo kakovosten izpis. V mislih imamo domače uporabnike, ki npr. ne potrebujejo faksa ali optičnega bralnika, oziroma ga že imajo. Hkrati so pripravljeni plačati, da si poleg besedila sem in tja natisnejo kakšno fotografijo - resda precej drago, a na visoki ravni. Tu nastopi Canon s svojo Pixmo iP4500.

 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji