Sony Cybershot DSC-WX1
Mali Sony dokazuje, da je strup v majhnih stekleničkah. Ne le, da je zaprt v izredno ličnem in kompaktnem ohišju, je tudi do potankosti napolnjen s praktično vsem, kar si lahko sodobni uporabnik takšnega aparata zaželi.
Mali Sony dokazuje, da je strup v majhnih stekleničkah. Ne le, da je zaprt v izredno ličnem in kompaktnem ohišju, je tudi do potankosti napolnjen s praktično vsem, kar si lahko sodobni uporabnik takšnega aparata zaželi.
Canonova pestra ponudba aparatov s širokim razponom goriščnic je poleg raznolikosti tudi izjemno kakovostna in novi model SX20IS ni nikakršna izjema. Je le nadaljevanje zelo smiselne evolucije.
Canon se je med prvimi začel uveljavljati v razredu aparatov s širokim razponom goriščnic in kar dolgo časa ponujal le tiste modele z vrha lestvice, ki jih je cenovno večinoma prehitela le serija G. Optična stabilizacija slike, velik razpon goriščnic in popolnoma ročno upravljanje aparata v kombinaciji z dobrim uporabniškim vmesnikom so bile glavne lastnosti, ki so privabile mnoge kupce. Aparat S1IS je leta 2004 ponujal 10-kratno povečavo s hitrim in tihim USM motorjem ter stabilizacijo slike za ceno 350 dolarjev.
Novi žepni Canon spada med tiste aparate serije Ixus, ki se ponašajo s kar najmanjšimi merami. Njegovo kakovostno plastično ohišje sicer na prvi pogled prav nič ne kaže, kaj se v njem skriva, in nekoliko spraskan testni primerek nikakor ne bi bil prva tarča tatov v gneči turističnih mest. To je vsekakor pohvalno, majhen in povsem neopazen navzven, vendar zmogljiv žepni model, takšen je Ixus 120IS.
Canonova robustna serija je znana tako zagrizenim amaterjem, ki kljub nizkim cenam modelov DSLR še vedno prisegajo na kompaktne aparate, kot tudi nekaterim profesionalnim uporabnikom, ki serijo G uporabljajo kot pomožni aparat. Z njegovim predhodnikom, modelom G10, je tako ameriški fotograf David Bergman ob izvolitvi predsednika Obame naredil serijo 220 fotografij, ki jih je združil v takrat eno izmed največjih fotografij nasploh, ločljivosti 1,57 gigapike.
Nikonova paleta žepnih aparatov je zelo obsežna, če ne kar preobsežna. Trenutno obsega celo osem takšnih modelov, menjajo pa se približno vsakega pol leta, zaradi česar je treba ob simpatiziranju s katerim od modelov skoraj paziti, da nam ne uide s prodajnih polic.
Sony v segmentu aparatov DSLR ponuja kar pet modelov, ki so cenovno pod mejo tisoč evrov. Dva od tega sta namenjena nekoliko naprednejšim uporabnikom, niže pa so trije, ki so kar se da enostavni za uporabo, tokrat pa smo preizkusili najzmogljivejšega iz spodnje trojice. Glede na predhodnika, model A350, je izgubil več kot 100 g na masi, pa tudi nekaj milimetrov v vse smeri.
To, da Samsung rad tekmuje v debelini (oz. v tankosti) ohišja, smo opazili že v svetu mobilnikov, tokrat pa gre za enega izmed tanjših žepnih aparatov. Njegovo ohišje se na najdebelejšem mestu, ko je objektiv spravljen vanj, pohvali z debelino le 16,6 mm, na voljo v štirih barvah. V celoti je sestavljeno iz lakiranega aluminija, da tudi pozimi ne zebe v roke.
Dan, ko je Nikon na trg poslal model P80, se zdi kot včeraj, še toliko bolj, ko preletimo tehnične specifikacije o razponu goriščnih razdalj in številu megapik, s katerimi se bohoti tipalo.
Po približno šestih mesecih je Canon zopet prenovil ali, raje zapišimo, dodal v serijo IXUS štiri nove modele, od katerih dva omogočata tudi zajemanje video posnetkov v visoki ločljivosti 720p. In ravno tak je tudi model 110 IS. Zavit v elegantno zaobljeno ohišje in pol najslajših dobrot, je idealen vsakdanji spremljevalec v žepu.
Arhiv
Po kategorijah
Po avtorjih