Panasonic DMC-FX07
Panasonic DMC-FX07 je močnejši brat modela FX3. Razlike med aparatoma na prvi pogled niso očitne, vendar pogled v podrobnosti vendarle razkrije nekaj izboljšav.
Panasonic DMC-FX07 je močnejši brat modela FX3. Razlike med aparatoma na prvi pogled niso očitne, vendar pogled v podrobnosti vendarle razkrije nekaj izboljšav.
Zgodba še iz časov modemov se danes (spet) ponavlja. Ko smo že mislili, da je bakrena telefonska parica s prihodom ADSL2+ in VDSL dodobra izkoriščena, se je na trgu znašel VDSL2.
Lepo število slovenskih gospodinjstev ima dandanes že širokopasovni dostop do interneta. Precej izmed njih ima tudi že več kot en računalnik ali drugo omreženo napravo, v zadnjem času predvsem po zaslugi cenovno dostopnih prenosnikov. Da pa bi vse te elektronske naprave povezali v internet prek enega širokopasovnega priključka, potrebujemo usmerjevalnik. Uporabniki zato vse pogosteje posegajo po žičnih ali, še pogosteje, brezžičnih usmerjevalnikih za rabo doma.
Ponudba številnih ponudnikov interneta v Sloveniji je vsako leto pestrejša in hkrati ugodnejša. Še pred nekaj leti je bila izbira omejena na enega ponudnika ADSL in na nekaj (krajevnih) ponudnikov kabelskega interneta. Danes je obojih toliko, da je izbirati med njimi in tudi sistemi (kabel, DSL) vse prej kot enostavno. Da bi vam olajšali pravo odločitev, smo prečesali trg internetnih ponudnikov in zbrali vso trenutno aktualno ponudbo širokopasovnega interneta na domačem trgu.
Doma imamo ponavadi le en širokopasovni priključek v internet, zato seveda zadostujejo običajni usmerjevalniki. V podjetjih, pa četudi majhnih, pa včasih pride prav redundančna postavitev, pri kateri ob izpadu enega ponudnika delo prevzame drugi. Zato potrebujemo nekoliko drugačen usmerjevalnik.
Brezžičnih dostopnih točk je vsak dan več. Pravzaprav jih je že toliko, da si ponekod brezžična omrežja med seboj nemalo "nagajajo", povrh vsega pa si naprave 802.11b/g frekvenco 2,4 GHz delijo z napravami bluetooth, brezžičnimi telefoni DECT pa tudi običajnimi mikrovalovnimi pečicami. Rešitev je v uporabi frekvenčnega prostora, ki je, vsaj pri nas, še povsem neizkoriščen - 5 GHz.
Olympusova priljubljena aparata z veliko optično povečavo C-765 in C-770 smo v Monitorju preizkusili pred več kot dvema letoma. No, v tem času je Olympus na tem področju, kljub temu da gre za pionirja pri aparatih z veliko optično povečavo, nekoliko zaspal. To je s pridom izkoristila konkurenca in ga ne samo dohitela, temveč v marsikaterem pogledu tudi prehitela.
Nikon S10 je naslednik modela S4. "Podedoval" je vrtljiv del z optiko, ki ga lahko zasukamo okrog osi za 270 kotnih stopinj. To pride prav, kadar želimo ustvariti avtoportret; pri tem aparat sam pravilno obrne sliko na zaslonu LCD.
FE-190 je trenutno drugi najzmogljivejši predstavnik Olympusove družine preprostih izdelkov "Easy" za preproste uporabnike. Poleg tega je tudi majhen - pravzaprav žepen, tako da je vedno in povsod pri roki.
Nikon S7c že z nazivom poudarja, da gre za izdelek z možnostjo povezovanja (C - "connectivity"). V S7 je kot v enega redkih trenutno aktualnih fotoaparatov na trgu že tovarniško vgrajen brezžični vmesnik Wi-Fi po standardu b/g.
Arhiv
Po kategorijah
Po avtorjih