Synology DSM 7 - Odraščanje sistema
Synology je največji igralec na področju strežnikov NAS, največji razlog za to je njihov odlični operacijski sistem DSM. V zadnjem mesecu je prišla že sedma večja različica tega sistema.
Synology je največji igralec na področju strežnikov NAS, največji razlog za to je njihov odlični operacijski sistem DSM. V zadnjem mesecu je prišla že sedma večja različica tega sistema.
Prenosniki serije Ideapad so namenjeni domačim uporabnikom, na preizkus smo dobili vstopno sestavo modela Ideapad 3 z oznako 15/ML05. Preizkušeni model je bil odet v lepo, bronasto bež barvo, ohišje je plastično, a dovolj kakovostno za ta cenovni razred. Ohišje je sicer rahlo hrapavo, prstni odtisi se na njem skoraj ne opazijo, notranjost pa je gladka. Tudi roba okoli zaslona je razmeroma malo.
Lenovo je na letošnjem sejmu CES predstavil prenosnik Ideapad z vgrajenim procesorjem ARM in modemom za povezavo z mobilnimi podatkovnimi omrežji 5G (in seveda ostalimi, torej 4 in 3G). Presenetljivo hitro smo prenosnik dobili tudi na preizkus – gre za model s povsem enostavno oznako Ideapad 5G.
Pred petimi leti smo pri Monitorju prvič preizkusili električni avtomobil – Renault Zoe. V tem času se jih je zvrstilo kar nekaj, spet pa se vračamo k – Zoeju.
Ključni premiki na področju brezžičnih omrežij se navadno zgodijo na račun novih standardov. Lani smo se prvič v praksi srečali s standardom Wi-Fi 6, letos pa usmerjevalnike s tem standardom ponuja že večina proizvajalcev.
Nokia si je v zadnjih letih svoj delež trga priborila predvsem v nižjem in srednjem razredu. Naprave so doslej imenovali z enostavno številčno shemo (5.3, 5.4, 3.4 itd.), očitno pa je prišel čas za prevetritev in nove začetke. Tako so pred dobrim mesecem predstavili novo razvrstitev treh linij – najzmogljivejša je linija X, sledita srednja G in vstopna C.
Fujifilm je v svetu digitalne fotografije zanimiv proizvajalec, ki nekatere zadeve naredi malo po svoje. Ena takih je uporaba lastno razvitega tipala, ki uporablja drugačno razporeditev svetlobnih celic od ostalih. Gre za tipala, imenovana X-Trans, ki zaradi omenjene razporeditve ne potrebujejo nizkopasovnega filtra, s čimer ponudijo nekoliko ostrejšo sliko.
Serija HP Elitebook meri na najzahtevnejše uporabnike, predvsem poslovneže, ki cenijo kakovostna in karseda tanka ter lahka ohišja. Model X360 k temu doda zaslon, občutljiv na dotik, ter obračanje zaslona okoli tečajev, torej možnost orientacije tablice ali (kot se ponekod pojavlja izraz) »šotora«. Na voljo je seveda v različnih konfiguracijah, preizkušeni model pa je imel eno veliko zanimivost, saj gre za prvi prenosnik, ki smo ga kdaj preizkusili z vgrajenim zaslonom AMOLED.
Microsoft že kar nekaj let proizvaja lastne naprave, najdejavnejši so pri tablicah družine Surface. Tokrat smo preizkusili novo tablico najvišjega razreda Surface Pro 7+. Ker dobimo ob njej tudi tipkovnico, jo preizkušamo kar v rubriki prenosnikov, saj menimo, da jo bo večina uporabnikov tako tudi uporabljala. Hkrati pa se od bolj klasičnih tablic razlikuje tudi po uporabi »računalniškega« Intelovega procesorja (namesto procesorja iz družine ARM).
Za prenosnike res težko rečemo, da gre za nenavadne naprave z unikatnimi zamislimi. Glavni trend zadnjega desetletja so predvsem vse tanjša ohišja, seveda ob počasnem napredovanju strojne opreme. Večjih prelomnih zmogljivosti tako niti ni.
Arhiv
Po kategorijah
Po avtorjih