Testi - Laserski tiskalniki / Avtor - Tadej Beravs

  • Kyocera FS-1128MFP

    V ponudbi Kyocerinih večnamenskih naprav za rabo doma smo preizkusili trenutno najzmogljivejši model, FS-1128MFP. Gre za kombinacijo črno- belega laserskega tiskalnika, optičnega bralnika in faksirne naprave s samodejnim podajalnikom.

  • Ricoh Aficio SP C231n

    Izmed množice Ricohovih barvnih laserskih tiskalnikov smo preizkusili model Aficio SP C231n. Gre za srednje zmogljiv in dokaj kompakten tiskalnik, namenjen bolj pisarniški kot domači rabi. Navedena hitrost tiskanja je 20 strani na minuto za črno-bele in barvne izpise. Za višje hitrosti izpisa je na voljo nekoliko zmogljivejši model SP C312dn, o katerem smo že pisali v oktobrski številki.

  • Kyocera FS-C5200DN

    Dvojka v imenu tiskalnika pomeni, da gre za zlato sredino serije 5000, čeprav se od najosnovnejšega modela, FS-C5100DN, zelo malo razlikuje. V FS-C5100DN ne moremo vgraditi brvil večje zmogljivosti modela 5200, šibkejši model pa ima tudi le kaseto za 250 listov namesto 500. Razlika v ceni med modeloma pa je kar precejšnja.

  • Xerox Phaser 8860

    Xerox Phaser 8860 se glede na zmogljivost in vrsto rabe uvršča med laserske tiskalnike, čeprav delovanje precej odstopa od klasičnih laserskih tiskalnikov. Gre za rahlo posodobitev "voščenkarja" Xeroxa Phaser 8400, ki smo ga pred leti imeli na preizkusu. Namesto praha, ki se s pomočjo toplote oprime papirja je tokrat uporabljen vosek, ki se po posebnem postopku tali na papir. Za razliko od dragih tonerjev, ki se ponavadi držijo še valjev, je tukaj edini potrošni material posebej oblikovana kocka voska (ustrezne barve), brez kakršne koli plastike. Vsakih 30.000 kopij je potrebno zamenjati čistilno enoto, ki nekako spominja na zvito toaletno brisačo ter vsake toliko časa iz posebnega predalčka odstraniti odvečno stopljeni vosek.

  • Xerox Phaser 6280DN

    Iz precej pestre Xeroxove ponudbe barvnih laserskih tiskalnikov smo imeli možnost preizkusiti model Phaser 6280DN. Nekako zlata sredina ponudbe, ki naj bi zadostovala za potrebe klasičnih pisarn. Že sam videz naprave nam da vedeti, da si ga najverjetneje ne želimo imeti v bližini oz. na pisalni mizi. Z merami tokrat niso skoparili, saj gre le za spodobno zmogljiv tiskalnik z dovolj dodatne opreme. Sicer gre za nadgradnjo že preizkušenega Xerox Phaserja 6180DN, ki so mu tokrat dodali še za ščepec hitrosti in pomnilnika. Poganja ga 400 Mhz mlinček z 256 MB pomnilnika, ki ponuja pravo podporo jeziku PostScript 3. Seveda je na voljo tudi posnemanje PLC6.

  • Xerox Phaser 3250V/DN

    Preizkusili smo najosnovnejši Xeroxov črno-beli laserski tiskalnik Phaser 3250. Tiskalnik je zaradi precej kompaktnih mer razmeroma nemoteč na pisarniški mizi, čeprav oblikovno ne izkazuje neke umetniške dovršenosti. Na splošno vizualno ne pritegne posebne pozornosti. Navsezadnje to sploh ni pomembno, saj na koncu šteje le, kaj se skriva pod pokrovom. In na naše presenečenje Phaser 3250 skriva marsikaterega aduta. Na voljo smo imeli različico, ki ima vgrajeni omrežni vmesnik - to je za tako osnovni tiskalnik nekoliko nad povprečjem.

  • HP Color LaserJet CP1215 in CP1515n

    Preizkusili smo nekoliko kompaktnejša Hewlett Packardova barvna laserska tiskalnika Color LaserJet CP1215 in CP1515n. Gre za najbolj osnovna tiskalnika, namenjena predvsem rabi doma, zmogljivejši model Color LaserJet CP1515n pa je zavoljo opreme primeren tudi za nezahtevno pisarniško rabo. Modela sta si precej podobna. Njuna navedena hitrost je le 12 črno-belih strani na minuto in osem barvnih. Predalnik je nekoliko majhen in sprejme le 150 listov, dodatnih predalnikov ali samodejne obračalne enote pa žal ne moremo dokupiti. To je nekako posledica dokaj majhnega ohišja in je po eni strani tudi prednost, saj ga lahko uporabljamo kot namizni tiskalnik, poleg tega pa med delovanjem ne povzroča preveč motečega hrupa.

  • Xerox Phaser 6125

    V Xeroxovi ponudbi namiznih laserskih tiskalnikov se je najmanjšemu modelu, Phaser 6110, ki smo ga pred kratkim imeli na testu, pridružil malenkost zmogljivejši Xerox Phaser 6125.

    Objavljeno: 26.8.2008 14:43 | Avtor: Tadej Beravs | Monitor Julij-avgust 2008 | Teme: preizkus, tiskalnik, laser, nenehni testi
  • Nashuatec SP C220s

    Osvežitev Nashuatecove ponudbe je poleg barvnih laserskih tiskalnikov dosegla tudi večnamenske laserske naprave. Trojček novih večnamenskih naprav se ne razlikuje bistveno od osnovnih izvirnikov, zgolj po dodanem optičnem bralniku in po možnosti še samodejnega podajalnika. Najmočnejšega predstavnika, SP C222sf, smo pred kratkim že imeli na preizkusu, tokrat pa je bil na preizkušnji najosnovnejši model, SP C220s.

    Objavljeno: 26.8.2008 14:43 | Avtor: Tadej Beravs | Monitor Julij-avgust 2008 | Teme: preizkus, tiskalnik, laser, nenehni testi
  • Nashuatec SP C220n

    Nashuatec je svojo ponudbo razširil s tremi cenovno ugodnimi barvnimi laserskimi tiskalniki. Model SP C220n, ki smo ga preizkusili, je najosnovnejša različica, ki se od C221 in C222 razlikuje predvsem po opremljenosti in nekoliko nižji hitrosti. Razlog je ta, da ima vgrajen šibkejši procesor in manj delovnega pomnilnika (64 MB). Temu primerno tiskalnik ni zmožen posnemati PCL5 ali PostScripta 3, je pa zmožen tiskati s hitrostjo 16 strani na minuto in to velja tako za črno-belo kot tudi barvno tiskanje. Glede na osnovno opremo je presenetljivo, da ima poleg vmesnika USB na voljo še omrežnega. Grenak priokus pa pusti precej nadležna namestitev gonilnikov, saj moramo omrežno povezavo nastaviti ročno. To je še toliko teže, če na tiskalniku ni praktičnega uporabniškega vmesnika z zaslonom, na katerem bi lahko nastavili IP naslov itd. Razen nadležne namestitve SP C220n ni zahteven za upravljanje. Menjava barvil (barvilo in valj sta skupna) je sila preprosta, morebitno odstranjevanje zmečkanega papirja pa prav tako ne predstavlja večjih težav, saj je ključne komponente mogoče umakniti in s tem sprostiti pot papirja.

    Objavljeno: 27.5.2008 15:18 | Avtor: Tadej Beravs | Monitor Maj 2008 | Teme: preizkus, tiskalnik, laser, nenehni testi
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji