Varnost na najvišji ravni
Rešitev za izdelavo varnostnih kopij je več. Z razmahom širokopasovnega interneta postaja vedno bolj priljubljena izdelava varnostnih kopij v oddaljenih strežnikih.
Rešitev za izdelavo varnostnih kopij je več. Z razmahom širokopasovnega interneta postaja vedno bolj priljubljena izdelava varnostnih kopij v oddaljenih strežnikih.
Vsak skrbnik računalniškega sistema se kdaj znajde pred dilemo, kaj se bo zgodilo, ko bo nadgradil npr. poštni strežnik. Ali bo še vedno vse delovalo, kot bi moralo? Ali se bodo prenesli vsi podatki? Ali bodo imeli uporabniki težave z dostopom? Ali, ali, ali ... Rešitev je v virtualizaciji - preizkusili smo novi VMware Workstation.
Nekaj primerov shranjevanja varnostnih podatkov prek interneta smo v prejšnjih številkah že opisali - tujo rešitev Mozy in rešitev slovenskega podjetja Podatkovna banka. Tokrat smo dobili na preizkus še eno slovensko rešitev, Varnostna kopija.
Predstavljajte si, da ste ravno sredi kosila v priljubljeni restavraciji, ko zazvoni vaš mobilni telefon. Na drugi strani žice jezni šef tuli, da je nehal delovati poštni strežnik in da takoj odpravite težavo, saj mu gre tisti dan že tako vse narobe. V takih situacijah vam ponavadi ne preostane drugega, kot da se napotite nazaj v službo in težavo odpravite. Je pa še druga možnost - da imate v vašem mobilnem telefonu nameščena orodja za sistemsko upravljanje na daljavo podjetja Idokorro Mobile.
Varnost v dobi interneta je postala nuja, zato si medsebojnega povezovanja ne moremo predstavljati brez zaščitnih tehnologij, kot je npr. VPN. Vzpostavitev takih omrežij pa je za povprečne uporabnike največkrat preveč zahtevna, zato te tehnologije praviloma ne uporabljajo. Na trgu pa že nekaj časa programski izdelek, imenovan Hamachi, ki ponuja vzpostavitev omenjenega omrežja brez večjih težav.
Adobe Indesign je bil dolgo v veliki prednosti pred Quark Xpressom, predvsem po zmogljivosti, in to so uporabniki nagradili z množičnim prehodom nanj. Pred kratkim pa je izšla nova različica Quark Xpressa, ki je Indesign skorajda dohitela in bo verjetno prepričala marsikaterega uporabnika, ki še vztraja, da ne bo prestopil k Indesignu.
Skype je v modi, brezžični telefoni pa že od nekdaj tudi. Moderni pa so tudi telefoni, ki ponujajo oboje. Philipsov VoIP321 je eden izmed njih.
Poplavi različnih sistemov in programov za internetno komunikacijo VoIP se je pridružil tudi nekakšen slovenski klon Skypa - Detelefon. V čem je drugačen?
O skypanju brez prižganega računalnika smo že pisali - prvi je bil brezžični Linksys WIP-330. Tokrat smo preizkusili še dva podobna izdelka, ki prav tako nista brez napak.
V septembrski številki Monitorja smo preizkusili serijo pametnih telefonov, od katerih so nekateri podpirali tudi internetno telefonijo. Eden izmed njih je bila Nokia E61, ki smo ji takrat podelili priznanje zlati Monitor. Uporabili smo jo tudi na tokratnem preizkusu - za praktičen preizkus telefonije VoIP.
Arhiv
Po kategorijah
Po avtorjih