Skoraj popolne
Googlu z blagovno znamko Pixel včasih uspe, spet drugič pa ne. Telefoni so odlični, ura malo manj. Slušalke pa spet – zelo!
Googlu z blagovno znamko Pixel včasih uspe, spet drugič pa ne. Telefoni so odlični, ura malo manj. Slušalke pa spet – zelo!
Pred enim letom je Telemach splavil »svoj« prvi pametni telefon, Telemach 5G. Minilo je 12 mesecev in na (svoje) police so postavili njegovo nadgradnjo, Telemach 5G Pro.
Google s Pixel Watch 3 nadaljuje pot v svet pametnih ur, kjer želi konkurirati uveljavljenim igralcem, kot so Apple, Huawei in Samsung. Tretja generacija prinaša nekaj izboljšav v primerjavi s predhodnicami.
Huawei se je iz znanih in razumljivih razlogov iz proizvajalca telefonov prelevil v naprednega in inovativnega proizvajalca pametnih ur. Tu niso deležni ameriških omejitvenih sankcij in to se pozna.
Urbana legenda pravi, da so Applove naprave dodelane, ker podjetje poskrbi tako za njihov programski del kot strojni. Enako že nekaj let s svojimi telefoni Pixel počne tudi Google, in čeprav mu občasno tudi spodrsne, je videti, da programska in strojna povezanost v resnici delujeta.
Nekoč smo rekli, da gre v tretje rado, vendar preklopnim telefonom tudi v šesti generaciji ne kaže, da bodo kmalu postali del naše vsakdanjosti.
Odbilo je leto 2016, ko je slovensko zagonsko podjetje med prvimi na svetu predstavilo pametni obesek Chipollo, s katerim smo lahko našli založene ključe. Leta 2021 so predstavili različico, ki podpira Applovo iskalno omrežje Find My, letos pa še različico, ki deluje v novo splavljenem Googlovem omrežju Find My Device.
Tudi tržišče pametnih/športnih ure je doseglo stopnjo zrelosti, ko je novosti treba iskati z lupo. Največkrat jih najdemo v oblikovanju, naphanosti z različnimi tipali in – bolj ali manj ugodno ceno.
Huawei s fotografsko usmerjenimi telefoni misli skrajno resno in najnovejša serija Pura to le še poudarja. Žal telefonski del temu še ne sledi.
Današnji (Windows) prenosniki so lahko zelo hitri, vendar jim zato hitro opeša sapa oziroma baterija. Ali pa so počasni in zdržijo ves dan. Gre tudi drugače? Mnogi poskušajo s procesorji ARM in z alternativnimi operacijskimi sistemi. Tudi Lenovo.
Arhiv
Po kategorijah
Po avtorjih