Črni LG
Korejski LG je eden največjih izdelovalcev zaslonov LCD na svetu, ne nazadnje izdelujejo tudi famozni zaslon Retina, ki krasi Applov iPhone 4. Tudi ključna prednost telefona Black, ki smo ga preizkusili, je - nov zaslon LCD.
Korejski LG je eden največjih izdelovalcev zaslonov LCD na svetu, ne nazadnje izdelujejo tudi famozni zaslon Retina, ki krasi Applov iPhone 4. Tudi ključna prednost telefona Black, ki smo ga preizkusili, je - nov zaslon LCD.
Se še spomnite časov, ko smo bili deležni propagande, kako bo UMTS rešil vse naše težave in želje po pasovni širini do interneta? V časih, ko smo trpeli pod ISDN (64 ali pa celih 128 Kb/s), je bilo govor o, huh, 384 Kb/s, ki jih bo omogočal UMTS! No, 9 let kasneje sta "malce" napredovali tako žična kot "GSM" tehnologija.
Blackberry Bold je bil predstavljen konec leta 2008 in je med ljubitelji teh nekoliko samosvojih pametnih telefonov takoj požel aplavz za zmogljivost in opremljenost. Nekaj manj za velikost in okornost, še veliko manj pa za takrat izredno nestabilnost. Leto (in še malce) je naokoli in na voljo je Bold, kot bi moral biti že od začetka.
Videonadzor naj bi izsledil ali celo onemogočil, v resnici pa predvsem prestrašil vse vrste nepridipravov. Zato ga imajo danes že bolj ali manj vse poslovne zgradbe, če nekoliko sežemo v žep, pa si ga že dalj časa lahko omislimo tudi doma. Da to področje obeta, kaže tudi odločitev Logitecha, da odkupi podjetje, ki se domačega videonadzora loteva z računalnikom.
Povezovanje računalnika in televizije je bilo še nedavno skorajda mala znanost. Potrebovali smo (dobro) grafično kartico z video izhodom, morali smo prilagajati izhodno ločljivost nizki ločljivosti televizorja, predvsem pa smo morali biti zadovoljni z bolj ali manj megleno sliko. Danes je drugače - digitalni računalnik digitalno komunicira z digitalnim televizorjem. Če le razdalja med obema ni prevelika.
Da je mogoče na grafičnih procesorjih (ATI in Nvidia) tudi "računati" in jih ne uporabljati le za izrisovanje vedno lepših in vedno hitrejših 3D počasti, beremo že dalj časa. Oba velika izdelovalca sta v ta namen tudi že spisala ustrezne programske vmesnike. ATI zaenkrat še bolj "teoretično", Nvidia pa tudi v resnici.
Diski bodo vsak čas izumrli, nadomestili jih bodo pomnilniški diski SSD (Solid State Disk). Vsaj tako nam zatrjujejo izdelovalci, ki to potrjujejo s tem, da je že nekaj časa moč kupiti prenosnike, ki take diske tudi že čisto zares vsebujejo. Še več - take diske je moč kupiti tudi posebej, kot komponento.
Pinnaclov Studio je že kar nekaj let de facto standard za video programske urejevalnike, ki so namenjeni domačim uporabnikom. Tistim uporabnikom, ki nimajo ne časa ne želje, da bi doktorirali (in bankrotirali) s programi, kot je Premiere, in bi si želeli hitro in učinkovito urediti domače video posnetke. Preizkusili smo že dvanajsto različico.
Včasih so nas iz Microsoftovih logov poučevali, da njihov novi datotečni sistem NTFS ne bo potreboval redne defragmentacije, saj je "revolucionaren" in deluje popolnoma drugače kot sistem FAT. Izkazalo se je, da to ni res, in tako imamo danes v vseh Oknih vgrajen tudi defragmentator. Naredilo ga je isto podjetje, ki prodaja program Diskeeper - Diskeeper Corporation, včasih znano kot Executive Software. Preizkusili smo zadnjo različico, 2008.
Že decembra so po spletu zakrožile (napačne) fotografije novega pametnega telefona, ki naj bi izrazito poslovni imidž izdelovalca RIM učinkovito usmeril tudi v večpredstavnost. (Skoraj) leto je naokrog in novi Blackberry Bold je tu.
Arhiv
Po kategorijah
Po avtorjih