Projektorji za vsak žep in okus
Tokrat so našli pot v Monitorjev laboratorij štirje projektorji, ki si ne bi mogli biti bolj različni. Vsak pač nagovarja svoj segment uporabnikov, a si želijo biti hkrati kar najbolj univerzalni.
Tokrat so našli pot v Monitorjev laboratorij štirje projektorji, ki si ne bi mogli biti bolj različni. Vsak pač nagovarja svoj segment uporabnikov, a si želijo biti hkrati kar najbolj univerzalni.
Tokrat je na preizkus v Monitorjev laboratorij zašel Toshibin pogon SSD, ki ga izdelovalec trži kot rešitev za vsakdanje računalniške potrebe. Kot izdelek iz vstopnega razreda teh naprav ima zelo veliko konkurentov in s tem izzivov.
Televizor, ki ga poganja Android, smo že preizkusili, prvi ga je izdelal Philips. Zdaj nam je prišel v roke še Sonyjev model. Uporabniška izkušnja je sicer daleč od briljantne, tako Sony kot Google čaka na področju operacijskih sistemov in uporabniških vmesnikov za televizorje še veliko dela. Ima pa robotek v svetu televizorjev velik potencial, kar dokazuje z nekaterimi izjemnimi potezami.
AMD je letošnje poletje namenil več pozornosti posodobitvi grafičnih kartic kakor pa osrednjih procesorjev. Ni presenetljivo, če vemo, da prav odlično delo oddelka, ki razvija grafične procesorje, in posledično prodaja teh izdelkov podjetje še držita pri življenju. Procesorski del podjetja namreč zadnja leta prideluje zgolj rdeče številke, zato AMDjev voz vlečejo naprej predvsem Radeoni.
Intel je procesorje Core šeste generacije uradno predstavil v začetku septembra, zato jih v prejšnji številki še nismo mogli opisati. Smo pa zato v vmesnem času z dvema predstavnikoma novega rodu preživeli dlje časa in si še podrobneje izoblikovali mnenje o zmogljivostih in novostih, ki jih prinaša novi rod teh naprav.
Povsem nenadejano so nas ob začetku novega šolskega in študijskega leta z novostmi zasuli izdelovalci pogonov SSD. V vsega nekaj tednih smo preizkusili kar šest novincev, ki vsak zase dokazujejo, da danes slabih pogonov SSD pravzaprav ni. So le dobri in odlični.
V Monitorjev laboratorij sta prispela nova procesorja za namizne računalnike znamk Intel in AMD. Čeprav predstavljata trenutno najboljše, kar imata ponuditi omenjena izdelovalca, se ju drži smola. Njuna življenjska doba namreč ne bo prav dolga, kajti v kratkem ju bo nasledil nov rod procesorjev.
Tako kakor v podjetjih in gospodinjstvih tudi v svetu računalništva obstajajo izdelki, ki izstopajo. Marljivi delavci in pridne mravljice skrbijo, da poslovanje in/ali gospodinjstvo delujeta kot dobro naoljen stroj. Podobno vlogo v računalniku opravlja pogon SSD OCZ Vector 180. Njegova naloga je, da nikoli ne poklekne, niti takrat, ko zmanjka elektrike.
Potrebe sodobnega človeka po hrambi podatkov v digitalni obliki se iz dneva v dan večajo. Tudi pisec teh vrstic se vedno znova zaloti pri kupovanju vedno zmogljivejših ključkov USB in diskov. A ti so le kompromis med hitrostjo in/ali prostorom za hrambo podatkov, prava stvar je seveda v zunanje ohišje zapakiran pogon SSD, kakršen je tudi tokrat preizkušeni Samsung Portable SSD T1.
NVIDIA je naposled le uslišala igričarje, ki so od lanske jeseni ponižno čakali, kdaj bodo na voljo kartice srednjega cenovnega razreda. Večina teh namreč ne potrebuje zverin, kot sta GeForce GTX 970 in GTX 980, ki sta sposobni poganjati igre v ločljivosti 4K, temveč se brez težav zadovoljijo s karticami GTX 960, s katerimi so igre v polni visoki ločljivosti Full HD še vedno videti odlično.
Arhiv
Po kategorijah
Po avtorjih