Dell Inspiron N5110
Igrivo, barvito, privlačno. Kako bi še opisali Dellovo serijo Inspiron. Predvsem gre za prenosnike, ki bodo očarali najprej s svojim dizajnom, barvami in obliko, še preden razkrijejo, kaj se skriva pod pokrovom.
Igrivo, barvito, privlačno. Kako bi še opisali Dellovo serijo Inspiron. Predvsem gre za prenosnike, ki bodo očarali najprej s svojim dizajnom, barvami in obliko, še preden razkrijejo, kaj se skriva pod pokrovom.
Dellova serija prenosnikov Latitude je namenjena poslovni rabi. Preizkušenega prenosnika ne krasijo vzorci ali slike, pokrov je iz brušenega aluminija, enobarven, s strani pa je vidna svetlejša srebrna obloga. Primeren je torej za mizo poslovneža, kjer ne bo kradel pozornosti, temveč rabil svojemu namenu.
Twinhead ni med najbolj znanimi in pogostimi izdelovalci prenosnikov na našem trgu. Preizkušeni model U12C pa meri na prav posebne kupce, ki potrebujejo trpežnejše prenosnike, torej takšne, ki prenesejo tudi kak udarec ali padec.
Boj za poslovni razred prenosnikov na trgu je hud. In tudi v ta razred Hewlett Packard posega kar z več serijami svojih prenosnikov. Ena takih je tudi ProBook, serija B, iz katere prenosnike lahko kupimo v treh velikostih. Prvič pri Hewlett Packardu v velikosti 13,3 palca, potem še 14 in pa 15,6 palca, temu primerno so jih tudi poimenovali, 6360b, 6460b in 6560b. Na testu sta se pri nas znašli najmanjša in največja različica.
Lifebook P771 je eleganten prenosnik, odet v črne barve, ohišje visokega sijaja s kromiranimi dodatki, ki očitno meri na poslovni trg mini prenosnikov.
Ko pomislimo na Fujitsu, se spomnimo mišje sivih, dolgočasnih poslovnih prenosnikov. Poleg strežnikov so po teh verjetno še najbolj znani. A takšno sliko so zgradili na podlagi preteklih prenosnikov. Da pa znajo poseči tudi na bolj moderen, večpredstavno obarvan trg, dokazuje prenosnik, ki smo ga preizkusili tokrat.
ThinkPad je znamka prenosnikov, ki se na trgu pojavlja že skoraj dvajset let. Njihov robusten videz z malo zaobljenimi robovi je ostajal v stiku s časom bolj ali manj po zaslugi izgubljanja velikosti in debeline. Zakaj bi spreminjali nekaj priljubljenega in prepoznavnega, nekaj, kar si je leta in leta ustvarjalo ime in pridobivalo na renomeju? Resda se je po odkupu IBMovega oddelka razvoja osebnih računalnikov s strani Lenova zamenjal lastnik, a ThinkPad ostaja zvest svojim smernicam.
Pojmovanja poslovnega prenosnika se razhajajo že zaradi samih potreb uporabnikov. Ali je to velik ali majhen prenosnik, z bolj ali manj zmogljivo sestavo, bo seveda stvar osebnih preferenc in potreb kupcev. Zakaj pa poslovni računalnik ne bi smel slediti trendom in biti vsaj malo "in"? Tudi poslovnežev v črnih in sivih oblekah je vedno manj.
Danes najdemona trgu že veliko večjih prenosnikov, ki se ponašajo z zmogljivejšimi zasloni. Med takšne sodi tudi Asusov N73JF. Sliko nam prikazuje na 17,3-palčnem zaslonu, in to z ločljivostjo 1920 × 1080 pik, osvetljen pa je z LED diodami.
Asus K52JT je prenosnik bolj klasičnih, lahko bi rekli povprečnih mer. Ob veliki ponudbi velikanov in pa mini prenosnikov stavi na znano velikost in mere 15,6-palčnih prenosnikov. Računalnik je oblečen v plastično ohišje visokega leska, z drobnim sivo-črnim vzorcem. Ker smo pri takšnih računalnikih vajeni čiščenja prstnih odtisov, je dobrodošlo, da je ohišje okoli tipkovnice matirano in kakšnega večjega čiščenja od nas ne bo zahtevalo. Pokrov, ki ga sicer krasi še kromiran napis znamke, se odpira lepo in deluje kompaktno.
Arhiv
Po kategorijah
Po avtorjih