Microsoft Surface Laptop Go 3
Microsoft že dolgo ponuja lastne prenosnike v liniji Surface, preizkušeni model Go pa sodi v vstopni razred. A ker se Microsoft trudi ceniti se, podobno kot to počne Apple, se vstopnost ne kaže tudi pri ceni.
Microsoft že dolgo ponuja lastne prenosnike v liniji Surface, preizkušeni model Go pa sodi v vstopni razred. A ker se Microsoft trudi ceniti se, podobno kot to počne Apple, se vstopnost ne kaže tudi pri ceni.
Dellov novi Latitude 5540 je izredno neopazen, preprost poslovni prenosnik, ki meri na poslovne uporabnike. Gre za dolgočasno temno siv prenosnik klasičnih mer, torej s 15,6-palčnim zaslonom, brez omembe vrednih oblikovalskih potez ali detajlov.
XPS je že leta Dellova serija računalnikov za zahtevne uporabnike. Tu najdemo tako izredno tanke in lahke prenosnike z aluminijastimi ohišji kot zmogljivejše modele z zmogljivimi procesorji in grafičnimi karticami. Med temi je tudi novi XPS 15 – 9530.
Lenovo Legion je že dobro poznana linija igričarskih prenosnikov višjega razreda, tokrat preizkušeni model Pro 7 pa smo dobili v skoraj najzmogljivejši sestavi. Gre seveda za razmeroma velik prenosnik z zaslonom diagonale 16 palcev – čeprav je to vseeno manjše kot nekoč, ko smo se pogovarjali o 17-palčnih modelih s še večjimi in z debelejšimi ohišji.
Serija Envy proizvajalca HP je namenjena zahtevnejšim domačim uporabnikom. V njej ponuja tanke prenosnike, ki so po prestižnosti (in s tem tudi ceno) pod serijo Spectre in nad nekoliko cenejšimi modeli Pavilion. Po našem mnenju pa so razlike zelo majhne in jih večina uporabnikov ne bo prav hitro opazila. Preizkušeni Envy x360 prinaša odlično aluminijasto ohišje, majhne mere (predvsem tankost) in dovolj majhno težo. Ohišje je kakovostno in preprosto oblikovano, z nekoliko odrezano zadnjo stranico in tečaji, kjer se na enem vidi tanek, nevpadljiv napis Envy. Stranice zaslona so dovolj ozke, le na zgornji in spodnji strani sta nekoliko širši.
Lenovo je že davno vpeljal tržno oznako Yoga za prenosnike, ki se lahko preklopijo v tablice. Zdaj je ta oznaka očitno izgubila svoj prvotni namen, saj naj bi po novem šlo za prenosnike, namenjene »kreativnim« uporabnikom (čeprav se oznaka še vedno pojavlja tudi drugje, s prvotnim namenom). Na preizkus smo namreč dobili prenosnik Yoga Pro i9 s podoznako 16IRP8.
Asus ima kar širok nabor igričarskih prenosnih računalnikov različnih sestav in zmogljivost, seveda pa tudi cenovnih razredov. Preizkusili smo model ROG Strix G, ki se v njihovem portfelju uvršča med prenosnike linije ROG Strix Scar. Polna oznaka preizkušenega modela je G14JV-N3180. Na voljo je namreč nekaj različnih strojnih izvedb, seveda z enakim ohišjem.
Asusovi prenosniki ZenBook se trudijo biti čim tanjši in čim bolj prenosni, gre tudi za lične modele s kovinskimi ohišji. V zadnjih letih pa se Asus vse bolj trudi tudi z zasloni OLED in najdemo ga tudi v novem ZenBooku S13.
Serija računalnikov HP Spectre sodi med oblikovno bolj dovršene tanke in lahke prenosnike. Cenovno se sicer uvrščajo pod serijo EliteBook, namenjeno še zahtevnejšim (tudi poslovnim) uporabnikom, tokrat preizkušeni model x360 pa omogoča obrat zaslona in delovanje v hibridnem (torej tabličnem) način. Seveda ima pri tem tudi zaslon, občutljiv na dotik, s svetlečo prevleko in z možnostjo uporabe pisala (ki ga sicer ne dobimo ob prenosniku).
Po novem Thinkpad X1 Carbonu smo na preizkus dobili še novi Thinkpad X1 Yoga. Če je X1 Carbon najboljši poslovni prenosnik, kar jih Lenovo premore, naj bi bil X1 Yoga najboljša hibridna naprava, torej prenosnik, ki se prelevi v tablico. »Naj bi bil« pa zato, ker so pred časom predstavili še model Thinkpad X1 Titanium Yoga s še bolj premijsko izdelavo. Pri seriji Carbon smo že pri enajsti generaciji, tu pa pri osmi. A tako kot pri modelu Carbon so tudi tu ostali pri enakem ohišju kot pri predhodnici, novi so tako predvsem procesorji, ki so iz nove Intelove generacije.
Arhiv
Po kategorijah
Po avtorjih