Canon MP810
Tudi v samem vrhu Canonovih večnamenskih naprav je prišlo do nekaterih izboljšav. Tako je iz modela Canon MP800 nastal že po videzu, pa tudi zmogljivostno prenovljen Canon MP810.
Tudi v samem vrhu Canonovih večnamenskih naprav je prišlo do nekaterih izboljšav. Tako je iz modela Canon MP800 nastal že po videzu, pa tudi zmogljivostno prenovljen Canon MP810.
K jesenski osvežitvi novih modelov sodi tudi cela vrsta novih oziroma prenovljenih večnamenskih naprav. Pri večini gre zgolj za lepotne popravke, vmes pa je moč zasledili tudi kakšno tehnično izboljšavo. Canonov model MP180 je tako nadgradnja modela MP170 oziroma zgolj njegova nova preobleka. Tiskalnik je obdržal črno-beli zaslonček LCD, ki precej pregledno posreduje informacije in omogoča spreminjanje nastavitve kopiranja, svetlosti, števila kopij, vrste papirja itd. Opremljen je tudi z bralnikom kartic, kar nam omogoča neposredno tiskanje fotografij. Seveda vsebine kartice ne moremo pregledovati prek zaslona, zato pa nam tiskalnik natisne seznam vseh slik, na katerem pod želenimi počrnimo ustrezno okence, papir pa nato položimo nazaj na optični bralnik in tiskanje fotografij se lahko začne. Ta način tiskanja fotografij pri Canonu sicer uporabljajo že kar nekaj časa. Za razne neljubitelje novih tehnologij, ki še vedno prisegajo zgolj na svinčnik in papir, je to prav prijazen način izbire slik ter nastavitev.
V Epsonu so se odločili prenoviti večnamenske naprave, poglavitni element spremembe pa je uporaba novega barvila Ultra DuraBrite. Tiskalnik ima štiri ločene barvne kartuše, poudarek na novih barvilih pa je predvsem obstojnost ter seveda nižja cena izpisa. Epson Stylus DX4050 je za razred močnejši od modela Stylus DX3850, ki smo ga v Monitorju že preizkusili, na videz pa sta skorajda docela enaka.
Zelo opazno spremembo je doživela Canonova večnamenska naprava MP500, ki jo je nasledila nova, Canon MP510. Razlika je že v sami obliki, saj zaslon LCD in funkcijske tipke niso več vidne in so lično skrite oziroma pokrite z zaslonom. Ob uporabi ga odpremo in s tem pridobimo precej funkcijskih tipk in dokaj velik barvni zaslon LCD, ki rabi predvsem pregledovanju fotografij na pomnilniški kartici ali nastavljanju fotokopiranja. Žal tudi v prenovljenem modelu zajetih slik na optičnem bralniku ni mogoče shraniti na pomnilniško kartico. Na naše presenečenje pa so pri novem modelu odvzeli precej priboljškov. Tako kot je Canon storil pri navadnem brizgalnem tiskalniku Pixma iP3300, je storil tudi pri večnamenski napravi MP510 - nič več ni mogoče tiskati neposredno na plošče CD/DVD. Canon MP510 je ostal tudi brez dodatne črne kartuše, ločljivost pa so mu znižali na 4800 x 1200 pik na palec. Ohranil pa je dva podajalnika papirja, eden je v obliki predalnika, drugi pa v obliki večnamenskega podajalnika. Ostaja tudi možnost povezovanja z mobilnimi napravami prek infrardeče povezave.
Zmogljivejše mobilne naprave (ročni računalniki, mobilni telefoni) se čedalje bolj približujejo prenosnim računalnikom. Ker pa večina od mobilnih naprav zahteva čim bolj kompaktno izdelavo, so izdelovalci primorani poiskati alternativne načine vnosa podatkov. Od nerodno majhnih tipkovnic na sami napravi do prepoznave pisave ali govora.
Trustov daljinski upravljalnik je kompaktna razširitev računalniške tipkovnice, ki pride najbolj do izraza takrat, ko bi morali iz udobnega naslanjača vstati samo zato, da bi na računalniku ustavili film, ki si ga vrtimo v dnevni sobi.
V Kyoceri so se odločili prenoviti dva zelo zmogljiva oziroma kar najzmogljivejša tiskalnika iz svoje ponudbe. Gre za modela FS-9130DN in FS-9530DN, ki sta nasledila FS-9120DN in FS-9520DN. Črno-bela laserska tiskalnika formata A3 sta si med seboj zelo podobna, razlikujeta se zgolj po zmogljivosti; možni dodatki in uporaba pa so skorajda povsem enaki. Doživela sta zgolj nekaj tehničnih posodobitev, na pogled pa ostajata podobna prejšnjima modeloma.
Tudi letošnjo jesen so se v Canonu odločili prenoviti nekatere najbolj priljubljene modele. S tiskalnikom Pixma iP3300 so predstavili prenovljeno uspešno različico modela Pixma iP3000. Predvsem je opazna nova zunanja preobleka ter malce hitrejši pogon. Pričakovati je bilo še kakšno dodatno izboljšavo, vendar se je zgodilo ravno nasprotno.
K Hewlett-Packardovim jesenskim osvežitvam sodi tudi LaserJet P3005x, prenovljena različica modela LaserJet 2400. Tudi tiskalnike serije LaserJet P3005 je moč dobiti v več različicah serijske opreme, razlike so tokrat tudi v količini vgrajenega pomnilnika. Izbiramo lahko med vgrajenim omrežnim vmesnikom, tiskom na obe strani, kombinacijo obojega in seveda popolno različico z dodatnim predalom za liste, ki nosi novo oznako X. Tako smo pri popolni opremi tiskalnika deležni 80 MB pomnilnika, dveh predalov z zmogljivostjo 500 listov ter večnamenskega podajalnika za sto listov. Tiskalnik ne sodi med zelo velike, le nekoliko visok je v tej polni različici X. Seveda zaradi dodatnega predala.
Jesen je prinesla novosti tudi pri Hewlett-Packardu, saj so oktobra predstavili nov modele serije LaserJet P2015. Tiskalniki so nadgradnja modela LaserJet 1320 z malce spremenjeno preobleko in izboljšano zmogljivostjo. Hewlett-Packardov LaserJet P2015 je mogoče kupiti v več različicah privzete opreme, kot je omrežni vmesnik, tiskanje na obe strani in dodaten predal. Nova oznaka "X" pa pomeni vso možno serijsko opremo tiskalnika (vendar ne tudi opremljenosti z dodatnimi pomnilniškimi moduli). LaserJet P2015x ni tako velik, da bi na mizi zasedel preveč prostora, med delovanjem pa ne povzroča odvečnega hrupa. Uporabljati ga je povsem preprosto, za še lažje delo pa so v HP poskrbeli z odlično narejenimi animiranimi navodili o tem, kako uporabljati tiskalnik, kako izvleči papir, ki se je zagozdil, itd.
Arhiv
Po kategorijah
Po avtorjih