Avtor - Jure Forstnerič

  • HP Deskjet 2515

    HP je pred kratkim predstavil novo pobudo oziroma linijo brizgalnih tiskalnikov z oznako Ink Advantage. Pri tem je glavno vodilo nižji strošek izpisa, kar je bila doslej ena izmed poglavitnih slabosti brizgalnih naprav. Med vstopnimi napravami v tej liniji je tudi preizkušeni model Deskjet 2515.

  • HP Deskjet 5525

    Druga Hpjeva večopravilna brizgalna naprava na tokratnem preizkusu je model Deskjet 5525. Tako kot cenejši Deskjet 2515 je tudi ta del nove linije Ink Advantage, kjer naj bi bistveno znižali cene izpisov. Namenjen je domačim uporabnikom, primeren pa je za malce zahtevnejše uporabnike kot cenejši brat.

  • Dell Inspiron 17R-5720

    Veliki prenosniki so v zadnjih letih lahko tudi razmeroma poceni, kot dokazuje tokrat preizkušeni Dellov Inspiron 17R. Gre za sorazmerno velik (in tudi težek) prenosnik, ki meri po diagonali zaslona 17,3 palca. Ohišje je iz svetleče plastike z vzorcem satovja, ne daje pa ravno občutka kakovosti. Posebnost prenosnika je tudi možnost menjavanja pokrovov zaslona - na voljo je kar nekaj barv, čeprav dvomimo, da bodo uporabniki množično izkoriščali to možnost.

  • Asus N56V

    Večina uporabnikov pozna Asus po cenejših prenosnikih, tudi po majhnih netbookih (saj so bili eni prvih resnih izdelovalcev teh modelov) in tabličnih računalnikih. Izdelujejo pa tudi večje, zmogljivejše modele, kot je tokrat preizkušeni N56V.

  • Toshiba Satellite P875

    Druga Toshiba, ki je tokrat prišla do našega laboratorija, je praktično diametralno nasprotje preizkušene L830. Gre za model Satellite P875, ki zaseda zgornji del zmogljivostne in velikostne lestvice. Prenosnik ima 17,3-palčni zaslon, torej gre za velik in težek računalnik (tehta tri kilograme in pol, tudi napajalnik je med večjimi). Prenosnik, ki je daleč od kričečih modelov Qosmio, je razmeroma zadržano oblikovan.

  • Toshiba Satellite L830

    Toshibin prenosnik Satellite L830 meri na uporabnike, ki si želijo manjšega, bolj mobilnega prenosnika po razmeroma ugodni ceni. Sodeč po oblikovanju, meri na nežnejši spol, vsaj po barvi, saj je povsem bel, na pokrovu pa se vije nežen, na daleč komaj opazen vzorec. Plastika sicer daje vtis cenejše izdelave, se pa na njej prstni odtisi praktično ne poznajo. Tudi notranjost je povsem bela, s tipkovnico vred.

  • HP Spectre XT

    V zadnjih nekaj mesecih smo priča pravi mali poplavi tankih prenosnikov, ki spadajo v segment, ki so ga v Intelu poimenovali "Ultrabook". Osnovni navdih za te prenosnike so dobili pri Applovem MacBook Airu, saj ponujajo kombinacijo zelo tankega in lahkega ohišja, solidnih zmogljivosti in konkurenčne cene. Podjetja imajo v svojih linijah vedno več takih modelov, ki se razlikujejo po različnih lastnostih. Prejšnji mesec smo preizkusili Hpjeva modela Envy 4 in Envy 6, tokrat pa smo dobili v roke zmogljivejšega in kakovostnejšega brata, model Spectre XT.

  • Lenovo Thinkpad X1 Carbon

    Pred kratkim smo preizkusili tanek poslovni prenosnik Thinkpad X1, zdaj pa je v naš laboratorij prišel še njegov naslednik, model X1 Carbon. Že prvotni X1 je bil zelo tanek in lahek, novinec pa je še tanjši in še lažji. Predhodnik je bil spredaj tanjši, proti zadku pa se je odebelil; pri novincu je ohišje povsod enako tanko (slaba dva centimetra). Še vedno gre za nadvse kakovostno ohišje, ki pomeni svojevrsten mejnik med ultrabooki, saj je tokrat sestavljeno iz ogljikovih vlaken.

  • Nižja cena tiskanja, končno!

    Da, še vedno redno preizkušamo tudi tiskalnike, in to kljub temu, da gre za razmeroma dolgočasne naprave, o katerih težko napišemo kaj novega. Eno izmed pogostejših vprašanj, ki jih prejemamo v uredništvu, je - kateri tiskalnik bo najboljši za določeno uporabo.

    Objavljeno: 30.10.2012 | Avtor: Jure Forstnerič | Monitor Oktober 2012
  • Usmerjevalnik za nezahtevne

    Podjetje Apple je načeloma najbolj znano po telefonih, tablicah in računalnikih, izdelujejo pa tudi nekatere druge sestavne dele. Sem štejemo tudi par brezžičnih usmerjevalnikov - na preizkus smo dobili osnovni model Airport Express.

    Objavljeno: 30.10.2012 | Avtor: Jure Forstnerič | Monitor Oktober 2012
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji