Hitrejši ključek
Ključki USB so nekako de facto standard za fizični prenos datotek. Te postajajo vedno večje, tipični ključki USB pa se spoznajo le na razmeroma počasen standard prenosa USB 2.0. Bo novi USB 3.0 prinesel želene dvige hitrosti?
Ključki USB so nekako de facto standard za fizični prenos datotek. Te postajajo vedno večje, tipični ključki USB pa se spoznajo le na razmeroma počasen standard prenosa USB 2.0. Bo novi USB 3.0 prinesel želene dvige hitrosti?
Brezžični usmerjevalniki so razmeroma pogosta tema naše revije, saj se kljub uveljavljenosti še vedno razvijajo. Novi standard N se je že zakoreninil, modeli pa postajajo vsaj funkcijsko vedno zmogljivejši. Preizkušeni Mikrotik RB/751G-2HND pa je nekaj res posebnega - usmerjevalnik za največje navdušence.
Applov telefon je, tako kot pred njim predvajalnik iPod, že postal lastna znamka. Formula je ostala kar dolgo časa nedotaknjena, a konkurenca je tudi jabolčnike prisilila v spremembe, le da te niso preveč drastične.
Epson je pred kratkim začel na novo označevati izdelke. Tako so serijo brizgalnih tiskalnikov, imenovanih Stylus, nadomestile bolj opisne oznake. Zgled je tokrat preizkušeni Expression Home XP-305, ki je očitno namenjen domačim uporabnikom - v tem primeru je nekoliko zahtevnejši. Gre seveda za večopravilno napravo, ki poleg tiskanja zmore še optično branje, nima pa faksa, a tega večina uporabnikov ne bo pogrešala.
HP je pred kratkim predstavil novo pobudo oziroma linijo brizgalnih tiskalnikov z oznako Ink Advantage. Pri tem je glavno vodilo nižji strošek izpisa, kar je bila doslej ena izmed poglavitnih slabosti brizgalnih naprav. Med vstopnimi napravami v tej liniji je tudi preizkušeni model Deskjet 2515.
Druga Hpjeva večopravilna brizgalna naprava na tokratnem preizkusu je model Deskjet 5525. Tako kot cenejši Deskjet 2515 je tudi ta del nove linije Ink Advantage, kjer naj bi bistveno znižali cene izpisov. Namenjen je domačim uporabnikom, primeren pa je za malce zahtevnejše uporabnike kot cenejši brat.
Veliki prenosniki so v zadnjih letih lahko tudi razmeroma poceni, kot dokazuje tokrat preizkušeni Dellov Inspiron 17R. Gre za sorazmerno velik (in tudi težek) prenosnik, ki meri po diagonali zaslona 17,3 palca. Ohišje je iz svetleče plastike z vzorcem satovja, ne daje pa ravno občutka kakovosti. Posebnost prenosnika je tudi možnost menjavanja pokrovov zaslona - na voljo je kar nekaj barv, čeprav dvomimo, da bodo uporabniki množično izkoriščali to možnost.
Večina uporabnikov pozna Asus po cenejših prenosnikih, tudi po majhnih netbookih (saj so bili eni prvih resnih izdelovalcev teh modelov) in tabličnih računalnikih. Izdelujejo pa tudi večje, zmogljivejše modele, kot je tokrat preizkušeni N56V.
Druga Toshiba, ki je tokrat prišla do našega laboratorija, je praktično diametralno nasprotje preizkušene L830. Gre za model Satellite P875, ki zaseda zgornji del zmogljivostne in velikostne lestvice. Prenosnik ima 17,3-palčni zaslon, torej gre za velik in težek računalnik (tehta tri kilograme in pol, tudi napajalnik je med večjimi). Prenosnik, ki je daleč od kričečih modelov Qosmio, je razmeroma zadržano oblikovan.
Toshibin prenosnik Satellite L830 meri na uporabnike, ki si želijo manjšega, bolj mobilnega prenosnika po razmeroma ugodni ceni. Sodeč po oblikovanju, meri na nežnejši spol, vsaj po barvi, saj je povsem bel, na pokrovu pa se vije nežen, na daleč komaj opazen vzorec. Plastika sicer daje vtis cenejše izdelave, se pa na njej prstni odtisi praktično ne poznajo. Tudi notranjost je povsem bela, s tipkovnico vred.