Najboljše za iPhone
SiVreme Ena boljši aplikacij za napovedovanje vremena, sploh zaradi lokalne naravnanosti, saj podatke dobi neposredno od ARSO.
SiVreme Ena boljši aplikacij za napovedovanje vremena, sploh zaradi lokalne naravnanosti, saj podatke dobi neposredno od ARSO.
Pametni pišejo je rek, ki pravi, da si je stvari lažje zapomniti, če jih zapišemo na papir. Danes velja nadgrajena različica reka, saj namesto zamudnega pisanja raje uporabimo pametni telefon. Vanj vgrajena kamera je z ustreznimi aplikacijami kakor nalašč za zajemanje najrazličnejših dokumentov in informacij.
Aplikacije so razširjena vrednost slehernega pametnega telefona. Ker nemalokrat vsebujejo pomembne in občutljive informacije, jih je pametno skriti in zakleniti. Da ne bi njihovo odklepanje postalo nadležno vsakdanje opravilo, poskrbijo bralniki prstnih odtisov in namenski programi, ki jih podpirajo.
Darkmatte – Flat Dark Icon Pack. Darkmatte je zbirka črnobelih in zaobljenih ikon, ki skupaj s priloženimi ozadji videzu telefona doda novo razsežnost.
Brain.fm. Zanimiva in koristna aplikacija, v kateri si izberemo vrsto glasbe za različne potrebe – za sprostitev, zbranost itd.
ProtonVPN - Unlimited Free VPN made by ProtonMail. ProtonVPN je brezplačna storitev VPN z neomejeno porabo podatkov, visoko stopnjo varnosti in podporo omrežju Tor.
Bliža se konec zime in čas je, da se znebimo odvečnih kilogramov, ki so se nabrali čez zaspani del leta. Motivira, spremlja in nadzira nas lahko kar Applov pametni telefon iPhone. Ustreznih aplikacij je na tržnici App Store precej, zato nam ne preostane drugega, kot da zavihamo rokave in se lotimo znojenja.
Varovanje podatkov na telefonu je nujno opravilo v več primerih, prav pride ob menjavi naprave, omogočanju korenskega dostopa, izdelavi kopije digitalnih spominov in še kje. Pravijo, da brez korenskega dostopa Androida ni mogoče učinkovito varovati. Najzahtevnejše zmožnosti so resda prihranjene za lastnike odklenjenih naprav, a bo osnovno varovanje naslednjih programskih izdelkov zadoščalo prav vsakomur.
Obsedenost s produktivnostjo na delu je v ospredju ne glede na delovno mesto. To je tudi glavni razlog, zakaj se na pametnih napravah in klasičnih računalnikih ponuja kopica orodij, ki obljubljajo boljšo organizacijo dela in olajšujejo zbranost na delovne naloge. Za največji razmah ponudbe orodij je poskrbela revolucija mobilnih aplikacij na pametnih telefonih. Zadnje desetletje so se na trgu znašle, in z njega izginile, številne storitve, namenjene produktivnosti. V nadaljevanju predstavljene alternative spadajo v majhno skupino tistih, ki jim je ves ta čas uspelo ohraniti in na trgu prepričati več milijonov uporabnikov.
Četudi smo kupili telefon z Googlovim operacijskim sistemom Android, nismo obsojeni na tovarniško različico. Z malo truda ga lahko povsem legalno docela predrugačimo. Neuradnih različic operacijskih sistemov kar mrgoli, pri izboru pa smo odvisni le od priljubljenosti svojega telefona med razvijalci. Razlogi za to početje so mnogoteri: uradna različica ne ponuja dovolj, nastlana je s kramo in često zastarela.
Applova programska tipkovnica Quick Type za telefone iPhone in tablice iPad je nedvomno odličen pripomoček za vnos besedila, ki ima v rokavu nemalo skritih zvijač, kot je enoročno tipkanje. Kljub temu je na tržnici App Store veliko spodobnih alternativ, ki spremembe željnim uresničijo vse iz črk sestavljene sanje.
Lebdeči pripomočki so uporabnikom pametnih telefonov z operacijskim sistemom Android domači kot goveja juha. Obnje smo se obregnili že sami. Ker je od zadnjega pregleda najboljših tovrstnih izdelkov minilo že precej časa, se jih lotimo znova.
Nimbus Note. Ta zmogljiva aplikacija za zapiske in beležke nam pomaga pri organizaciji, poleg tekstovnih beležk podpira tudi fotografije in video.
KISS Launcher. Samooklicani najlažji zaganjalnik je brez osrednjega domačega zaslona, ki ga nadomesti s seznamom nedavnih aktivnosti, odprtih aplikacij in uporabljenih stikov.
Med pohajkovanjem po spletu nemalokrat naletimo na zanimivo vsebino, ki je v danem trenutku ne zmoremo použiti. Na pomoč nam priskočijo dobri, stari zaznamki, ki si zapomnijo naslov spletišča za kasnejši obisk. Ker so zaznamki nerodni in zastareli ter povečini zahtevajo internetno povezanost, so se na telefonih iPhone in tablicah iPad uveljavile aplikacije, ki omogočajo sodobno kasnejše branje.
Kriptovalute so v zadnjem času najbolj vroča stvar na svetu, kupujejo jih računalnikarji, frizerke, domači mesar in tehnično nepodkovana sestrična. Skladno s priljubljenostjo kriptovalut raste tudi nabor aplikacij, ki nam omogočajo poslovanje z njimi. Na Androidu so nam padli v oko naslednji programski kriptoizdelki.
Pocket Schedule. Odlična aplikacija za vodenje urnikov, namenjena predvsem šolarjem, učiteljem in staršem za vodenje šolskih urnikov, testov, domačih nalog in podobno.
Lawnchair Launcher (Unreleased) je zaganjalnik, ki temelji na zmožnostih telefonov Pixel. Za razliko od Googlovega Pixel Launcherja ponuja več možnosti prilagajanja.
Delo plemeniti, zato ljudje v službi ali doma že od nekdaj delamo. Ne glede na izbrani poklic se vsakdo kdaj pa kdaj spremeni v pravega hišnega mojstra. Hobi hišniki s telefonom iPhone smo najbolj veseli naslednjih aplikacij.
Adobe Scan. Aplikacija Adobe Scan omogoča hitro pretvorbo papirnatih dokumentov v digitalno obliko, kjer lahko po dokumentih tudi iščemo, jih podpisujemo in podobno.
Letošnja velika posodobitev mobilnega operacijskega sistema Android prinaša številne dobrote, ki jih bodo žal deležni zgolj lastniki manj številnih (novejših) naprav. Uporabnikom neposvečenih telefonov priskočijo na pomoč naslednje aplikacije s tržnice Play.
Material Notification Shade je središče za obvestila, ki zamenja privzeti sistem s prilagodljivim okoljem in številnimi grafičnimi temami.
Ponudniki spletnih izobraževanj delujejo že od vsega začetka množične rabe spleta. Toda hitro rastoča panoga je opozorila nase šele leta 2015, ko je LinkedIn, ki ponuja največje poslovno družabno omrežje v spletu, za 1,5 milijarde dolarjev prevzel podjetje Lynda. Slednje ponuja široko zbirko izobraževalnih programov s področja oblikovanja, programiranja, poslovnih ved, prodaje in drugih.
Če nam fizična košarka ne diši preveč, si omislimo digitalno potenje z naslednjimi aplikacijami za telefone in tablice iz jabolčnega sveta operacijskega sistema iOS.
Vsaka večja čistilna akcija v zavetju domačih štirih sten nas postavi pred dejstvo – preveč stvari imamo. Tehnološki navdušenci smo pač veliki zapravljivci in sčasoma se nam doma nakopiči precej odvečne šare. Nepotrebnih napravic (in česa drugega) se znebimo (ali nakopljemo še več) z naslednjimi aplikacijami.
Klutch. Aplikacija, ki olajša organizacijo in usklajevanje skupnih dogodkov, tako družabnih kot poslovnih.
ES Parallel Accounts-Multi Accounts&Parallel Space (Unreleased). ES Parallel Accounts je prava čarovniška aplikacija, s katero v telefonu nameščene programe uporabljamo z različnimi uporabniškimi računi.
Ker je kajenje škodljivo, drago in v zadnjem času vsled težko prebavljivih fotografij na škatlicah cigaret neprivlačno, smo se odločili, da se odvisnosti znebimo. Na pomoč nam priskočijo naslednje aplikacije za naprave z operacijskim sistemom iOS.
Pametni telefoni so nepogrešljivi, nadvse uporabni in dandanes skorajda vsemogočni. Kljub temu imajo veliko napako: starejši ljudje in uporabniki s slabšim vidom jih težko zapopadejo in še teže učinkovito uporabljajo. Na pomoč jim priskočijo naslednje preobleke operacijskega sistema Android.
Adobe Connect. Aplikacija podjetja Adobe, prek katere se lahko povežemo na sestanke, seminarje in v virtualne učilnice.
Arhiv
Po kategorijah