Toyota zaradi pomanjkanja procesorjev zmanjšala proizvodnjo za 40%
Največji svetovni proizvajalec avtomobilov, japonska Toyota, bo v septembru zaradi pomanjkanja procesorjev zmanjšala proizvodnjo za 40%.
Največji svetovni proizvajalec avtomobilov, japonska Toyota, bo v septembru zaradi pomanjkanja procesorjev zmanjšala proizvodnjo za 40%.
Ameriška agencija za cestno varnost je začela preiskavo Teslinega avtopilota, ta naj bi imel težave pri srečanju s policijskimi, reševalskimi in gasilskimi vozili.
Pri Tesli so predstavili mesečno naročnino 199 dolarjev, s katero dobimo dostop do »povsem avtonomne vožnje«.
Podjetja Porsche, Vodafone in Here menijo, da so nove tehnologije ključ za večjo varnost v prometu. V ta namen so združili moči in znanje v projektu, ki bo vozilom omogočal hitro in učinkovito izmenjavo varnostnih opozoril ob dejanski ali potencialni nevarnosti na cesti. Za razliko od podobnih iniciativ v preteklosti, ki slonijo pretežno na tehnologiji v samih vozilih, tokratna rešitev uporablja pametne telefone, računalniški vid in umetno inteligenco za samodejno zaznavo nevarnosti.
Na različnih koncih Evrope nastajajo t.i. »gigatovarne«, enormne tovarne, v katerih se bodo proizvajale baterije za električna vozila.
Japonski koncern je začel z gradnjo pametnega mesta, v katerem bodo vsa vozila avtonomna.
Ranljivost bi napadalcu lahko omogočila dostop do vseh podatkov na računalniku Mercedesovega vozila in upravljanje z nekaterimi nastavitvami.
Vlada naj bi Hrvaško uvrstila na rdeči seznam, s tem se v prihodnjih dneh pričakuje močno povečan promet na hrvaških cestah in mejnih prehodih – na pomoč lahko skočijo tudi Google Maps.
Ljubljana, 20. avgusta - Vlada bo na današnji seji obravnavala predlog novele zakona o cestninjenju, s katero se med drugim vzpostavljajo pogoji za uvedbo elektronskih vinjet za osebna vozila. Po besedah infrastrukturnega ministra Jerneja Vrtovca bodo te po nacrtih uvedli z decembrom prihodnje leto.
Glede na to, da veliko, morda celo večina tehnoloških novosti v sodobnih avtomobilih sloni na računalniških tehnologijah, je bilo najbrž le vprašanje časa, kdaj bodo nadzor nad avtomobili preizkusili pridobiti tudi računalniški navdušenci in hekerji. Mlado ameriško zagonsko podjetje Comma.ai tako ponuja neodvisno rešitev Openpilot za avtonomno vožnjo avtomobilov, ki je povrh vsega na voljo kot odprtokodna programska oprema, dosegljiva na portalu Github.