Več tiskanja za manj denarja
V zadnjih dveh letih smo na področju brizgalnikov po nekaj let mrtvila le prišli do zanimivejših sprememb. Te bi lahko spet spodbudile malo večje zanimanje za te naprave.
V zadnjih dveh letih smo na področju brizgalnikov po nekaj let mrtvila le prišli do zanimivejših sprememb. Te bi lahko spet spodbudile malo večje zanimanje za te naprave.
Tiskalniki verjetno niso najbolj zanimiva tehnologija na tem svetu. Kljub temu jih, predvsem v podjetjih, še vedno zelo veliko uporabljamo, svoje mesto pa si vzdržujejo tudi v domačem okolju.
HP je pred kratkim predstavil novo pobudo oziroma linijo brizgalnih tiskalnikov z oznako Ink Advantage. Pri tem je glavno vodilo nižji strošek izpisa, kar je bila doslej ena izmed poglavitnih slabosti brizgalnih naprav. Med vstopnimi napravami v tej liniji je tudi preizkušeni model Deskjet 2515.
Druga Hpjeva večopravilna brizgalna naprava na tokratnem preizkusu je model Deskjet 5525. Tako kot cenejši Deskjet 2515 je tudi ta del nove linije Ink Advantage, kjer naj bi bistveno znižali cene izpisov. Namenjen je domačim uporabnikom, primeren pa je za malce zahtevnejše uporabnike kot cenejši brat.
Brotherjev novi DCP-J925DW se trudi iti v korak s časom. Podobno, kot so se v HPju s svojim tiskalnikom Envy malo bolj potrudili pri oblikovanju, se trudi tudi Brother. A tu je vse skupaj ostalo le pri lepem vzorcu na zgornji strani svetleče črne plastike, drugače pa je tiskalnik povsem tipičen predstavnik večopravilnih brizgalnih naprav.
Brother svoje večopravilne naprave brez faksa poimenuje s črkami DCP, tiste, ki imajo tudi faks, pa MFC. Taka je tudi MFC-J6510D, a je nekoliko posebna naprava, saj lahko z njo tiskamo in optično beremo do velikosti A3. Gre za eno najmanjših in najcenejših takih naprav. Nas pa je zmotilo, da je na voljo le en predal za papir (drži do 250 listov), kar pomeni, da bomo morali sami menjavati med papirjem, velikim A4 in A3 (če želimo dva predala, moramo poseči po dražjem modelu MFC-J6710DW).
Brother nam je poslal na preizkus tri tiskalnike, model DCP-J525W pa je tokrat najcenejši izmed njimi. Kljub temu se v Brotherjevi ponudbi postavi nekje na sredino. Gre za razmeroma enostavno večopravilno napravo brez faksa. Žal mu manjka tudi samodejni podajalnik za optični bralnik, glede na ceno pa je tudi razumljivo, da ni vgrajene enote za tiskanje na obe strani.
HP s serijo tiskalnikov Officejet meri na uporabnike v poslovnih okoljih. Predstavlja jo kot pravo alternativo laserskim tiskalnikom. Med njimi je Officejet Pro 8100, ki je naslednik modela 8000. Že na prvi pogled in sploh otip je jasno, da je naprava namenjena več kot le občasnemu tiskanju. To potrjuje tudi največja priporočena mesečna obremenitev (25 tisoč strani). Ob odpiranju tiskalnika in menjavi kartuš ter vstavljanju papirja dobimo zadovoljujoč občutek trdnosti, ki pri številnih brizgalnikih manjka. Poleg tega HP oglašuje do pol nižjo ceno tiskanja barvnih dokumentov v primerjavi z laserskimi tekmeci.
Že ob prvem pogledu nam je jasno, da Deskjet 3070A spada v nižji cenovni razred večfunkcijskih naprav za rabo doma. S sivo zunanjostjo in črno-belim zaslonom LCD spominja na modele iz devetdesetih let. Že malce dražji kosi, kot je Photosmart 5510, imajo barvne različice.
HP Photosmart 7510 je zmogljivejši brat modela 5510. Tako kot cenejši član serije Photosmart je oblečen v črno zunanjost in se ponaša z zaslonom LCD, občutljivim za dotik, ki pri modelu 7510 meri 4,3 palca. Del ohišja, na katerem je zaslon, spominja na mobilni telefon ali tablico in je nastavljiv po nagibu. Na žalost ni odstranljiv, kot je bil pri lanskem modelu Photosmart eStation C510, kjer je bil zaslon dejansko tablica z lastno baterijo in operacijskim sistemom Android, ki je skrbel za krmiljenje naprave.