Teme - brizgalnik

  • Canon Pixma MP270

    Canonove Pixme so zelo razširjene večopravilne naprave, pri katerih se generacije zelo hitro menjavajo. Na preizkusu smo imeli novo napravo MP270, ki poleg tiskanja opravlja še optično branje in kopiranje, nima pa vključenega faksa (kar imajo naprave Pixma z "MX" v imenu). MP270 je nižjega cenovnega in zmogljivostnega ranga, gre za preprosto napravo, namenjeno predvsem domačim uporabnikom. Tako nima naprednejših možnosti svojih večjih sester, denimo bralnika pomnilniških kartic in omrežnih vmesnikov (bodisi navadnega ali brezžičnega).

  • Epson Stylus SX115

    Epsonov nova brizgalna večopravilna naprava, model SX115, meri na najmanj zahtevne uporabnike, ki jim je najpomembnejša predvsem cena naprave. V temu duhu bomo zaman iskali dolg seznam funkcij in lastnosti, ki jih premorejo zmogljivejše, predvsem pa dražje naprave. Da ni samodejnega podajalnika, je seveda jasno, med vmesniki pa je na voljo le USB. Seveda nas ni presenetilo, da niso vključili ne bralnika pomnilniških kartic ne vmesnika PictBridge za tisk neposredno iz digitalnih fotoaparatov. Take dodatke postopoma dodajajo tiskalniki više na Epsonovi lestvici naprav iz serije Stylus.

  • Epson Stylus SX515W

    Epsonova nova večnamenska naprava iz serije Stylus, model SX515W, se uvrsti v zgornji del ponudbe domačih večopravilnih brizgalnih naprav te znamke. Namenjena je zahtevnejšim domačim uporabnikom in manjšim pisarnam, vsaj tistim, ki potrebujejo kakovosten barvni tisk grafike. Izdelovalci se zavedajo, da je v uporabi vse več brezžičnih omrežij, in v svoje zmogljivejše naprave kot po tkočem traku dodajajo brezžične vmesnike, Epson pri tem ni nobena izjema. Poleg standardnega vmesnika USB pa so dodali še navaden omrežni vmesnik.

  • Nashuatec GX 3000

    Nashuatec ima kar nekaj tiskalnikov, ki uporabljajo tako imenovano tehnologijo 'GelSprinter'. Gre za tiskalnike, ki namesto navadne, tekoče barve uporabljajo barvo v gelu. To naj bi omogočilo predvsem hitrejši izpis, saj se gel posuši hitreje kot tekoča barva, hkrati naj bi bil izpis bolj natančen in zato boljši.

  • HP Photosmart

    HP je pri svojih večopravilnih tiskalnikih iz serije Photosmart odpravil številčne in črkovne oznake modelov. Ti imajo zdaj bistveno preprostejša imena - najosnovnejši je preprosto Photosmart, malce zmogljivejši je Photosmart Plus, zadnji pa Photosmart Premium. Končno. Upamo samo, da se bo tako nadaljevalo pri drugih HPjevih izdelkih in pri drugih izdelovalcih.

  • HP Photosmart C309a

    Večnamenski brizgalni tiskalniki v zadnjem času dobivajo vse več različnih funkcij. S tem izdelovalci ohranjajo tiste najdražje naprave konkurenčne pred cenejšimi. HPjev Photosmart C309a je značilni predstavnik te vrste.

  • Epson Stylus Photo PX800FW

    Stylus Photo PX800FW je še eden izmed tiskalnikov, ki nas želijo prepričati z velikim naborom različnih funkcij. Epson ga predstavlja kot idealno rešitev za vso družino, poudarjajo pa tudi atraktivno oblikovanje. Res gre za eno izmed lepših takih naprav, vsaj takrat, ko je zaprt pokrov samodejnega podajalnika za optični bralnik. Elegantna svetleča črna plastika skriva marsikaj, prvo, kar opazimo, pa je velik, za dotik občutljiv zaslon, katerega diagonala meri skoraj 20 cm.

  • Canon Pixma MX320

    Cenejših večopravilnih brizgalnih naprav je na trgu vse polno, cene samih naprav pa so že smešno nizke. Izdelovalci imajo razmeroma veliko modelov, ki se med seboj le malo razlikujejo. Pred letom dni smo preizkusili modela Pixma MX 300 in 310, zdaj pa je prišel k nam na preizkus še MX 320. Slednji je malce hitrejši od prej omenjenih dveh, hkrati pa za nekaj drobiža dražji.

  • Canon Pixma MP980

    Canonova nova naprava iz družine Pixma, model MP980, predstavlja vrh ponudbe Canonovih brizgalnih večopravilnih naprav. Tako kot v drugih podjetjih so tudi v Canonu vgradili kar nekaj dodatkov. Za tiste, ki prisegajo na življenje brez žic, bo še najbolj dobrodošel brezžični vmesnik WLAN (poleg navadnega omrežnega vmesnika in USBja). Korak naprej je dodatek za bluetooth, ki pa ga moramo kupiti posebej. Kot pri vseh napravah tega cenovnega ranga lahko tiskamo neposredno iz fotoaparata oziroma s pomnilniških kartic (bralnik se skriva pod majhnimi vratci na sprednji desni strani naprave).

  • Epson Stylus Office BX-600fw

    BX-600fw je še ena Epsonova večopravilna brizgalna naprava, ki pa je razmeroma zmogljiva in ima kar nekaj dodatnih funkcij. Dobro so poskrbeli predvsem pri vmesnikih, saj imamo poleg navadnega USB tudi omrežni priključek in celo brezžični vmesnik WLAN (dodan pa je tudi faks). Naprava ima tudi samodejni podajalnik za papir, spredaj pa še bralnik pomnilniških kartic ter še en vmesnik USB za tisk neposredno iz digitalnih fotoaparatov. Oblikovno sledi drugim Epsonovim napravam, na zunanjosti se menjata svetleča in mat črna plastika. Na sprednjem delu je tudi zaslon, ki je večji kot pri sestrski napravi BX-300f in to olajša delo z menuji.

 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji