Južna Koreja namenja 451 milijard dolarjev za proizvodnjo polprevodnikov
Vlada Južne Koreje je objavila paket spodbud za krepitev proizvodnje polprevodnikov, znižali bodo tudi davke za raziskave in razvoj na tem področju.
Vlada Južne Koreje je objavila paket spodbud za krepitev proizvodnje polprevodnikov, znižali bodo tudi davke za raziskave in razvoj na tem področju.
Samsung je objavil najboljše poslovne rezultate od leta 2018, torej pred začetkom epidemije COVID-19.
Pri Applu so objavili poslovne rezultate za prvo četrtletje letošnjega leta, to je bilo kljub nadaljevanju epidemije res odlično.
Evropska komisija si močno prizadeva, da bi pospešila razvoj novih inovacij v državah članicah. Poleg že znanega instituta evropskih razpisov in razvojnih projektov zdaj vpeljujejo Evropski svet za inovacije (European Innovation Council - EIC), ki bo pomagala predvsem malim podjetjem (SME), startupom in odcepljenim (spinout) razvojnim oddelkom obstoječih podjetij.
IBM je sporočil ime nove družbe za upravljanje storitev, predvsem infrastrukturnih, ki jo bodo ustanovili kot samostojno družno predvidoma do konca leta 2021. Nova družba bo nosila ime Kyndryl, kar je priredba sestavljena iz dveh izrazov. Kyn prihaja iz angleške besede sorodstvo (kinship), s čimer naj bi poudarili povezanost, zanesljivost in dolgoročnost. Dryl pa je izhaja iz besede vitica (tendril) s čimer naj bi predvsem poudarili rast, prilagodljivost in iznajdljivost.
Podjetje Dell je sporočilo, da bodo pred petimi leti kupljeno in pridruženo družbo VMware vnovič organizirali kot samostojno družbo z lastno prisotnostjo na borzi. Glavni cilj tovrstne poslovne odločitve je pridobitev novih sredstev, s katerimi bi poplačali dolgove, ki se vlečejo že iz časov prevzema družbe EMC, tedanje lastnice družbe VMware. Spomnimo se, da je bil prevzem pred petimi leti vreden kar 67 milijard dolarjev in s tem eden največjih nakupov v računalniški industriji do tedaj.
Toshiba je potrdila prevzemno ponudbo s strani britanskega sklada zasebnega kapitala CVC Capital Partners.
Družba Synergy Research je opravila primerjavo investicij v računalniško infrastrukturo v preteklem letu, kjer se je prvič pokazalo, da so podjetja veliko več vložila v storitve v oblaku, kot v modernizacijo svojih lastnih data centrov. Podjetja so lani za infrastrukturo v oblaku porabila 130 milijard dolarjev, kar je 35% več kot v letu 2019, medtem ko so za modernizacijo lastnih podatkovnih centrov porabila 90 milijard dolarjev, kar je 6% manj kot predlani.
Velika tehnološka podjetja se vse bolj mednarodno razpršena, pogosto z razvojnimi centri raztresenimi po celem svetu, zato se v okviru teh družbe začenja zelo spreminjati sam koncept delovnika, zlasti pa pomena fraze "hoditi v službo". Sodobne komunikacije metode omogočajo bistveno bolj učinkovito skupinsko sodelovanje, kot sestankovanje v fizičnih konferenčnih sobah, zlasti tam, kjer je za tak sestanek treba potovati. Pandemija je to transformacijo samo še poglobila.
Če za Gamestop do pred nekaj dnevi še niste slišali, ste v dobri družbi. Ta ameriška veriga trgovin z računalniškimi igrami in opremo na tej strani Luže ni posebej znana, pa tudi v ZDA je skorajda propadla. A zaradi internetnega fenomena je njena delnica v nekaj dneh zrasla za skoraj 20-krat, nekaj uveljavljenih investicijskih skladov pa je izgubilo milijarde. Bogateli so običajni ljudje, a na koncu bo večina potegnila krajši konec.