ZDA naj bi na seznam nezaželenih dodale več deset kitajskih podjetji
Agencija Reuters je objavila govorice, po katerih naj bi ZDA v naslednjih dneh na črni seznam dodale več deset kitajskih podjetji.
Agencija Reuters je objavila govorice, po katerih naj bi ZDA v naslednjih dneh na črni seznam dodale več deset kitajskih podjetji.
Ameriško ministrstvo za trgovino je začasno ustavilo blokado kitajske aplikacije TikTok, ki bi morala včeraj stopiti v veljavo.
Reuters poroča, da se Huawei s kitajskim podjetjem Digital China Group dogovarja o prodaji dela svoje poslovne enote Honor. Posel naj bi bil vreden do 3,7 milijarde ameriških dolarjev.
Belgijska operaterja Orange in Proximu sta za izgradnjo svojih omrežij 5G izbrali ponudnika Nokia in Ericsson. Oba bosta tudi počasi nadomestila tudi opremo 4G, ki jo je do sedaj zagotavljal kitajski Huawei.
Potem ko je britanski premier Boris Johnson julija Huaweiju prepovedal sodelovanje pri vzpostavitvi omrežja 5G na Otoku, bo opremo državnemu BT namesto kitajskega velikana dobavila Nokia. Finsko podjetje bo med drugim zagotovilo bazne postaje in ustrezno opremo za vzpostavitev hitrega omrežja 5G, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
Avtomobilska podjetja so mnenja, da so visoke carine na kitajske izdelke nelegalne.
Ameriške oblasti so napovedale blokado nekaterih kitajskih aplikacij, od nedelje (včeraj) dalje tudi priljubljene aplikacije za pogovore WeChat.
Včeraj smo zapisali, da naj bi v ZDA od danes (nedelja) zvečer ne bi bilo več mogoče namestiti aplikacije TikTok. Razen »če se ne bo ameriški predsednik Trump v zadnjem trenutku strinjal s poslom, ki ga je kitajski lastnik aplikacije ByteDance sklenil z Oraclom«. Seveda se je zgodilo ravno to.
Ameriško ministrstvo za trgovino je sporočilo, da video aplikacije TikTok od jutri ne bo več najti v ameriških trgovinah z aplikacijami (AppStore, Google Play).
Letošnja novost na androidni strani telefonije so telefoni Ultra, Pro, Plus, ki so vse tisto, kar neki proizvajalec zna narediti. To so naprave iz najboljših materialov, z (dragimi) modemi 5G, s hitrejšim (tudi brezžičnim) polnjenjem in toliko pomnilnika, da se številka na škatli zdi napaka, predvsem pa jih »krasi« falanga objektivov/fotoaparatov na zadnji strani.