Sonyjeva falanga
Japonski velikan je pri svoji mobilni strategiji stavil na Android in na trg pripeljal nove različice telefonov Xperia. To so tudi zadnji telefoni z Japonskega, ki še nosijo logotip nekdaj močnega partnerstva Sony Ericsson.
Japonski velikan je pri svoji mobilni strategiji stavil na Android in na trg pripeljal nove različice telefonov Xperia. To so tudi zadnji telefoni z Japonskega, ki še nosijo logotip nekdaj močnega partnerstva Sony Ericsson.
Preizkusili smo "nizozemsko" tablico Yarvik, ki jo poganja Android 4.0. Kot kaže, je to znanilec prvega vala "kitajskih" naprav, ki bodo pozabile Android 3.0 ali zdaj res že prastari 2.3 Gingerbread.
Na tokrat opisani tablici Iconia so na hrbtni strni olimpijski krogi, ki dajejo vedeti, da je Acer partner olimpijskih iger. Poleg športnega pridiha je A510 ena tistih tablic, ki jih že iz embalaže poganja Android 4.0.
Kaj imajo skupnega Phase One IQ180, Pentax 645D, Hasselblad H3DII 50 in Nokia 808 PureView? Z vsemi lahko fotografiramo pri ločljivosti, višji od 40 milijonov pik. A z Nokio 808 lahko tudi deskamo po spletu, telefoniramo in s ptiči streljamo prašiče.
Telefon z oznako One V je tretji v HTCjevi seriji One, od vseh treh je najcenejši, najmanj zmogljiv in najmanj revolucionaren. Bolj kot širjenju ponudbe v zgornjem delu mobilnega trga je torej novinec namenjen polnjenju srednjega spektra. Kako dobro bo torej zadovoljil potrebe povprečnih uporabnikov?
Ixus 125 HS spada med tanjše aparate na trgu, poleg tega je obdan z aluminijastim ohišjem, ki je prijetno in kakovostno na otip.
Nikon P510 je novi rekorder v segmentu optično zmogljivih aparatov, njegov objektiv pa ponuja izjemno, kar 42-kratno razmerje med skrajnima goriščnicama širokokotnega objektiva. V Nikonu so se očitno odločili, da bodo tekmovali kar sami s seboj, saj 36-kratnega zuma predhodnega modela ni presegel še nihče.
V Pentaxu so si razred brezzrcalnih fotoaparatov začrtali zelo brezkompromisno in ga razdelili na dva dela. Prvega predstavlja serijo Q, ki se ponaša z izjemno majhnimi merami in maso ter ugodno ceno zanimivih objektivov, v povsem drug razred pa sodi K-01.
Upraviteljske pravice, izvršljiva koda, imenik Temp, storitev WebClient, ukazna vrstica in sistemski procesi so pojmi, ki se jih marsikdo izogiba, ko je govor o operacijskem sistemu Windows. Vsi našteti imajo neposredno zvezo z zbirko Sysinternals Suite, ki ni za slehernika. Če nas našteti pojmi ne prestrašijo in smo se pripravljeni učiti, bomo dobili v roke močno orožje. Tako opremljeni izbranci bomo trd oreh za vsakega hrošča, konja ali črva, ki bi se nam drznil zoperstaviti.
Uporabniki računalnikov precej pogosto uporabljamo funkcijo kopiraj/prilepi, ki jo podpirajo praktično vsi operacijski sistemi in aplikacije. Seveda rezultati zaradi nepopolne združljivosti aplikacij niso vedno taki, kot bi želeli, a poznamo rešitev. Sliši na ime click.to in omogoča, da skoraj karkoli kopiramo in lepimo po mili volji.
Z veseljem razmažete vsaj pet učinkov čez počitniške fotografije? Imate radi totalno nore retro učinke? Objavljate fotke svoje jutranje kave prek Hipstamatica ali Instagrama. Res? Potem ne berite tega prispevka. Orodji, o katerih pišemo, s fotografijami delata nežno in previdno. Na delikatnih delčkih slik iščeta izgubljene detajle in jih previdno popravita. Vrhunska programa sta DxO Optics Pro 7 in delno soroden Lightroom 4. Razlika med prvotno in obdelano sliko je tu zelo majhna ... ali pač — zelo velika, odvisno od fotografskega znanja in pričakovanj.
Kaj pa zdaj? Ko že mislim, da se mi bo podrl svet, se mi posveti, da odslej moj Siol TV podobno kot vsi drugi IPTV (Amis, T-2) ponudniki omogoča ogled za 48 ur nazaj. Če ni bil včeraj, bo pa ta večer "moj dan".
Računalniki in zabavna elektronika so menda vedno bolj varčni in napredni, s tem pa jih je preprosteje in lažje uporabljati. Za to niso imuni niti električni razdelilci! Preizkusili smo namreč električni razdelilec, ki ga izdelovalec označuje kot "pametnega".
Eko? Prvak? S trimesečno zamudo? Oglejmo si, s čim naj bi nas novi znanstvenik družine Geforce prepričal.
Menjava objektivov ima prednosti in slabosti, vendar nedvomno drži eno - nekaterih objektivov kompaktni zumirni aparati ne morejo ponuditi. Vsaj ne v enem samem ohišju. Naštejte en aparat, ki ponuja objektiv z odprtostjo zaslonke f1.9 in telefoto območjem hkrati. Morda se najde, a k temu dodajmo še izjemno široko ribje oko za ceno dražje računalniške miške in majhne mere ter maso. Pentax Q je trenutno edini, ki z menjavo drobnih objektivov ponuja vse to in ima za povrh vgrajeno še izskočno bliskavico, ki se pomakne daleč stran od objektiva. Kaj pa kompromisi?
Olympus se že dlje časa spogleduje s fotografsko zgodovino, saj njihovi sicer povsem digitalni aparati na videz prikličejo modele iz zlatih časov analogne dobe. Tokrat so, tako po videzu kot po zmogljivostih, presegli same sebe.
Izdelovalci namiznih računalnikov so v zadnjih letih doživeli pravcati šok, ko so se morali sprijazniti z dejstvom, da jih po prodajnih številkah prehitevajo tako prenosniki kot tablice. A osebni računalnik še vedno ni rekel zadnje besede, strokovnjaki celo menijo, "da se poskuša na novo izumiti". In ena izmed preobrazb je, denimo, ta, da postane vladar dnevne sobe. Preizkusili smo model, ki se brez sramu predstavlja za Home Theater PC.
Asus je pri poimenovanju svojih tablic opustil oznako EEE, ki jo je uporabljal že od prvih mini prenosnikov. Tablice so zdaj del družine Transformer Pad in najšibkejšega člana smo dobili na preizkus.
Samsungov telefon Galaxy S II je bil minulo leto najbolj prodajani telefon z Androidom na svetu, vsaj tako kažejo podatki o aktivacijah. Dovolj dober razlog, da je izdelovalec iz ugibanj o nasledniku poskušal narediti skorajda jabolčni kult. In na koncu predstavil telefon, ki je res v vseh pogledih (naj)boljši.
Spletna pošta in poplava družabnih omrežij prinašata s seboj veliko količino stikov, raztresenih po različnih spletnih rokovnikih. Konsolidacijo in urejanje spletnih stikov skuša postoriti več aplikacij. Tudi Neiio.
S pohodom Dropboxa in drugih oblačnih shramb smo si hitro ustvarili več računov, kjer imamo shranjene datoteke. Doslej je bilo treba za prenos datotek med različnimi shrambami kot vmesno postajo uporabljati prostor na računalniku, Otixo pa vse postori v spletnem brskalniku.
Če ste katero od prejšnjih različic Photoshopa podrobneje secirali, ste gotovo naleteli na bolj ali manj skrito -- mačko. Konkretneje, črno mačko. Fantje in punce iz San Joseja imajo namreč rahel fetiš. Slike mačk dajejo v skrite menuje, uvodne grafike, po njih imenujejo predprodajne različice ... Tudi najnovejša različica Photoshopa ni izjema, le da je tokrat navezava s temi zvermi precej bolj smiselna. 13. verzija tega vrhunskega programa je skoraj črna in skupaj z mačko se ime beta različice ponuja kar samo: Superstition. Toda, bo vraževerje dovolj?
Od operacijskega sistema Windows Phone najprej nismo veliko pričakovali, saj je bil spomin na okorelost predhodnika preveč živ. A vendar je Microsoftu uspelo nekaj, česar običajno od njega ne pričakujemo. Naredil je nekaj svežega. WP7 je na novih temeljih postavljen mobilni operacijski sistem, ki ga je lepo gledati in še lepše uporabljati. Vse, kar mu je do danes manjkalo, je tržnica s programi. Marketplace je poslej na voljo tudi Slovencem.
Od Comodorja C64 smo čakali, da bi dobili v roke računalnik, ki bo stlačen v tipkovnico. Podjetje Joy-it je naredilo prav to in po vseh možnih oblikah mini računalnikov smo zdaj dobili še tipkovniškega.
Čeprav so Applove naprave iz družine iOS za marsikoga predvsem igrača, jih veliko uporabljajo tudi v poslovne namene. Zahteve teh uporabnikov so jasne, ena pomembnejših pa je možnost tiska. Na pomoč so jim priskočili v podjetju Lantronix, na preizkus so nam poslali tiskalniški strežnik, ki olajša tiskanje z jabolčnih naprav.
Brezžično pošiljanje slike od računalnika do televizorja je skušal vsak izdelovalec rešiti po svoje. Večina teh poizkusov ni bila uspešna, zato je Intel vzel reči v svoje roke in razvil standard WiDi.
Kje so časi, ko so nas starši za ušesa, ker je telefonski račun presegel dogovorjenega jurja? Danes, ko ima vsak član gospodinjstva svoj aparat, na njem dostop do interneta, da o stacionarnem telefonu in DSL povezavi sploh ne govorimo, je družinski proračun obremenjen vsaj za dvajsetkratnik nekdanjega nezaslišanega zneska. Inflacijo na stran, za telefonijo in z njo povezane storitve nedvomno zapravimo več kot kdaj prej. Z novimi izdelki nas ponudniki želijo prepričati, da lahko stroške omejimo in za manjši znesek dobimo več. Je to sploh mogoče?
Grafične kartice sodijo med najhitreje razvijajoče se kose računalniške "železnine". V zadnjih mesecih so nam iz AMDjevega tabora dobesedno nastreljali več modelov Radeon, zato smo se odločili preizkusiti razlike med posameznimi družinami kartic. In to ne vsakdanjih kartic, temveč tistih malo boljših, tovarniško navitih, kot jim radi rečejo izdelovalci. Nova generacija prav netipično obljublja prihranke - pri računu za elektriko.
Nikon je med reporterskimi aparati DSLR v samem vrhu in edini, ki se mu zares lahko postavi po robu, je Canon. Drugi enostavno ne sodijo v težko kategorijo in Nikon je v zadnjih letih z aparatoma D3 in D3s na svojo stran pridobil kar nekaj profesionalnih uporabnikov, ki so do nedavna stavili na bele objektive. Obe podjetji sta fotoreporterjem pripravili novo orožje za letošnjo olimpijado v Londonu.
Tajvansko podjetje HTC je še leta 2010 dosegalo odlične rezultate. Prehod z Microsoftovega okolja na Googlov sistem jim je uspel, zato so si vodilni upravičeno meli roke. Žal je prišel hud padec. Prvo četrtletje letošnjega leta so doživeli sedemdesetodstotni upad zaslužka. Napočil je čas za preobrazbo. Manj telefonov, z več občutka. Predstavili so linijo One, ki se ponaša s hitrimi procesorji, dobrim zvokom, boljšimi kamerami in navdihnjenim oblikovanjem.
Arhiv
Po kategorijah
Po avtorjih