Nokia 2.1
O Nokii 2.1 je dejansko treba vedeti le eno postavko na tabeli specifikacij in na podlagi te lahko ta telefon mirno odpišemo. Ima namreč gigabajt pomnilnika.
O Nokii 2.1 je dejansko treba vedeti le eno postavko na tabeli specifikacij in na podlagi te lahko ta telefon mirno odpišemo. Ima namreč gigabajt pomnilnika.
No, pa smo že pri štirih kamerah. Huawei P20 Pro nam je dal tri, zdaj pa Samsung vrača udarec s štirimi, a najprej povejmo, kaj točno vse te leče počnejo. Osrednja je ločljivosti 24 MP, pomaga ji zoom leča z 10 MP in (končno, Samsung!) širokokotna z 8 MP. To so tiste tri, ki dejansko nekaj pomenijo, medtem ko četrta z ločljivostjo 5 MP rabi zajemanju globine, ki pomaga pri učinku zameglitve. Slike, ki jih je mogoče zajeti s tem telefonom, so, no, OK.
Telefoni, ki stanejo manj kot 200 EUR, so ponavadi slabi. Tu in tam se najde kakšen, ki ga je mogoče pogojno priporočiti, a ti telefoni so zelo redki. Izdelovalci tako poceni naprave delajo le zato, da jih potem lahko operaterji ob vezavi ponujajo praktično brezplačno. Še razlog pa je ta, da skušajo tako dobiti v svoje ekosisteme tiste, ki prvič kupujejo telefon in ne bi radi veliko zapravili. Tako se kupec navadi uporabniškega vmesnika tega izdelovalca in ko čez nekaj let menja telefon, je lažje, če ostane pri istem izdelovalcu in takrat morda kupi dražji telefon.
Y7 Prime je malce dražja in boljša različica Huaweievega modela Y6 in, ker smo imeli oba telefona na preizkusu ob istem času, se še lepše vidi, kako skuša Huawei dostaviti telefone za vsako cenovno postavko. Y7 Prime naredi marsikaj dosti bolj prav kot Y6.
To, da operaterji prodajajo telefone, ki nosijo njihovo ime, ni nič novega. Je pa res, da se to pri nas ne dogaja prav pogosto. A1 Smart N9 je dejansko Alcatelov telefon, ki je bil pred tem poimenovan Vodafone Smart A9 in bo morda privzel ime še kakšne blagovne znamke. Ta izredno poceni telefon bo ob vezavi naprodaj praktično brezplačno.
Mi Mix 2s ima keramično zadnjo stranico, kar je zaenkrat še vedno redkost. Prav ohišje oziroma izdelava sta največji adut tega telefona. Mix 2s je lep telefon, zaradi keramike deluje v roki zelo premijsko, čeprav spada v višji srednji razred. V Xiaomiju to vedo, tako da telefon na zadnji strani krasi napis »designed by Xiaomi«, na prednji strani pa logotipa ni.
LG se je s svojo serijo G (spomnimo se modularnega G5) po letih eksperimentiranja naposled umiril in začel dostavljati bolj konsistentne telefone. Jih pa zdaj neumno poimenuje, kajti TinkQ res nima pravega smisla. Da, ta telefon premore »umetno inteligenco«, ki pri slikanju zazna motive in posledično ojača določene barve, da je, recimo, zelena trava še bolj zelena. V praksi pa to pomeni manj realistične slike in tako kot pri Huaweiu je pamet najbolje izklopiti.
Nokia letos vedno znova navdušuje z dobro narejenimi telefoni. Ti so del programa Android One, ki zagotavlja posodobitve neposredno od Googla. Predvsem pa pomeni dobro uporabniško izkušnjo, ki smo je bili prej vajeni pri nexusih in pixlih.
Huawei P20 Pro, ki smo ga preizkusili v prejšnjem Monitorju, je eden boljših telefonov letošnjega leta, ki prepriča predvsem s svojo avtonomijo. 4000 mAh velika baterija v tankem ohišju v navezi s programsko opremo, ki skrbi za smotrno porabo energije, sta razlog za nakup tega telefona. Huawei je sicer več oglaševal fotoaparat, ki je pri različici Pro zelo dober, a neke hude revolucije ni prinesel. »Le« postavil se je ob bok najboljšim telefonom.
Na papirju je Moto X4 konkretno dvignil pričakovanja. Resda je na voljo tudi različica Android One, ki jo žene goli Android, a se nad Motorolinimi preoblekami niso preveč pritoževali. Še vedno se jim pozna, da jih je imel (pred Lenovom) v lasti Google, tako da gre za lahke preobleke, ki dokaj redno dobivajo posodobitve.
Arhiv
Po kategorijah
Po avtorjih