• Konica Minolta Magicolor 4750DN

    Konica Minolta je svojo ponudbo laserskih tiskalnikov razširila z novim barvnim laserskim tiskalnikom, Magicolor 4750DN. Gre za novega predstavnika srednjega razreda oziroma tiskalnik, namenjen za pisarniško rabo, z navedeno hitrostjo tiskanja do 30 barvnih strani na minuto.

  • Konica Minolta Bizhub 20

    Od Konice Minolte smo tokrat dobili dve napravi s presenetljivo podobnim imenom - Bizhub 20 in Bizhub 20P. Načeloma bi si mislili, da gre za praktično enako napravo, a ni tako. Bizhub 20P je srednje velik klasični črno-beli laserski tiskalnik, naprava brez črke 'P' v imenu pa je večja, gre za večopravilno napravo, ki ima še optični bralnik in faks. Verjamemo pa, da je kljub opazni razliki v videzu in dodatku optičnega bralnika ter faksa tiskalni del praktično enak. Na prvi pogled je videti, kot bi na obstoječo Bizhub 20P preprosto dodali zgornji del, ki ima bralnik in samodejni podajalnik.

  • Brother MFC-9840CDW

    MFC-9840CDW je trenutno najzmogljivejša Brotherjeva večnamenska naprava z barvnim laserskim tiskalnikom. V Brotherju tokrat res niso skoparili pri izbiri opreme in so MFC-9840CDW dodali precej reči, ki jih bomo pri konkurentih težko zasledili.

  • Konica Minolta Bizhub 20p

    Naprave Bizhub podjetja Konica Minolta so že od nekdaj razmeroma veliki, poslovno naravnani tiskalniki. Poslovno naravnan je tudi novi Bizhub 20p, čeprav je po merah presenetljivo majhen in lahek. Na prvi pogled skoraj bolj spominja na kak malo večji laserski tiskalnik za domačo rabo. Resnico pa še najbolj razkrije največja priporočena zmogljivost tiska na mesec - do 30.000 strani, kar vsekakor ni teritorij domačih naprav. Gre torej za srednje zmogljiv črno-beli laserski tiskalnik, ki meri na manjše pisarne.

  • Konica Minolta Magicolor 1680MF

    Pri Konici Minolti najdemo dokaj bogato ponudbo večnamenskih naprav z barvnim laserskim tiskalnikom. Magicolor 1680MF sodi med najosnovnejše. Že na prvi pogled opazimo, da je optični bralnik brez samodejnega podajalnika papirjev, kar nakazuje, da naprava nima faksirne naprave. Če bi faksirno napravo kljub vsemu želeli imeti, lahko posežemo po naslednjem modelu Magicolor 1690MF, ki se od našega preizkušenega modela razlikuje še po dodatni omrežni povezavi in dodatnem pomnilniku, ki namesto 64 MB obsega 128 MB.

  • Kyocera FS-1120D in FS-1320D

    V Kyoceri so se odločili, da je napočil čas za osvežitev namiznih črno-belih laserskih tiskalnikov. Tam sicer ni veliko izbire, a vendar že dve leti kraljuje dvojica FS-1100 in FS-1300D, ki je tokrat le dobila poštena naslednika. Pobliže si bomo ogledali modela FS-1120D in FS-1320D, ki sta si med seboj zelo podobna, razen nekaterih malenkosti.

  • Konica Minolta Pagepro 1490MF

    Pred dobrima dvema letoma smo imeli na preizkusu Minoltin model Pagepro 1390MF, tokrat pa smo si podrobneje ogledali njegovega prenovljenega naslednika z rahlo višjo številko - Pagepro 1490MF.

  • Brother DCP-9010CN

    Brother nam je poslal na preizkus novo večnamensko napravo, model DCP-9010CN. Gre za eno izmed bolj osnovnih barvnih laserskih večopravilnih naprav, ki pa ima kljub temu kar nekaj funkcionalnosti. Poleg tiskalnega dela imamo še optični barvni bralnik, tako da lahko naprava deluje tudi kot kopirni stroj. So pa izpustili faks (ki ga, roko na srce, potrebuje vse manj uporabnikov). Bistveno bolj uporaben je samodejni podajalnik papirja, ki prenese do 35 listov naenkrat.

  • Brother MFC-7440N

    V množici Brotherjevih večnamenskih naprav smo si ogledali model MFC-7440N, ki ga sestavljajo črno-beli laserski tiskalnik, optični barvni bralnik in faksirni stroj. Gre za srednje zmogljivo napravo, ki kot standardno opremo ponuja omrežno povezavo. Predhodnik, model MFC-7420, je tako končno doživel nekaj posodobitev, ena izmed njih je, kot smo že omenili, omrežna povezava.

  • Kyocera FS-C8500DN

    Posodobitve tiskalnikov v višjem cenovnem razredu niso tako pogoste kot pri tiskalnikih za osebno rabo, so pa zato toliko opaznejše. Na tokratnem preizkusu smo imeli najzmogljivejši Kyocerin barvni laserski tiskalnik FS-C8500DN, ki se od predhodnika FS-C8100DN precej razlikuje po zmogljivosti.

  • Brother MFC-8380DN

    Večnamenski MFC-8380DN je v vrhu Brotherjeve ponudbe, ki zaobjema vse, od večnamenskih naprav za rabo doma do naprav, namenjenih zahtevnejši poslovni rabi. Združuje črno-beli laserski tiskalnik, barvni optični bralnik s samodejnim podajalnikom in faksirno napravo. Ker gre za precej zmogljivo večnamensko napravo, se MFC-8380DN pohvali s hitrostjo 30 strani na minuto ter vgrajenim samodejnim obračalnikom tako v tiskalniškem delu kot tudi na optičnem bralniku.

  • Kyocera FS-C5400DN

    Kyocerin razred 5000 je znan predvsem po lepo oblikovanih barvnih laserskih tiskalnikih, za katere se zaradi rahlo majhnih mer najde mesto tudi na pisarniški mizi. Ne moremo reči, da so ravno kompaktni, vsekakor pa so zelo ozki, a zaradi tega tudi precej visoki. Dva predstavnika tega razreda FS-C5200DN in FS-C5300DN smo predstavili že pred slabim letom, zdaj pa je prišel na vrsto najzmogljivejši predstavnik, FS-C5400DN.

  • Kyocera FS-1128MFP

    V ponudbi Kyocerinih večnamenskih naprav za rabo doma smo preizkusili trenutno najzmogljivejši model, FS-1128MFP. Gre za kombinacijo črno- belega laserskega tiskalnika, optičnega bralnika in faksirne naprave s samodejnim podajalnikom.

  • Ricoh Aficio SP C231n

    Izmed množice Ricohovih barvnih laserskih tiskalnikov smo preizkusili model Aficio SP C231n. Gre za srednje zmogljiv in dokaj kompakten tiskalnik, namenjen bolj pisarniški kot domači rabi. Navedena hitrost tiskanja je 20 strani na minuto za črno-bele in barvne izpise. Za višje hitrosti izpisa je na voljo nekoliko zmogljivejši model SP C312dn, o katerem smo že pisali v oktobrski številki.

  • Lexmark X264dn

    Lexmarkov novi X264dn je srednje velik večopravilni črno-beli laserski tiskalnik - naprava, kakršnih najdemo po pisarnah na tisoče. V vseh pogledih je opazno zmogljivejši od domačih naprav (tudi cenovno se od njih loči), a po priporočeni mesečni zmogljivosti in naprednih funkcijah in dodatkih zaostane za največjimi napravami (kakršna je sorodni X736de). V primerjavi z njimi je tudi nekajkrat cenejši in je tako dobra izbira za manjše pisarne (ali take, ki jim je gospodarska kriza zmanjšala proračun za take naprave).

  • Lexmark X736de

    Lexmark X736de je ena izmed večjih naprav, ki smo jih v zadnjem času gostili v našem laboratoriju. Že sama embalaža je komaj šla v dvigalo naše stolpnice - počivala pa je na leseni paleti. Gre torej za velik in zmogljiv tiskalnik, namenjen večjim pisarnam. Načeloma je previsok za navadne mize (v višino meri skoraj 80 cm), tudi teža ni majhna (44 kilogramov), če naročimo še dodatne predale, pa je lahko načeloma tudi samostoječ. Teh predalov je lahko kar veliko, saj je največja teoretična zmogljivost 3200 listov. Zgoraj je velik podajalnik, ki nam pomaga pri kopiranju, optičnem branju ali faksiranju daljših dokumentov. Pod tem je odlagalni prostor, kjer se naberejo natisnjeni listi (do 250 listov). Na levi strani proti zadku pa so vratca, pod katerimi se skrivata USB in omrežni vmesnik, ki je na teh napravah seveda obvezen. Spredaj pa ne moremo spregledati razmeroma velikega zaslona LCD, občutljivega za dotik. Ta se dobro izkaže in olajša delo z napravo.

  • Brother HL-3040CN

    Od Brotherja smo tokrat dobili na preizkus tiskalnik, ki se sicer lahko povsem primerja z laserskimi, a to ni. Namesto laserja so tu v uporabi diode LED. No, hudih praktičnih razlik nismo opazili, ne pri hitrosti ne pri kakovosti, tudi po porabi energije je primerljiv z drugimi barvnimi laserskimi tiskalniki tega cenovnega razreda.

    Objavljeno: 19.2.2010 13:22 | Avtor: Jure Forstnerič | Monitor Februar 2010 | Teme: preizkus, tiskalnik, laser, nenehni testi
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji