Za malo denarja …
… kar veliko muzike, bi lahko rekli. V Monitorju že kar nekaj časa svetujemo, da se je treba poceni tablicam manj znanih izdelovalcev na daleč izogibati, a nas je tablica 3Q Q-Pad prijetno presenetila.
… kar veliko muzike, bi lahko rekli. V Monitorju že kar nekaj časa svetujemo, da se je treba poceni tablicam manj znanih izdelovalcev na daleč izogibati, a nas je tablica 3Q Q-Pad prijetno presenetila.
Pametni telefoni so dragi, o tem ni dvoma. Si je pred iPhonom kdo sploh lahko zamislil, da bi za telefon (telefon!) odštel 500, 600 ali celo 700 evrov!? In vendar je mogoče dovolj dobro priti skozi tudi s kar nekaj manj denarja. Ključ? »Brezimni« kitajski izdelovalci.
V Monitorju občasno preizkušamo tudi naprave, ki niso strogo povezane z računalniki, tablicami, telefoni in podobnimi izdelki industrije »zabavne elektronike«. Preizkušali smo že tehtnice in celo merilce krvnega tlaka, le zato, ker so bili povezljivi z modernimi pametnimi napravami. Taka je tudi vremenska naprava Netatmo.
Če ste malce starejše generacije, se boste še spomnili časov, ko so ročne ure postale »digitalne« in sčasoma pridobile celo »računalnik« oz. kalkulator, s katerim smo si pomagali v šoli. Če pripadate mlajši generaciji, pa najverjetneje sploh ne veste, kaj je ročna ura. To je za podjetja, ki bi vam jo rada prodala, ključna težava.
Ljubljanska Hiša eksperimentov je zanimiv in hvalevreden poskus tehničnega opismenjevanja naše mladine, zato lahko le pohvalimo zamisel, da se je del nje preselil tudi na naše pametne telefone.
Kadar Google svojemu Androidu spremeni razvojno ime, smo lahko prepričani, da bomo dobili v roke operacijski sistem z nekaj ključnimi novostmi in spremembami. Kadar ime ostane enako in se spremeni le številka, je novosti manj. Tako je tudi z Androidom 4.3, ki je ohranil ime Jelly Bean.
Foto pregledovalnik ACDSee je nekoč sodil med legende, ki morajo biti na vsakem računalniku, kasneje pa med legende, ki so se jih vsi izogibali. Če je soditi po novi različici, si bo morda staro slavo počasi pridobil nazaj.
Naslov zavaja, seveda, v članku bomo pisali o novem telefonu Samsung Galaxy S4. Nekateri, ki so (še vedno) razvajeni od »revolucij«, ki jih prinese vsaka nova različica pametnega telefona, se bodo pridušali, da naslov popolnoma drži – nova Galaksija je v resnici le evolucijska nadgradnja modela Galaxy S3. Tako kot je bil iPhone 4s le evolucijska nadgradnja modela 4.
Pisanje besedil, urejanje preglednic in prikazovanje elektronskih »prosojnic« so verjetno ena najpogostejših opravil, ki jih počnemo z računalnikom. Ne čudi torej, da je Microsoft s svojim pisarniškim paketom že pred davnimi leti naletel na zlata jajca. Toda ali res potrebujemo tako kompleksen paket? Ne bi bil morda dovolj že odprtokodni LibreOffice? Ali pa je še celo ta preveč?
Že v prejšnji številki smo zapisali, da je Intel na področju telefonov v nekakšni zoni somraka, kjer ga nihče ne jemlje resno. Telefon, ki smo ga preizkusili tokrat, to trditev nekoliko relativizira, izniči pa še vedno ne.
Arhiv
Po kategorijah
Po avtorjih