Leto kasneje, en »Pro« več
Pred enim letom je Telemach splavil »svoj« prvi pametni telefon, Telemach 5G. Minilo je 12 mesecev in na (svoje) police so postavili njegovo nadgradnjo, Telemach 5G Pro.
Pred enim letom je Telemach splavil »svoj« prvi pametni telefon, Telemach 5G. Minilo je 12 mesecev in na (svoje) police so postavili njegovo nadgradnjo, Telemach 5G Pro.
Apple vsak konec septembra predstavi novo različico svojih telefonov in tudi letošnje leto ni nikakršna izjema. Applova telefonska šestnajstica vsaj za Evropejce ne prinaša večjih novosti, zato pa ne manjka manjših izboljšav.
Urbana legenda pravi, da so Applove naprave dodelane, ker podjetje poskrbi tako za njihov programski del kot strojni. Enako že nekaj let s svojimi telefoni Pixel počne tudi Google, in čeprav mu občasno tudi spodrsne, je videti, da programska in strojna povezanost v resnici delujeta.
Honorjev telefon 200 Pro stavi na fotografiranje portretov, v ta namen pa so se povezali s podjetjem Harcourt studio. To je svetovno znan fotografski studio, vsaj tako razberemo po hitrem skoku v Googlov iskalnik.
Nekoč smo rekli, da gre v tretje rado, vendar preklopnim telefonom tudi v šesti generaciji ne kaže, da bodo kmalu postali del naše vsakdanjosti.
Huawei s fotografsko usmerjenimi telefoni misli skrajno resno in najnovejša serija Pura to le še poudarja. Žal telefonski del temu še ne sledi.
Honor zgodovinsko izhaja iz podjetja Huawei, kar pomeni, da je predvsem na strojnem področju zelo močen in ima marsikaj pokazati. To velja tudi za najmočnejšega konja iz njihovega hleva, telefon Magic6 Pro, ki ga podjetje šteje za konkurenta največjim na tržišču mobilnih telefonov – Applovim iphonom in Samsungovi seriji Galaxy S24.
Preklopni telefoni, še posebej tisti, ki se iz telefonske oblike prelevijo v tablico, kar nekako nočejo zaživeti in se med uporabniki prijeti. Samsung, denimo, prodaja že peto različico svoje rešitve, Galaxy Fold, kar nekaj takih telefonov pa so že pred leti predstavili tudi kitajski konkurenti. Eden od razlogov za nezanimanje uporabnikov je vsekakor visoka cena, saj takšni telefoni/tablice dosegajo cene celo do dva tisoč evrov.
Kako izdelati novo različico nečesa najboljšega, kar podjetje zmore narediti, postaja z vsakim letom težje. Applovi iphoni so na zunaj že leta enaki, do neke mere tudi Samsungove galaksije. Ključ je v programski opremi.
Lanski model Honor Magic 5 Lite nas je na preizkusu cenejših telefonov kar navdušil, saj je za malo manj kot 300 evrov ponudil dovolj, da smo ga v isti sapi omenili kot zmagovalca. Letošnja šestica ima trenutno še svojo »začetno« ceno in za 400 evrov dobimo zelo spodobno napravo.
Samsung je po letu premora spet izdal »ljubiteljsko« (FE – Fan Edition) različico telefona Galaxy S. Kot v preteklosti najverjetneje računajo, da bo nižja cena upravičila kompromise.
Arhiv
Po kategorijah