Tehnomanija
Evforija, povezana z umetno inteligenco, se med izdelovalci programske opreme in storitev hitro stopnjuje. Tam, kjer ni (dovolj) znanja doma, ga pač pridobivajo z nakupi.
Evforija, povezana z umetno inteligenco, se med izdelovalci programske opreme in storitev hitro stopnjuje. Tam, kjer ni (dovolj) znanja doma, ga pač pridobivajo z nakupi.
iPad uporabljam bistveno več kot telefon, brez dvoma. Zato tam uporabljam precej več aplikacij kot na telefonu, čeprav je tudi na iPhonu z njimi zasedeno kar nekaj namiznih zaslonov.
Pametne zapestnice z množico vgrajenih tipal so le prvi korak v svet pametnih pripomočkov, ki si jih lahko nadenemo ali pa kako drugače prispevajo k temu, da bolj zdravo živimo in bolje vadimo. V bližnji prihodnosti lahko pričakujemo nov val pametnih naprav, ki obljubljajo zanimive, celo fantastične funkcije, a pri tem velja biti previden. Večina novih zamisli prihaja iz krogov mladih zagonskih podjetij, to pa ni prav veliko jamstvo, da bomo z njimi resnično dosegli želeni učinek.
Sodeč po raziskavi družbe Gartner, so izdelovalci prišli do meje, ko je že zelo težko v telefone vgraditi nekaj izrazito novega ali drugačnega.
Pretočno oddajanje video posnetkov v živo je nova uspešnica dolge večpredstavne evolucije ponudbe spletnih video vsebin. Nove zamisli in tehnologije omogočajo povezovanje ljudi in dogodkov tako, kot doslej še ni bilo možno ali praktično izvedljivo. Ne samo, da se utegne medijska ponudba s tem močno razširiti, oddajanje v živo lahko opravi vsakdo in nas popelje tudi na najbolj oddaljene konce sveta.
Umetna inteligenca je trenutno najbolj vroča tema v Silicijevi dolini, pa tudi drugod po svetu. Nekateri menijo, da so pametne digitalne pomočnice resnični nasledniki današnjih operacijskih sistemov, aplikacije v njih pa bodo nadomestili programi za avtomatizacijo ali boti. Prve zametke teh programov veliki ponudniki začenjajo uvajati že danes.
V Franciji utegnejo kmalu dobiti nov zakon, po katerem bo delodajalcem prepovedano konktaktirati zaposlene zunaj delovnega časa, razen v izjemnih primerih. To se nanaša tudi na zahteve ali pričakovanja po prebiranju elektronske pošte, kar je v številnih podjetjih postalo »normalno«. Cilj ukrepa je zmanjšanje obremenitve zaposlenih, ki ob takem ravnanju pogosto pregorijo in so zato večje breme za podjetje in družbo. Francija s tem sledi Nemčiji, ki je leta 2014 že sprejela podoben ukrep, ki preprečuje možnost kontaktiranja zaposlenih prek mobilnih naprav zunaj delovnega časa. Dogaja pa se tudi v ZDA: odmeven je primer, ko je zavarovalnica zavarovancem dala merilnike kakovosti spanja in jim priznava poseben bonus, če dokažejo 20 zaporednih dobro prespanih noči.
Zanimanje za osebne računalnike, PC in druge izvedbe, pospešeno zamira. Zdaj je že povsem jasno, da ne gre zgolj za posledico krize ali zasičenosti trga, temveč za prehod v dobo po osebnih računalnikih.
Leta 2015 so uporabniki Facebooka delili 5,5 % manj povezav in vsebin kot leta 2014, pri deljenju osebnih informacij pa je zmanjšanje kar 21 %.
Razvoj tehnologij vizualizacije, zlasti s področja navidezne resničnosti in prostorskih video posnetkov, prinaša nove, vznemirljive načine rabe na področjih, kjer tega sicer ne bi pričakovali. Eno takih je virtualni turizem, možnost obiska daljnih krajev iz udobja domačega fotelja, a s precej večjo interaktivnostjo in realizmom, kot omogočajo današnje dokumentarne televizijske oddaje in potopisi. V nadaljevanju sledi seznam zanimivih povezav za virtualne turiste.