Tehnomanija
Evforija, povezana z umetno inteligenco, se med izdelovalci programske opreme in storitev hitro stopnjuje. Tam, kjer ni (dovolj) znanja doma, ga pač pridobivajo z nakupi.
Evforija, povezana z umetno inteligenco, se med izdelovalci programske opreme in storitev hitro stopnjuje. Tam, kjer ni (dovolj) znanja doma, ga pač pridobivajo z nakupi.
Sodeč po raziskavi družbe Gartner, so izdelovalci prišli do meje, ko je že zelo težko v telefone vgraditi nekaj izrazito novega ali drugačnega.
V Franciji utegnejo kmalu dobiti nov zakon, po katerem bo delodajalcem prepovedano konktaktirati zaposlene zunaj delovnega časa, razen v izjemnih primerih. To se nanaša tudi na zahteve ali pričakovanja po prebiranju elektronske pošte, kar je v številnih podjetjih postalo »normalno«. Cilj ukrepa je zmanjšanje obremenitve zaposlenih, ki ob takem ravnanju pogosto pregorijo in so zato večje breme za podjetje in družbo. Francija s tem sledi Nemčiji, ki je leta 2014 že sprejela podoben ukrep, ki preprečuje možnost kontaktiranja zaposlenih prek mobilnih naprav zunaj delovnega časa. Dogaja pa se tudi v ZDA: odmeven je primer, ko je zavarovalnica zavarovancem dala merilnike kakovosti spanja in jim priznava poseben bonus, če dokažejo 20 zaporednih dobro prespanih noči.
Leta 2015 so uporabniki Facebooka delili 5,5 % manj povezav in vsebin kot leta 2014, pri deljenju osebnih informacij pa je zmanjšanje kar 21 %.
V podjetju Cisco so izračunali, da bodo video posnetki leta 2020 predstavljali že okoli 80 % celotnega internetnega prometa.
Če bo področje navidezne resničnosti leta 2016 res tako velika uspešnica, kot napovedujejo strokovnjaki, utegne to odločilno vplivati tudi na zamenjave osebnih računalnikov.
V sezoni 2016/2017 bodo organizatorji Formule E pripravili prvo prvenstvo robotsko krmiljenih dirkalnih avtomobilov. Dirke bodo neposredno pred tekmami Formule E.
Google menda v novih različicah Androida snuje podporo delovanju v namiznih in prenosnih računalnikih, s čimer bi se še odločneje vmešal v boj za prevlado na celotnem segmentu računalništva.
ivimo v prelomnem času, ko že več kot polovico vseh poizvedb opravimo na mobilnih napravah. Google se je začel temu prilagajati in dramatično spreminja način iskanja. Namesto tipkanja ključnih besed in prebiranja zadetkov bomo v prihodnosti poizvedbe izvajali z glasom ali pritiskom na informacijo na zaslonu, o kateri želimo izvedeti več. V ozadju je jedro Knowledge Graph, najboljši zgled semantičnega iskalnika, ki zna besedam na zaslonu dodati pomen in kontekst. Rezultat? Povsem drugačna uporabniška izkušnja kot doslej.
Po tem, ko je prodaja pametnih telefonov leto za letom dosegala nove rekorde, se lahko upravičeno vprašamo, kdaj bo ta rast zastala. Zadnji prodajni podatki kažejo, da se to morda že dogaja. Četudi so telefoni še naprej z vsako generacijo zmogljivejši, se prodaja najboljših modelov strmo zmanjšuje. Z nekaterimi izjemami se prodajajo dobro le cenejši modeli. Če odmislimo Apple, ki je za zdaj nedotakljiv fenomen (do kdaj le?), je od izdelovalcev androidnih telefonov le Samsung objavil neznaten dobiček, vsi drugi imajo izgubo. Prav smešno je gledati, ko izdelovalci ob desetinah milijard prometa ustvarijo le kak milijonček dolarjev dobička. Poznavalci trdijo, da so razmere za mnoge že nevzdržne, tako da se obetajo precejšnje spremembe. Ali bodo telefoni sledili tablicam, katerih prodaja še naprej usiha?
Arhiv
Po kategorijah
Po avtorjih