Sony in Lego stavita na Metaverzum
Sony in investicijsko podjetje, ki stoji za priljubljenimi Lego kockami, sta skupaj vložila 2 milijardi dolarjev v podjetje Epic Games.
Sony in investicijsko podjetje, ki stoji za priljubljenimi Lego kockami, sta skupaj vložila 2 milijardi dolarjev v podjetje Epic Games.
Sony je že leta 2010 predstavil naročniško storitev PlayStation Plus, takrat so uporabniki za 50 dolarjev na leto dobili različne bonuse, denimo brezplačne igre, preizkuse in podobno, kasneje je postala naročnina obvezna za spletno igranje.
Epic Games, podjetje za izredno popularno spletno igro Fortnite, bo ves zaslužek v igri Fortnite med 20 marcem in 3 aprilom doniral humanitarnim organizacijam, ki pomagajo Ukrajini.
Inženir Viktor Toth je sestavil VR vmesnik, preko katerega je podgane naučil sprehajanja po igri Doom.
Ubisoft se je odločil, da so unikatni digitalni zapisi (NFT) dovolj popularni, da se jih splača vključiti v igre. Zagnali so nov program Quartz, ki prinaša NFT-je z imenom digits za uporabo v igrah. Prva s podporo zanje bo Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint.
Legendarna igra Quake je ob petindvajseti obletnici dobila novo različico, namenjeno modernim računalnikom, sedaj pa je na voljo tudi brezplačna nadgradnja, ki prinaša tudi sodelovalno igranje.
V spletu so se pojavili malodane vsi pomembni podatki omrežja Twitch, vključno s podatki o zaslužkih največjih kanalov ter programsko kodo od samega začetka spletišča.
Zaradi sodnega spora med Applom in Epic Games je na dan prišlo kar nekaj zanimivih podrobnosti o Applovem poslovanju.
Netflix je v pismu investitorjem prvič omenil širitev ponudbe na področje računalniških iger.
Ukrajinska tajna služba je prejšnji teden zasegla 3800 konzol PlayStation 4, ki jih naj bi uporabljali za rudarjenje kriptovalut – v resnici pa so jih uporabljali za pridobivanje virtualnih cekinov v igri FIFA Ultimate Team.