Testi

  • Ricoh AP3800

    Ricoh in Nashuatec že vrsto let uspešno sodelujeta pri razvoju laserskih tiskalnikov in plod tega sodelovanja je tudi Ricoh AP3800, ki smo ga kot Nashuatecov DSc38 v Monitorju že opisali v februarski številki. Tiskalnik je predvsem zelo hiter (uradno število izpisov na minuto je 38 črno-belih ali 28 barvnih), kar omogoča tiskalni mehanizem, ki tiska v enem prehodu. V ta namen sta vgrajena dva valja, en za črno in en za barvno barvilo. Poleg tega k hitrejšemu izpisovanju prispeva še sistem tiskanja, ki "naloži" črnilo v poseben mehanizem, iz katerega ga tiskalnik potem veliko hitreje prenaša na valj. Prednost tega je tudi to, da je črnilo mogoče zelo enostavno menjati. Na vrhu tiskalnika so namreč pod pokrovom na desnem robu plastične posodice s črnilom, kar bodo znali ceniti v okoljih, kjer se veliko tiska. Temu je tiskalnik nedvomno tudi namenjen, mišljen je namreč predvsem kot omrežni tiskalnik s petimi do dvajsetimi uporabniki. Slabost te rešitve pa je, da mora tiskalnik barvilo po določenem času znova naložiti v mehanizem, kar vsakič vzame tudi do dve minuti časa. Pri tiskanju ne preveč zapolnjenih dokumentov to sicer ni preveč moteče, pri dokumentih z večjimi zapolnjenimi ploskvami pa že bolj, saj potem barvilo nalaga na približno 70-80 listov velikost A4.

    Objavljeno: 13.7.2005 21:12 | Avtor: Arnold Marko | Monitor Julij 2002 | Teme: nenehni testi, laser, tiskalnik
  • Kyocera FS-9100DN

    Model FS-9100 so pri Kyoceri predstavili skupaj z modelom FS-9500, ki smo ga predstavili aprila. Tako kot predhodnik, to je model FS-9000, ima deklarirano hitrost 36 strani na minuto, izboljšave pa se skrivajo predvsem v hitrejšem prenosu in obdelavi prve strani - torej je čas do začetka tiskanja krajši. To precej vpliva na končni čas, predvsem pri krajših dokumentih (kar večina dokumentov tudi je), čeprav še vedno ne dosega hitrosti nekaterih konkurentov. Napredek je tudi "viden", saj je FS-9100dn oblikovan zelo zanimivo, posebej izstopa kombinacija črne in bele plastike ter opazno nameščena krmilna plošča na levi strani tiskalnika. Ta omogoča dober nadzor in preprosto nastavljanje možnosti tiskalnika, le zaslon LCD bi lahko bil večji.

    Objavljeno: 13.7.2005 21:12 | Avtor: Arnold Marko | Monitor Julij 2002 | Teme: laser, tiskalnik, nenehni testi
  • Minolta Dimage X

    Minolta je med izdelovalci digitalnih fotoaparatov s svojo serijo Dimage že znano ime, z modelom Dimage X (in medtem že tudi z modelom Dimage F100) so jo dopolnili še s kompaktnim žepnim modelom. Ti aparati izkoriščajo eno od poglavitnih prednosti digitalne tehnologije - možnost velike miniaturizacije, ki je s klasično tehnologijo praktično ni mogoče doseči brez velike izgube kakovosti. Dimage X pa je med takimi aparati pravi posebnež, saj ponuja trikratno optično povečavo (objektiv je enak goriščni razdalji 37-111 milimetrov v klasični fotografiji), kar ne bi bilo nič posebnega, če ne bi bil objektiv v celoti vgrajen v majhno in trdno ohišje, ne da bi ob uporabi "kukal" iz njega, kot je sicer v navadi pri fotoaparatih. To so pri Minolti dosegli zelo enostavno - objektiv je namreč narejen kot periskop z dvema zrcaloma, ki odbijata sliko na tipalo aparata, v ohišje pa je vgrajen navpično. Po površini sicer zaostaja za najmanjšimi, vendar to v resnici ne pomeni veliko, saj je še vedno dovolj majhen - predvsem tanek (le 2 centimetra), tako da gre brez težav v žep. Je pa prav zaradi objektiva precej bolj kompakten, saj nima zunanjih delov, ki bi bili lomljivi. Poleg tega nekoliko večja površina tudi omogoča boljši oprijem in s tem mirnejšo roko pri držanju, kar pri tako majhni optiki ni nepomembno. Ob tem je zelo hitro pripravljen, saj lahko sliko "pritisnete" v vsega dveh sekundah od vklopa, čemur se aparati z objektivom, ki ob vklopu "izstopi" iz ohišja, niti ne približajo. Poleg tega je tudi izredno lahek. K temu prispeva tudi to, da ne uporablja baterij, kot je pri Minoltinih aparatih sicer v navadi, temveč majhen akumulator, ki ga polnimo s priloženim polnilcem. Žal ga moramo za to vsakič vzeti iz aparata, saj ni priložen napajalnik, ki bi ga lahko neposredno priključili na aparat.

    Objavljeno: 13.7.2005 20:08 | Avtor: Arnold Marko | Monitor Julij 2002 | Teme: nenehni testi
  • Ricoh Caplio RR1

    Ricohovi digitalni fotoaparati takoj padejo v oči zaradi oblike. Ta še najbolj spominja na včasih priljubljene aparate s kasetnimi filmi. Tako tudi Caplio RR10 sledi oblikovni liniji, ki so jo pri Ricohu začrtali z modeli RDC, predvsem pa je RR1 po velikosti in obliki podoben modelu RDC-7. Zelo nizko in precej globoko kovinsko ohišje je izdelano trdno, brez zunanjih občutljivih delov, prednost take oblike pa je tudi v tem, da zasede manj prostora v žepu. Na vrhu ohišja je zložen vrtljiv zaslon LCD z diagonalo kar 51 milimetrov, pod njim so tipke za upravljanje menujev, desno od njega pa je majhen enobarvni zaslon LCD, ki kaže podatke o nastavitvah. To pride prav, kadar slikamo ob pomoči optičnega kukala. Tam je tudi sprožilec in nekaj tipk za neposredni dostop do nekaterih nastavitev.

    Objavljeno: 13.7.2005 19:41 | Avtor: Arnold Marko | Monitor Julij 2002 | Teme: nenehni testi
  • Olympus Camedia C-120

    Tako kakor Camedia C-100 (opisana je v januarskem Monitorju in je še vedno naprodaj) ima tudi naslednik tega modela zelo preprosto zasnovo in je namenjen manj zahtevnim uporabnikom, ki potrebujejo aparat za izdelovanje preprostih slik, brez dodatkov, kot so ročno nastavljanje ali optična povečava. Največja izboljšava je gotovo večja ločljivost tipala CCD, ki zdaj znaša efektivnih 1,92 milijona pik (prej 1,2), kar je že dovolj za razvijanje slik manjših velikosti (do 10 × 15 cm). Sicer sprememb skoraj ni, nekoliko je izboljšan najmanjši čas odprtja zaslonke (1/2000 s, prej 1/1000 s). Objektiv ima fiksno izostritev, enak pa je klasičnemu širokokotnemu objektivu z goriščno razdaljo 35 milimetrov in je precej počasen (svetlobna jakost 4). Uporabljamo ga lahko od razdalje 40 centimetrov naprej, oziroma 25 centimetrov v makro načinu. Sicer je delo z Oympusom na moč enostavno, le plastično ohišje deluje nekoliko krho, zato previdnost ne bo odveč (kakih hujših padcev verjetno ne bi prenesel). Kakovost slik je dobra (sicer ne odlična) in bo zadovoljila manj kritične uporabnike, le barve so precej netočne, a vseeno lepe. Kvečjemu moti manjša ostrina, a to je za take objektive brez spremenljive goriščne razdalje tudi značilno, na zahtevnejših vzorcih se naredi barvni šum. V vsakem primeru C-120 opravlja svojo nezahtevno nalogo dovolj dobro.

    Objavljeno: 13.7.2005 19:41 | Avtor: Arnold Marko | Monitor Julij 2002 | Teme: foto, nenehni testi
  • Nikon Coolpix 5000

    Nikonov Coolpix 5000 je zastavljen kot majhen digitalni fotoaparat, ki pa ponuja hiter in učinkovit dostop do lepega števila nastavitev, ki omogočajo dober ročni nadzor nad fotografijo, ob tem pa tudi visoko ločljivost slikanja (tipalo CCD izkorišča 5 milijonov svetlobnih elementov), zelo širok kot pri najmanjši goriščni razdalji objektiva (enaka 28 milimetrom v klasičnem formatu) ter nekoliko majhno povečavo (ustrezno klasičnemu 85-milimetrskemu objektivu), ki pa jo je mogoče povečati z dodatnimi nastavki. Skromnejša je hitrost objektiva, saj je svetlobna jakost med 2,8 in le 4,8, to pa je pri digitalnih fotoaparatih že kar malo.

    Objavljeno: 13.7.2005 19:40 | Avtor: Arnold Marko | Monitor Julij 2002 | Teme: foto, nenehni testi
  • Kyocera Finecam S4

    Pri Kyoceri ne spijo, tako da so z modelom Finecam S4 še dodatno izboljšali svojo serijo žepnih digitalnih fotoaparatov, katere prvi predstavnik je bil model Micro Elite 3300. Model Finecam S4 je bil predstavljen februarja, skupaj z modelom S3x. Razlikujeta se po ločljivosti tipala CCD, oba pa sta naslednika Finecam S3, ki smo ga predstavili tudi v januarski številki. S4 ima glede na predhodnika nekoliko bolj dodelano ohišje, boljši ročni nadzor, predvsem pa drugačen objektiv. Starejši model je namreč imel le dvakratno optično povečavo, pri novem je goriščna razdalja lahko od 35 do 105 milimetrov (trikratna optična povečava), večji je tudi kot v širokokotnem položaju. Sicer večina tehničnih lastnosti ostaja enakih. Pri ohišju je največjo spremembo doživela postavitev bliskavice, ki se zdaj ob vklopu odpre na zgornji strani ohišja. Škoda, da pri Kyoceri niso dopustili, da bi bliskavico odpirali po potrebi. Ohišje je sicer tudi nekoliko večje in za 15 gramov težje (večji objektiv pač). Največji "napredek" je dejstvo, da lahko S4 zdaj tudi neposredno povežemo z računalnikom, prej smo namreč morali uporabljati priloženi bralnik kartic SD/MMC.

    Objavljeno: 13.7.2005 19:40 | Avtor: Arnold Marko | Monitor Julij 2002 | Teme: laser, tiskalnik, nenehni testi
  • Jenoptik JD-4100z3

    JD-4100z3 je nekoliko posodobljena različica že predstavljenega modela JD-3300z3 (januar 2002) nemškega izdelovalca Jenoptik, ki pa je v nas vzbudila zelo mešane občutke. Največja razlika je predvsem večja ločljivost tipala CCD, ki zdaj zajema slike z efektivno ločljivostjo 3,87 milijona pik ali, povedano drugače, z največjo ločljivostjo 2272 × 1704 pik, kar dovoljuje že tudi nekoliko večje povečave (največ do 10 × 21 centimetrov). Vgrajen je enak objektiv kakor pri predhodniku in ponuja trikratni optični zum (enak od 38- do 114-milimetrski goriščni razdalji v klasični fotografiji) in je dokaj počasen (svetlobna jakost je med 3,4 in 3,6). V makro načinu lahko izostri predmete od razdalje štiri centimetre naprej. Ohišje je iz črne gladke plastike, ki je nekoliko spolzka, čeprav je oblika dovolj dobra za čvrst prijem.

    Objavljeno: 13.7.2005 19:40 | Avtor: Arnold Marko | Monitor Julij 2002 | Teme: nenehni testi
  • Jenoptik JD-1300f

    Jenoptik poznamo po poceni digitalnih fotoaparatih skromnejših zmogljivosti, ki jih je predvsem enostavno uporabljati. JD-1300f je okrnjena različica v januarskem Monitorju predstavljenega modela 1300d, kar pomeni, da gre za zares preprosto napravo. Ohišje je podobno oblikovano in lepo leži v roki. Vklopimo ga s plastičnim pomičnim stikalom, ki odpre zaščitni pokrov objektiva. Objektiv nima dodatnega ostrenja in ima dokaj širok kot, ki ustreza goriščni razdalji 33 milimetrov v formatu leica, ter precej skromno svetlobno jakost 3,6. Nasploh je aparat zaradi majhnega razpona časa (1/125 do 1 sekunde) najbolje uporabljati v kar najugodnejših svetlobnih razmerah.

    Objavljeno: 13.7.2005 19:40 | Avtor: Arnold Marko | Monitor Julij 2002 | Teme: nenehni testi
  • Fujifilm Finepix 601 Zoom

    Tipala SuperCCD, na katere stavijo pri Fujifilmu, so stalnica v njihovih boljših modelih serije FinePix. Model 601 Zoom je naslednik modela 6800 Zoom, ki smo ga predstavili v januarski številki. Izboljšav je razmeroma malo, nekoliko so izpopolnili ohišje, ki je zdaj malo manjše, ima mehkejše linije, hrbtna stran pa je preglednejša kakor pri predhodniku in tipke bolje razporejene. Še vedno pa je ohišje oblikovano tako, da je treba veliko preprijemanja, kadar želimo kaj nastavljati, zumirati sliko in podobno. Sicer omogoča naprava zanesljivo samodejno nastavljanje, pa tudi povsem ročni nadzor številnih nastavitev. Najboljša tehnična lastnost je izboljšano tipalo Super CCD tretjega rodu, ki je doživelo izboljšave predvsem pri večji občutljivosti za svetlobo ob manjši občutljivosti za šum. Tipala Super CCD uporabljajo le pri Fujifilmu, njihova posebnost pa je osemkotna oblika svetlobnih elementov, ki omogoča, da se vrste med seboj prekrivajo. To omogoča kombinacijo med strojnim in programskim povečevanjem slik, ki naj bi bilo boljše od zgolj programskega, čeprav naše izkušnje kažejo, da so ta tipala boljša le pri intenzivnosti zajetih barv (ker prekrivajo večji del površine kakor kvadratna), algoritmi za povečevanje v resnejših programih pa kljub temu dosegajo boljše rezultate.

    Objavljeno: 13.7.2005 19:40 | Avtor: Arnold Marko | Monitor Julij 2002 | Teme: nenehni testi
  • VPN za smrtnike

    VPN (Virtual Private Network) ali povezovanje krajevnih omrežij brez najetih vodov po internetu že dolgo ni nikakršna novost. Zaradi zahteve po močni zaščiti podatkov, ki potujejo po odprtem internetu, so bili sistemi VPN v začetku omejeni na velika podjetja, ki so si drage dostopne točke VPN (Shiva, Checkpoint, Cisco...) lahko privoščila. Pozneje se je (cenovna) raven vendarle znižala, saj so na trg prodrli nekoliko cenejši izdelovalci, ki so merili na manj premožne ali manjše stranke. Podjetja, kot so Sonicwall, Watchguard ali Eicon, so na tem področju danes razmeroma močna, v ta razred pa vstopajo tudi že Cisco in Checkpoint. Kljub temu da gre za programsko podjetje, tudi slednji kar s strojnimi usmerjevalniki.

    Objavljeno: 13.7.2005 13:35 | Avtor: Matjaž Klančar | Monitor Julij 2002
  • Novi Brilliance

    Philipsovi monitorji z oznako Brilliance se tako med monitorji s katodno cevjo kot tudi med tistimi z zasloni LCD uvrščajo v kakovostni vrh, velikokrat pa so tudi najcenejši. Podobno velja tudi za najnovejšega člana te družine, monitor LCD Philips Brilliance 180P2.

    Objavljeno: 13.7.2005 12:43 | Avtor: Peter Šepetavc | Monitor Julij 2002
  • Najboljše igre za Palm

    Ročni računalniki in še posebej Palmi so bili od vsega začetka zamišljeni kot poslovno orodje, s katerim si zaposleni poslovneži urejajo koledar, zbirko stikov, zapiske in podobno. Toda tudi poslovneži se igrajo, zato so igre (tudi) na ročnih računalnikih zelo priljubljene. Izbrali smo tiste, ki se po tehnični plati najbolj odlikujejo.

    Objavljeno: 13.7.2005 12:43 | Avtor: Matjaž Klančar | Monitor Julij 2002
  • Pomočnik za projekte

    Project sodi med najmanj znane Microsoftove izdelke, vendar povsem po krivici. Z njim lahko namreč projekte varno in dokumentirano vodimo od zasnove do cilja, v novi različici 2002 tudi najrazsežnejše.

    Objavljeno: 13.7.2005 12:43 | Avtor: Vladimir Djurdjič | Monitor Julij 2002
  • Iiyaminih 19 palcev

    Monitorji LCD so z diagonalami od 15 do 18 palcev lepo dopolnili ponudbo in v nekaterih primerih celo nadomestili 17- in 19-palčne monitorje s katodno cevjo. Ponudba večjih zaslonov z višjimi ločljivostmi pa je bila in je še dokaj borna.

    Objavljeno: 13.7.2005 12:43 | Avtor: Peter Šepetavc | Monitor Julij 2002
  • Atijeva čudesa iz Herculesove hiše

    Atijeve kartice All-in-Wonder so vedno veljale za paradnega konja med izdelki tega podjetja. Prav zato je marsikoga presenetila objava, da bo nove grafične kartice iz te družine v Evropi prodajal samo njihov partner Guillemot oziroma Hercules, pod Atijevim imenom pa na stari celini ne bodo na voljo.

    Objavljeno: 13.7.2005 12:43 | Avtor: Peter Šepetavc | Monitor Julij 2002
  • ADSL in ISDN za rezervo

    Širokopasovnih uporabnikov interneta je pri nas že kar (sorazmerno) veliko. V zadnjem letu si je približno 6000 uporabnikov uspelo pridobiti Siolov ADSL, uporabnikov v kabelskem internetu pa tudi ni ravno malo. Kljub temu da za osnovno uporabo obeh tehnologij zadošča že računalnik in pripadajoči modem (kot smo pokazali v Trikih v majski številki), je za resno souporabo internetnega dostopa med več računalniki (predvsem v podjetjih) nujen strojni dodatek, ki ga splošno imenujemo usmerjevalnik ADSL (čeprav lahko prav lepo rabi tudi kabelskim uporabnikom). O usmerjevalnikih ADSL smo v Monitorju že veliko pisali, tokrat pa smo preizkusili še eno novost na slovenskem trgu.

    Objavljeno: 13.7.2005 12:43 | Avtor: Matjaž Klančar | Monitor Julij 2002
  • Iz analognega v digitalno

    Pri videu so digitalne kamere že skoraj povsem izpodrinile analogne. Tudi uporabniki analognih kamer pa si želijo video posnetke urediti in montirati, najraje z računalnikom, ali pa jih arhivirati na kompaktnih ploščah CD ali nosilcih DVD.

    Objavljeno: 13.7.2005 12:43 | Avtor: Bogdan Dugonik | Monitor Julij 2002
  • Igre za PocketPC

    Serija iger SimCity sodi med legende simulacij za osebne računalnike. Druga različica, SimCity 2000, pa je zdaj na voljo tudi za ročne računalnike. V igri smo postavljeni v vlogo župana, ki skrbi za razvoj mesta od postavitve prvih hiš do milijonskega mravljišča, ob tem pa se spopada s številnimi težavami, od onesnaževanja in preobilice prometa do katastrof v obliki požarov in potresov. Različica za ročne računalnike je povsem enaka tisti za namizne računalnike, le da igro igramo na manjšem zaslonu, zato postane dogajanje včasih zelo nepregledno.

    Objavljeno: 13.7.2005 12:43 | Avtor: Peter Šepetavc | Monitor Julij 2002
  • Pomočniki za desetico

    Sodobni operacijski sistemi so sestavljeni iz zapletenega klobčiča programov. Ti v vsakem trenutku našega dela z računalnikom opravljajo skoraj nepregledno količino nalog. Kljub tej navidezni vsestranskosti pa pisci programske opreme nenehno izdajajo sorazmerno majhne "pomožne" programe, ki dopolnjujejo zmogljivosti operacijskih sistemov. To še bolj velja za nove sisteme, med katerimi je najmlajši Applov Mac OS X. Ogledali smo si nekatere pomožne programe za to okolje.

    Objavljeno: 12.7.2005 18:14 | Avtor: Vlado Robar | Monitor Julij 2002
  • Prek bluetootha v omrežje

    Bluetooth med svojimi osnovnimi storitvami podpira tudi omrežni dostop, vendar so vsaj zaenkrat bolj v ospredju storitve zaporednega in klicnega dostopa, ki ga uporabljajo ročni računalniki v povezavi s telefoni. Pa vendar ima tudi omrežni dostop veliko uporabno vrednost. Predvsem v podjetjih, kjer je več uporabnikov ročnih računalnikov in jih je zato smiselno povezati v krajevno omrežje in naprej v internet.

    Objavljeno: 12.7.2005 18:14 | Avtor: Matjaž Klančar | Monitor Julij 2002
  • Hkrati na kaseto in v internet

    JVC je k napisu na modelu GRY-DV300E dodal še besedo professional, torej ga je namenil poklicnim snemalcem. Pravzaprav se z uvrstitvijo GRY-DV300E med profesionalne modele z JVC ne moremo povsem strinjati, saj formata miniDV ni mogoče uvrščati med profesionalne izdelke. Morda je s profesionalnim mišljen t. i. Network pack, o katerem več v nadaljevanju.

    Objavljeno: 12.7.2005 18:14 | Avtor: Bogdan Dugonik | Monitor Julij 2002
  • Pentax Optio S5n

    Pentaxov malček Optio S5i, ki smo ga opisali letos marca, je sicer eden zmogljivejših žepnih digitalnih fotoaparatov, vendar pa ima nekaj pomanjkljivosti. Največja hiba aparata je ostrenje v slabših svetlobnih razmerah ter nizka ločljivost zajemanja videoposnetkov. Model S5n pa ponuja prav to, kar je manjkalo modelu i: izboljšano ostrenje (vgrajeno ima pomožno lučko) in večjo ločljivost zajemanja videa.

    Objavljeno: 4.7.2005 10:17 | Avtor: Peter Šepetavc | Monitor Julij 2005 | Teme: foto, nenehni testi
  • Sestavljanka za zemljevide

    Gibanje je bilo vedno ena od pomembnejših dejavnosti človeka, vendar pa danes potujemo veliko več kakor naši predniki. Razdalje našega delovanja so se je v generaciji ali dveh kar nekajkrat povečale. Potujemo v druge države in na druge celine, a še vedno največ poti opravimo v svoji (bližnji) okolici.

    Objavljeno: 4.7.2005 10:17 | Avtor: Krištof Oštir | Monitor Julij 2005
  • Palmov adut

    Ko je decembra lani v Slovenijo končno prišel Palmov model Treo 600, se je izkazal kot dokaj zastarel, saj je bil v ZDA naprodaj že dobro leto. Bolje kaže njegovemu nasledniku, Treu 650.

    Objavljeno: 29.6.2005 00:53 | Avtor: Matjaž Klančar | Monitor Julij 2005
  • Tiger z jabolkom med zobmi

    Pred štirimi leti so pri Applu po dolgih predporodnih mukah na svet spravili operacijski sistem Mac OS X, ki je pometel s tradicijo vsega, kar smo dotlej poznali pri Macih. In po štirih letih je sistem doživel že četrto pomladitev. 29. aprila je izšel Mac OS X 10.4, bolj znan pod imenom Tiger.

    Objavljeno: 29.6.2005 00:53 | Avtor: Vlado Robar | Monitor Julij 2005
  • Toshiba Satellite L10-101

    Toshiba se je očitno odločila na trgu ponuditi nekaj cenovno precej zanimivih prenosnikov. Nadeli so jim oznako L10, mi pa smo preizkusili bolj zmogljiv primerek te serije.

    Objavljeno: 28.6.2005 14:25 | Avtor: Grega Šimenc | Monitor Junij 2005 | Teme: prenosnik, nenehni testi
  • Sony VAIO VGN-B1XP

    Sony je znan kot izdelovalec visoko kakovostne strojne opreme in tudi VAIO VGN-B1XP je kakovosten izdelek. Odlikuje ga zelo dober monitor, ki je pravilno osvetljen in kontrasten, slika pa je dobro vidna tudi pod relativno velikim kotom. Poleg monitorja je pri delu pomembna tudi tipkovnica in tudi pri tej se je opisani model izkazal. Odzivnost sledilne ploščice je zelo dobra, njena površina pa je nekoliko hrapava, kar se je izkazalo za ugodno.

    Objavljeno: 28.6.2005 14:25 | Avtor: Damir Odlak | Monitor Junij 2005 | Teme: prenosnik, nenehni testi
  • Prestigio Nobile 150

    Prenosniki izdelovalca Prestigio so že doslej sodili med bolj ugodne na našem trgu. Novi prenosnik z imenom Nobile 150 je trenutno eden najcenejših nasploh.

    Objavljeno: 28.6.2005 14:25 | Avtor: Grega Šimenc | Monitor Junij 2005 | Teme: nenehni testi, prenosnik
  • Packard Bell EasyNote R7745 PowerCinema

    Podjetje NEC trži prenosne računalnike pod dvema blagovnima znamkama, NEC in Packard Bell. Slednja je bila veliko bolj znana v preteklosti, zdaj pa te računalnike le redko srečamo na naših prodajnih policah.

    Objavljeno: 28.6.2005 14:25 | Avtor: Vlado Robar | Monitor Junij 2005 | Teme: nenehni testi, prenosnik

Arhiv

 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji