• HP Officejet Pro 8710

    Hpjev novi večopravilni tiskalnik, Officejet Pro 8710, je namenjen domačim in drugim manjšim pisarnam, ki si želijo z eno napravo zapolniti čim več potreb. Tako deluje v vlogi optičnega bralnika, kopirnega stroja in faksa, ponuja pa tudi malo morje uporabnih funkcij. Je sorazmerno velik, zelo podoben tokrat preizkušenemu Canonovemu Maxifyju MB2750.

  • Canon Maxify MB2750

    Canonov novi Maxify MB2750 je razmeroma velika brizgalna večopravilna naprava, namenjena manjšim pisarnam (tudi domačim) in delovnim skupinam. Gre za tiskalnik, ki ponuja tako barvno tiskanje kot optično branje, kopiranje in faksiranje.

  • Epson WorkForce Pro WF-5110DW

    Izdelovalci brizgalnikov so v zadnjih nekaj letih občutno znižali ceno izpisov, obenem pa začeli vedno večjo pozornost posvečati napravam, primernim tudi za manjše pisarne. Tudi tam so tradicionalno vladali laserski modeli, zdaj pa so tudi ti brizgalni povsem primerljivi po cenah izpisov, z novo generacijo pa tudi po hitrostih. Za povrh so tudi dobro opremljeni.

  • Canon Pixma MP970

    Canon svoje večopravilne brizgalne naprave deli na dve skupini: take s faksom in brez njega. Prve imajo v imenu oznako MX, druge pa MP. Izmed slednjih smo preizkusili eno najzmogljivejših, model Pixma MP970. Gre za razmeroma veliko napravo, ki poleg tiskanja zmore tudi kopiranje, optično branje ter branje pomnilniških kartic. Poleg tega lahko tiskamo tudi na zapisljive CDje tipa Lightscribe. Za povezljivost imamo poleg USB in omrežnega priključka na voljo tudi PictBridge za neposredni tisk iz fotoaparatov ter celo infrardeči vmesnik za tisk fotografij iz mobilnih telefonov (ni pa na voljo modrega zoba, ki je zadnje čase bolj razširjen kot IR).

  • Canon Pixma MX700

    Canonov MX700 se uvršča med zmogljivejše naprave serije Pixma. Gre za večopravilna brizgalno napravo, ki ji je dodan tudi faks. Ciljna skupina so zahtevnejši uporabniki, ki iščejo predvsem kakovosten barvni tisk, med drugim seveda tudi tisk fotografij.

  • HP Photosmart C6280

    Hewlett Packard v razredu 6000 ponuja zmogljivejšo večnamensko napravo, Photosmart C6280. Kljub bogati opremi pri tem modelu manjka faksirna naprava, a jo bomo našli pri razred zmogljivejšem modelu Photosmart C7280. Ob grobi primerjavi hitro vidimo, da lahko potegnemo številne vzporednice med obema, podrobnejši test pa je pokazal, da sta skorajda enaki.

  • Epson Stylus DX9400F

    Ko imamo v mislih Stylus DX9400F, se nam kar sama ponuja primerjava s starejšim modelom DX7450. Obe Epsonovi večnamenski napravi sta namreč narejeni na enaki tehnološki osnovi tiskalniškega dela, zaradi česar smo pričakovali podobne rezultate pri hitrosti in kakovosti izpisa. Razliko nakazuje črka "F" v imenu novejše naprave, ki pomeni faks. Dodan je še podajalnik papirja pri optičnem branju in nova zunanja podoba, to pa so tudi vse na prvi pogled vidne razlike.

  • Canon Pixma MP220

    O najosnovnejši Canonovi večnamenski napravi Pixma MP210 smo pisali že v decembrski številki, tokrat pa smo preizkusili "zmogljivejšo" različico, Pixma MP220. Obe skupaj predstavljata prenovljen, dobro leto stari duet modelov Pixma MP160 in MP180. Zatorej ne gre pričakovati večjih razlik med najosnovnejšo in preizkušeno različico.

  • Lexmark X9350

    V času, ko prenosni računalniki pospešeno lovijo namizne računalnike, postajajo odvečni kabli vse bolj nadležni. No, tako vsaj menijo v Lexmarku, kjer so pred kratkim predstavili novo večnamensko napravo, model X9350, ki ima tudi brezžični vmesnik Wlan (ta deluje v omrežjih 802.11b in g). Vmesnik se sicer dobro odnese, le ob prvi namestitvi gonilnikov ga moramo priključiti na računalnik prek vmesnika USB.

  • Brother DCP-540CN in Brother MFC-440CN

    Brother je posodobil svojo paleto večnamenskih naprav. Med novostmi sta tudi modela DCP-540CN in DCP-440CN. Razlika med njima je minimalna - drugi ima vgrajen tudi faks. Po obliki malce spominja na starejše naprave istega izdelovalca, predvsem izstopa njegova majhna višina - z osemnajstimi centimetri je med nižjimi. Tudi sicer je odlično oblikovan, zelo lepo se poda na polico, tudi masa osem kilogramov ni pretirana. Pozornost so namenili tudi kablom; tisti za napajanje se priključi na levi strani naprave, medtem ko se omrežni kabel (ali tisti za priklop prek USB) priključi znotraj samega stroja. To rešitev poznajo tudi nekateri starejši Brotherjevi modeli, deluje pa tako, da dvignemo zgornji del naprave kot nekakšen pokrov, notri pa vidimo USB in omrežni priključek, do zadnje strani pa vodi kanal, prek katerega speljemo kabel. To pomeni, da lahko tiskalnik postavimo skoraj povsem ob kakšno steno. Kartuše vstavimo v prostor na sprednji desni strani, zanimivo pa je, da se ne premikajo z glavo tiskalnika, kakor je sicer v navadi, temveč so z njo povezane prek cevčic.

  • Brother MFC-5440CN

    Še ena iz Brotherjeve družine večnamenskih naprav, ki je malce starejša od dvojčkov MFC-440CN in DCP-540CN. Iz imen lahko sklepamo, da je predvsem primerljiva z modelom MFC-440CN, kar pomeni, da premore tudi faks. Ima tudi omrežni priključek in avtomatični podajalnik listov, uporaben pri kopiranju dokumentov z več listi.

  • Samsung ML-2570

    Samsungov nov črno-beli laserski tiskalnik, model ML-2570, je namenjen domačim uporabnikom in manjšim delovnim skupinam, ki potrebujejo preprost tiskalnik po zmerni ceni. Tiskalnik razmeroma kompaktnih mer je opremljen z USB in vzporednim vmesnikom; to pomeni, da bo svoj prostor našel predvsem na pisalnih mizah.

    Objavljeno: 12.7.2007 02:17 | Avtor: Jure Forstnerič | Monitor Junij 2007 | Teme: nenehni testi
  • Canon Pixma MP600

    In še zadnji manjkajoči člen v verigi novih Canonovih modelov - Pixma MP600. Tisto, kar so nekoliko šibkejšemu modelu MP510 odvzeli (v primerjavi s predhodnikom), so MP600 pustili. To je nekako prepoznavno tudi iz samega imena, saj opazimo, da je Pixma MP600 edini tiskalnik v novi prenovljeni seriji, ki v številčni označbi modela nima desetice in naj bi torej bil (po)poln.

  • Canon Pixma MP160

    V poplavi Canonovih novosti so majhno osvežitev privoščili tudi najosnovnejši Canonovi večnamenski napravi. Canon Pixma MP160 tako izhaja iz modela Pixma MP150. Med modeloma v resnici ni bistvenih razlik - nekoliko v hitrosti in zmogljivosti, oblika (če zanemarimo drugi odtenek barve ohišja) in sama funkcionalnost pa ostajata enaki.

  • Canon Pixma MP460

    Izboljšana različica Canona Pixma MP450 je model Pixma MP460. Od predhodnika je "pobral" skoraj vse lastnosti, od lepotnih (razen odtenka) do zmogljivosti. Canon Pixma MP460 je najzmogljivejša večnamenska naprava, ki še uporablja le dve kartuši, barvno in črno (močnejši modeli uporabljajo štiri ali pet ločenih kartuš). Če ga primerjamo z modelom MP180, je očitna višja hitrost, v kakovosti odtisa pa skorajda ne bomo našli razlike.

  • Epson Stylus DX5050

    Razred više od modela DX 4050 sodi Epson Stylus DX5050, ki ga lahko primerjamo tudi z malce starejšim modelom DX4850, tako po videzu kot po lastnostih. Epson Stylus DX5050 tako kot vsi tiskalniki iz serije D uporablja štiri ločene barvne kartuše in premore največjo ločljivost 5760 x 1440 pik na palec. Tako kot v Stylus DX4850 je tudi v Stylus DX5050 vgrajen bralnik kartic. Ker nima vgrajenega zaslona za pregledovanje vsebine pomnilniške kartice, natisne seznam fotografij, pod katerimi ustrezno počrnimo ustrezne kvadratke in list položimo na optični bralnik, ta pa odčita naše želje. Za razliko od modela Stylus DX4050 je možno nastavljati tudi število fotokopij.

  • Canon MP810

    Tudi v samem vrhu Canonovih večnamenskih naprav je prišlo do nekaterih izboljšav. Tako je iz modela Canon MP800 nastal že po videzu, pa tudi zmogljivostno prenovljen Canon MP810.

    Objavljeno: 19.12.2006 14:37 | Avtor: Tadej Beravs | Monitor December 2006 | Teme: nenehni testi
  • Canon MP180

    K jesenski osvežitvi novih modelov sodi tudi cela vrsta novih oziroma prenovljenih večnamenskih naprav. Pri večini gre zgolj za lepotne popravke, vmes pa je moč zasledili tudi kakšno tehnično izboljšavo. Canonov model MP180 je tako nadgradnja modela MP170 oziroma zgolj njegova nova preobleka. Tiskalnik je obdržal črno-beli zaslonček LCD, ki precej pregledno posreduje informacije in omogoča spreminjanje nastavitve kopiranja, svetlosti, števila kopij, vrste papirja itd. Opremljen je tudi z bralnikom kartic, kar nam omogoča neposredno tiskanje fotografij. Seveda vsebine kartice ne moremo pregledovati prek zaslona, zato pa nam tiskalnik natisne seznam vseh slik, na katerem pod želenimi počrnimo ustrezno okence, papir pa nato položimo nazaj na optični bralnik in tiskanje fotografij se lahko začne. Ta način tiskanja fotografij pri Canonu sicer uporabljajo že kar nekaj časa. Za razne neljubitelje novih tehnologij, ki še vedno prisegajo zgolj na svinčnik in papir, je to prav prijazen način izbire slik ter nastavitev.

    Objavljeno: 19.12.2006 14:37 | Avtor: Tadej Beravs | Monitor December 2006 | Teme: nenehni testi
  • Epson Stylus DX4050

    V Epsonu so se odločili prenoviti večnamenske naprave, poglavitni element spremembe pa je uporaba novega barvila Ultra DuraBrite. Tiskalnik ima štiri ločene barvne kartuše, poudarek na novih barvilih pa je predvsem obstojnost ter seveda nižja cena izpisa. Epson Stylus DX4050 je za razred močnejši od modela Stylus DX3850, ki smo ga v Monitorju že preizkusili, na videz pa sta skorajda docela enaka.

  • Canon MP510

    Zelo opazno spremembo je doživela Canonova večnamenska naprava MP500, ki jo je nasledila nova, Canon MP510. Razlika je že v sami obliki, saj zaslon LCD in funkcijske tipke niso več vidne in so lično skrite oziroma pokrite z zaslonom. Ob uporabi ga odpremo in s tem pridobimo precej funkcijskih tipk in dokaj velik barvni zaslon LCD, ki rabi predvsem pregledovanju fotografij na pomnilniški kartici ali nastavljanju fotokopiranja. Žal tudi v prenovljenem modelu zajetih slik na optičnem bralniku ni mogoče shraniti na pomnilniško kartico. Na naše presenečenje pa so pri novem modelu odvzeli precej priboljškov. Tako kot je Canon storil pri navadnem brizgalnem tiskalniku Pixma iP3300, je storil tudi pri večnamenski napravi MP510 - nič več ni mogoče tiskati neposredno na plošče CD/DVD. Canon MP510 je ostal tudi brez dodatne črne kartuše, ločljivost pa so mu znižali na 4800 x 1200 pik na palec. Ohranil pa je dva podajalnika papirja, eden je v obliki predalnika, drugi pa v obliki večnamenskega podajalnika. Ostaja tudi možnost povezovanja z mobilnimi napravami prek infrardeče povezave.

    Objavljeno: 19.12.2006 14:37 | Avtor: Tadej Beravs | Monitor December 2006 | Teme: nenehni testi
  • Epson Stylus Photo RX700

    Novi Epsonov model RX700 je na prvi pogled malce podoben svojem manjšemu bratu RX620, vendar se poleg izboljšav v njem skriva še dosti več. Glede na to, da je najzmogljivejši v razredu Epsonovih večnamenskih naprav, bi pričakovali, da se bo tokrat odlično odrezal tudi kot pisarniška večnamenska naprava. Vendar pa tako kot predhodnik tudi RX700 spada med foto večnamenske naprave in pisarnam ni najbolj prilagojen. Ima šest ločenih kartuš, ki nimajo suspenzijskih barvil, zatorej je slika na navadnem papirju malce bleda in zaradi tega tisk ni najprimernejši za pisarniške izdelke.

  • Epson Stylus DX3850

    Epson je v svoji ponudbi večnamenskih naprav ponudil novo različico DX3850, ki uporablja štiri ločena nova barvila Ultra DuraBrite. Gre za prenovljeno barvilo, za katero pri Epsonu zagotavljajo, da je izpis obstojen več kot 120 let. Enako barvilo uporabljata tudi Epsonova brizgalna tiskalnika D68 in D88, ki smo ju preizkusili v februarski številki.

  • Epson Stylus DX4850

    Za malenkost zahtevnejše uporabnike ima Epson na voljo zmogljivejšo in za spoznanje bogatejšo večnamensko napravo DX4850.

  • Canon Pixma MP500

    Predzadnja serija tiskalnikov Pixma ni premogla posebej ugledne zunanjosti, kar so priznavali tudi sami Canonovi strokovnjaki. Zato je toliko bolj razveseljivo, da so najnovejše večnamenske naprave izdelane z veliko več čuta za estetiko. Model Pixma MP500 je lepo zaobljen in daje vtis resnosti.

  • Canon Pixma MP150 in MP170

    Nekateri tiskalniki in večnamenske naprave na trgu zdržijo dlje, drugi manj. Canonova modela Pixma MP110 in MP130 sta bila naprodaj (vsaj v Sloveniji) manj kot leto dni, pa so ju že nadomestili z modeloma MP150 in MP170. Sliši se logično - stare tiskalne kartuše BJC-24 so upokojene, pred kratkim so jih nadomestile glave/kartuše št. 40/41 oz. 50/51 (glej članek o Canon Pixma iP1600 in iP2200 v novembrski številki).

  • Hewlett-Packard PSC 2510

    Popolno nasprotje nekoliko špartanskemu Officejetu 5510 je PSC 2510. Namenjen tako domačim kot poslovnim (vsebuje faks) uporabnikom, je precej bolj "našminkan" in ponuja nekaj sladkorčkov.

    Objavljeno: 9.3.2005 12:35 | Avtor: Matjaž Klančar | Monitor Maj 2004 | Teme: nenehni testi
  • Olivetti Job-jet M300

    Pred približno enim letom smo preizkusili prvi Olivettijev brizgalnik novejšega rodu (Olivetti je pred "davnimi leti" brizgalnike že izdeloval) in ugotovili, da gre v resnici za Hewlett-Packardov izdelek, vendar z OIivettijevim imenom.

    Objavljeno: 9.3.2005 12:22 | Avtor: Matjaž Klančar | Monitor Marec 2005 | Teme: nenehni testi
  • Hewlett-Packard Photosmart 2610 in 2710

    Hewlett-Packard ima navado svoje najzmogljivejše brizgalnike za domačo uporabo sčasoma "pretvoriti" tudi v večnamenske naprave. Doslej je bila taka najzmogljivejša naprava PSC 2510, z novo generacijo tiskalnih glav pa so jo nadgradili v Photosmart 2610 in še naprej v 2710.

  • Philips MF-JET 505

    Gotovo eno slabših večnamenskih naprav izdeluje Philips oz. francoski Sagem, ki mu je Philips prodal svojo proizvodnjo faksov. Njena posebnost je vgrajena znakovna tipkovnica, ki omogoča neposredno tipkanje faks sporočila. Morda uporabno, če v bližini ravno ni računalnika.

    Objavljeno: 9.3.2005 11:51 | Avtor: Matjaž Klančar | Monitor Junij 2004 | Teme: nenehni testi
  • Olivetti Job-Jet M400

    Olivetti je včasih premogel lastno tehnologijo brizganja, vendar se danes raje opira na močnejše partnerje. Večnamenski faks Job-Jet M400 je tako čistokrvni Hewlett-Packard, bolj ali manj enak modelu PSC-6110.

    Objavljeno: 9.3.2005 11:51 | Avtor: Matjaž Klančar | Monitor September 2004 | Teme: nenehni testi
 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji