Samsung Q45
Samsung je precej zveneče ime v svetu zabavne elektronike, kjer obvladuje širok spekter izdelkov. Bolj kot to, da so se lotili tudi izdelave prenosnikov, čudi dokaj pozen vstop na slovenski trg.
Samsung je precej zveneče ime v svetu zabavne elektronike, kjer obvladuje širok spekter izdelkov. Bolj kot to, da so se lotili tudi izdelave prenosnikov, čudi dokaj pozen vstop na slovenski trg.
Združenje z imenom Wi-Fi Alliance, ki bdi nad razvojem brezžičnih izdelkov Wi-Fi (z "računalniško" oznako 802.11a/b/g), že dalj časa snuje nov standard, 802.11n. A ta se kljub trudu in nič koliko obljubam o datumu končne različice (ki se "vleče" že od leta 2005!) kar noče in noče pojaviti na trgu. Stisko rešuje nekakšen vmesni standard, imenovan "802.11n Draft 2.0". Preizkusili smo izdelke, združljive z njim, in preverili, ali obljube o višjih hitrostih prenosa ter izboljšanem dometu zares držijo.
Toshibo v našem laboratoriju poznamo predvsem po (številnih) prenosnih računalnikih, ki jih kar noče zmanjkati. Oznako te korporacije (če se omejimo na računalništvo in elektroniko) pa nosijo tudi televizorji LCD, diskovni snemalniki oz. videorekorderji, projektorji, diski itd. Naštetim sta se nedavno pridružila tudi prva dva monitorja LCD z diagonalo 20 in 22 palcev. Preizkusili smo slednjega.
Lenovo R61 je prenosnik, ki preseneti z dvema zanimivostma. Najprej s tem, da je prvi prenosnik Thinkpad iz hiše Lenovo, ki je v nazivu dokončno opustil "opiranje" na znamko IBM. To je imel še pred mesecem dni preizkušeni X61s, novi R61 pa je nima več. Lenovo se je namreč odločil, da bo (predčasno) opustil oznako "IBM" pri novih serijah prenosnikov Thinkpad. Pri "svoji" družini prenosnikov 3000 (V200, N200) pa tega doslej tako ali tako niso uporabljali.
Novi T200 je novinec v družini majhnih, elegantnih in za uporabo preprostih fotoaparatov iz Sonyjevih logov. Poleg majhnih mer prinaša nekaj zanimivih lastnosti.
Prenosniki Lenovo Thinkpad serije X so stari znanci naših preizkusov. Gre za ultra lahke prenosnike, ki kljub skromnim meram niso prav nič podhranjeni. Celo nasprotno - februarja letos preizkušeni model X60 (tablična različica) je brez napajanja zdržal skoraj 6 ur.
Danes zna barvno tiskati prav vsak, tudi najcenejši tiskalnik iz supermarketa. Težava pa nastane, ko domači "tiskarni" poide barvila. Strošek nakupa novega kompleta barvil oziroma kartuš marsikdaj presega ceno novega tiskalnika.
Dellov malček s preprosto oznako D430 (predhodnik se je imenoval D420) je najnovejši ultra lahki prenosnik iz te hiše.
Časi domačih temnic so, razen za večne privržence filmske fotografske tehnike, mimo. To pa ne pomeni, da (digitalnih) fotografij ne moremo več "razvijati" kar doma. Razvijemo ali, bolje, natisnemo jih lahko na vsakem boljšem tiskalniku, poznamo pa tudi namenske tiskalnike, namenjene natisu zgolj fotografij.
Brezžična tehnologija WLAN (Wi-Fi) je namenjena predvsem povezovanju na razmeroma kratke razdalje (manj kot 100 metrov med brezžično dostopno točko in odjemalcem). S primerno opremo pa signal lahko seže precej dlje.
Arhiv
Po kategorijah
Po avtorjih